Тема: Застосування властивостей множення до звичайних дробів
Мета: Сформувати вміння застосовувати властивості множення до множення дробів; розвивати кмітливість, творчі здібності; виховувати інтерес до математики, наполегливість
Тип уроку: застосування знань і вмінь
Обладнання: підручник, роздавальний матеріал,
Хід уроку
Не досить оволодіти премудрістю,
потрібно також вміти користуватися нею
Перевірити готовність учнів до уроку.
1.Звірити відповіді
2. Завдання на встановлення відповідностей
Установіть відповідність між виразом (1-3) та його значенням (А-Г)
|
Варіант 1 |
Варіант 2 |
|||||||
|
1 |
|
А |
|
1 |
|
А |
|
|
|
2 |
|
Б |
|
2 |
|
Б |
|
|
|
3 |
|
В |
|
3 |
|
В |
|
|
|
|
|
Г |
|
|
|
Г |
|
|
Відповіді. Варіант 1 : 1-В, 2-А, 3-Г.
Варіант 2: 1-Б, 2-Г, 3-А.
III. Актуалізація опорних знань.
Лариса Руснак, ведуча «Лото забава» на 1+1, передала вам подарунок. Пропоную зараз зіграти.
Запитання до класу «Лото»:
IV. Мотивація навчальної діяльності.
Діти, ви знаєте, що властивості множення можна використовувати для спрощення обчислень виразів із натуральними числами і десятковими дробами. Чи можна їх застосовувати до спрощення обчислень зі звичайними дробами? Так. І сьогодні на уроці ми навчимося застосовувати властивості множення до перетворення й обчислення значень виразів зі звичайними дробами.
а) 5 ·
; б)
; в)
; г)
·
.
а) 3 · (2 +
) ; б) (5 +
) · 8 ; в)
; г)
.
а) 10 ·
·
; б)
; в) 4
; г) (
)·2
.
Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться!
За хороший день вчорашній.
І до сонця потягніться
В різні боки похиліться,
Веретеном покрутіться.
Раз - присядьте, два – присядьте
І за парти тихо сядьте.
а)
; б) 5
·
; в) 25 · a ·
· b ; г) 7
·
· m.
3. Знайдіть добуток:
а) 4
· 4 ; б) 9
· 14 ; в) 10 · 5
; г) 11
· 6.
4. Знайдіть значення виразу:
а) (4
+ 5
)·6 ; б) (8 - 1
)·9 ; в) (3
+
)·7 ; г) (1 -1
)·35.
5. Обчисліть:
а) 7
· 4
+ 7
·6
; б) 6
·7
- 2
·6
; в) 9
· 2
- 2
· 7
; г) (3
)2 - 3
·
.
Виконайте множення чисел 3
і 15 у двома способами:
А) за правилом множення дробових чисел;
Б) подайте мішане число у вигляді суми цілої і дробової частини і скористайтеся розподільною властивістю множення.
Порівняйте результати.
Домашнє завдання. (слайд 6)
Повторити правила;
Розв’язати № 370, № 371;
Обчисліть:
· 2
(iндивідуально).