Урок " Застосування правила про написання кличок тварин з великої букви. Складання речень.

Про матеріал
Урок розроблено в ігровій віршованій формі, що допоможе дітям, граючись, гарно засвоїти матеріал.
Перегляд файлу

E:\фото\ОЛІВЦІ\Рамка\995011-162.jpg 

 

                                      Відкритий урок з

     

               української мови

                                          

                                   у 2 класі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                           

 

 

 

                                                                                                         Підготувала і провела:

                                                                                   вчителька Л. Ф. Гунько

 

 

 

 

Тема: Застосування правила про написання кличок тварин з великої букви.

           Складання речень.

Мета: Удосконалювати навички написання з великої букви кличок тварин; розвивати                 мовлення учнів, уміння аналізувати та порівнювати; збагачувати словниковий запас школярів; формувати компетентність розмовляти рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності4 виховувати інтерес до читання казок.

Обладнання: запис з голосами тварин, малюнки тварин, картки зі словами, на      встановлення відповідності, малюнки поросят для рефлексії.

 

Тип уроку: урок закріплення вивчених знань.

Форма проведення: уявна подорож до країни казок.

                                      Хід уроку

І. Вступна частина

1. Організація класу

   Голосно дзвенів дзвінок,

   Всіх покликав на урок.

   Вліво, вправо повернулись

   І бадьоро усміхнулись,

   Зручно за парти сідаємо

   І працювати починаємо.

2. Робота над загадкою. Мотивація навчальної діяльності

   Послухайте, друзі, мене гарненько

   І відгадайте загадку швиденько:

   Цю країну люблять всі малята,

   У ній живуть різні звірята.

   Там вони вміють розмовляти,

   Країну цю …(казкою) звати.

3. Повідомлення теми уроку

   Ото ж нема коли сумувати,

   Час у країну Казок вирушати,

   З казковими героями потоваришувати,

   Щоб пригадати, як їхні назви і клички писати.

ІІ. Основна частина

1. Хвилинка каліграфії

   Щоб у дорозі не заблукати,

   Потрібно стежинку -

   Хвилинку каліграфії написати.

   Кк  ка  ок  уку ке  ік  кл ич ки клички

   Тварини можуть мати клички.

2. Гра «Впізнай тваринку»

   Ось перша цікава зупинка.

   Тут розмовляє якась тваринка.

   Голос її ми повинні впізнати,

   Кличку тварині маємо дати

   І в зошити все це записати.

  (Звучить запис голосів кози, кота, корови, поросяті, собаки)

   Слід пригадати : з якої букви

   Назви і клички тварин писати?

   Коза Манька, кіт Пушок, корова Ласуня, порося П'ятачок, собака Дружок.

3. Гра « Впізнай та назви»

   Перед нами галявина розкинулася.

   Мешканці нас злякалися, порозбігалися.

   В парах нам слід попрацювати :

   За ознаками мешканців впізнати

   Клички  їм дати

   І на галявину погукати.

                   Маленька, сіренька, а хвостик,

                   Як шило? ( Мишка Сіроманка, Шкряботушка )

    Куций хвостик, довгий вус,

   Я усіх – усіх боюсь? ( Зайчик Вуханьчик)

                 Рижа, хитра і прудка,

                А ще хвіст, як та мітла? (Лисичка Сестричка)

   Сірий, хижий й дуже злий,

   В лісі звір живе такий? (Вовчик Сірко)

4. Фізкультхвилинка

   Цеглинки засумували,

   До фізкультхвилинки нас погукали.

   Жовта ось цеглинка – раз ,

   Потягнулися всі враз.

   Голуба цеглинка – два,

   Крутиться вся дітвора.

   Синю в руки ми взяли,

   Присідати почали.

   А зелена, то трава –

   Присідає дітвора.

   Фіолетова, дружок, каже:

   Зробим ми кружок.

   А червона каже: досить

   І за парти нас попросить.

5. Гра «Світлофор»

   Не хочуть цеглинки спочивати.

   З дітьми хочуть вони ще пограти,

   Світлофор очками хоче поморгати.

   Якщо помилка –

   Червону цеглинку треба піднімати,

   Якщо правильно –

   Зелене очко хоче моргати.

   Ведмідь  балу, пантера багіра, тигр Шерхан, курочка ряба, віслючок Іа, мишенята   

   Круть і верть.

6. Вправа « Встанови відповідність». Робота в групах

   Хочу історію вам розказати:

   Чарівна хмара над лісом літала

   І лиха понаробляла,

   Тварин вона зачарувала.

   А вони клички свої позабували.

   Нам треба в групах попрацювати,

   Між назвами і кличками

   Відповідності повстановляти.

   (Ділимося на  групи, витягуємо карточки, презентуємо роботи).

   коза                           Микита                                   кінь                       Побігайчик

   лис                            Сіроманка                              жабка                    Орлик

   мишка                       Дереза                                   зайчик                   Скрекотушка

              півник               Хрумко

             кролик               Когутик

             кабан                 Іклан

7.Вправа « Пригадай, поміркуй»

   А ну, діти солоденькі,

   Станем в коло всі швиденько.

   На колінця присідаємо,

   Що таке іменник пригадаємо.

  

   Іменники, що відповідають на питання що? –

   Перша група в класі буде шукати.

   А друга група ті, що на питання хто? повинні відповідати.

 

   Добре діти вміють працювати.

   А чи вміють вони речення з іменниками складати?

 

ІІІ. Заключна частина

1. Бесіда

   - То куди сьогодні діти мандрували?

   - Що добре запам'ятали?

   - Що б ви один одному побажали?

2. Рефлексія

   Поросятка до нас в гості завітали,

   Домашнє завдання вам на карточках приготували.

   А ще хочуть, щоб ви їх зафарбували

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
11 березня 2021
Переглядів
393
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку