Урок "Завдання Бджілки- трудівниці"

Про матеріал
В розробці уроку подано різні завдання для засвоєння знань учнів: загадки, віршовані задачі, приклади, малюнки фігур. На уроці використовувався набір для гри - танграм.
Перегляд файлу

 

     Тема.  Завдання Бджілки-трудівниці (с. 83)

Мета: Закріпити вивчені табличні випадки додавання та віднімання;

управляти у розв'язуванні задач; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес до навчання.

Математичні компетентності. Тренувальні завдання: читання виразів, обчислення. Розв’язування задач на знаходження суми, невідомого доданка, порівняння чисел.

Ключові компетентності. Опанування самоконтролем.

Інтегрований навчальний зміст. Вироби з пластиліну.

Обладнання: зошити з друкованою основою, підручник, картки, презентація. Набір геометричних фігур.

Тип уроку: закріплення знань

                                      Хід уроку

 

     І.Організація класу.

            1. Вступна частина.

 Всі почули вже дзвінок.

Він покликав на урок.

Любі діти! У наш клас

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Ми вам раді, люди добрі,

І вітаєм щиро вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок у 1 клас.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними і хлоп’ята.

Ми урок розпочинаєм,

Математику вивчаєм.

Працюватимем старанно

Щоб почути у кінці,

Що у нашому першому класі

Діти  - просто молодці!

 

II. Актуалізація знань

1.Усний рахунок . 

Діти, порахуйте  від 0 до 10 .       (0,1,2,3,4,5,6…..10)

А тепер навпаки                            (10,9,8…..0)

Від 3 до 6                                        (3,4,5,6)

Від 5 до 10                           

Як називаються числа при додаванні? (перший доданок, другий доданок, сума)

Як називаються числа при відніманні?

2.Каліграфічна хвилинка. (робота в тоненьких зошитах)

- Розв’яжіть віршовану задачу.

              На травичці біля хати

             Метушаться цуценята:

              Двоє білих, наче сніг,

              Троє чорних. Скільки всіх?    (5)            

- Ну а тепер сядьте рівно, слідкуйте за своєю поставою.

   Каліграфічно пропишіть її відповідь.

 

3.Математичний диктант.

Запишіть число, яке передує числу 7                  (6)

Запишіть число, наступне від числа 9                (10)

Запишіть число, яке стоїть між числами 3 і 5 (4)

Запишітьчисло, яке відповідає кількості пальців на вашій руці. (5)

Скільки кольорів має світлофор? (3)

Скільки сторін у шестикутника? (6)

Скільки існує пір року? (4)

А скільки вам років?

4. Повторення вивченого.

На дошці - будиночки із віконцями, в яких записані приклади із пропущеними цифрами у «віконцях». Учні повинні записати пропущені цифри на склад даних чисел.

 

 

III  Повідомлення теми уроку.

Сьогодні на уроці ми будемо додавати і віднімати числа, вдосконалювати вміння  розв’язувати задачі, працювати з геометричним матеріалом.

 

IV Розвиток математичних здібностей

1.Підготовчі вправи.

Обчисліть різниці 5 - 2, 9 - 4, 10 - 5, 7 - 3

Назвіть число, яке може бути зменшуваним.

 □ - 4 = 1 (5, 1 і 4 - це 5), □ - 2 = 4, □ - 2 = 7,  □ – 3 = 5

 

2.Робота з підручником.

   Завдання № 1, с. 83

Обчислення виразів на дві дії віднімання.

Скільки від’ємників у кожному виразі? Виконайте обчислення.

Завдання № 2, с. 83

Виконайте дії у простому зошиті.

Який вираз має найбільше значення?

Підкресліть найбільший результат.

3. Фізкультхвилинка.

Раз! Два! Три! Чотири! П'ять!

Нам потрібно відпочить.

Тож піднімем руки вгору –

 Ніби глянемо на зорі,

            В різні боки повернулись

            І до сонечка всміхнулись

           Потягнулись, покрутились

            Десять! Дев’ять! Вісім! Сім!

            Час до праці нам усім.

 

Завдання № 3, с. 83

Скільки гаманців на малюнку?

Скільки грошей має бути в кожному гаманці?

Які купюри потрібно розкласти в гаманці?

 

Завдання № 4, с. 83

Як знайти невідомий доданок?

Чому ця задача розв’язується дією віднімання?

Завдання № 5, с. 83

Виконайте завдання практично. (Запропонуйте учням виліпити будь-яку фігурку з пластиліну.)

 

V. Закріплення вивченого.

1.Вправа «Віршовані задачки» (робота з Лего)

Діти, перед вами лежать цеглинки лего. Ваше завдання уважно слухати віршик та давати відповіді за допомогою цеглинок. Ви будете будувати башту із стількох кольорів, яке число буде відповіддю.

Записування задачі у зошит.

Презентація.

2. Робота з геометричним матеріалом.

- Працювати будете в групах . Об’єднайтеся й оберіть капітана, який буде відповідати.

Загадки

1. Він не круг і не квадрат
І не прямокутник.
Має тільки три кути
Звуть його ...
(Трикутник)

2. Не стоїть і не стрибає
Жодного кута не має   
(Коло)

 

3. Він давно знайомий мій, 3
Кожен кут у нім прямий. 
Всі чотири сторони 
Однієї довжини.
(Квадрат)

 

Кожна група отримує малюнок фігури.

На що схожі ці фігури в навколишньому світі? (Рибка, пташка, метелик)

1 група

 Що це?

Із скількох геометричних фігур ми створимо рибку? Які використаємо?

Чи є серед фігур назви яких ви ще не знаєте?

 

Танграм (акрил), NATI — в Категории "Детская Мозаика" на Bigl.ua (774578878)

 

2 група

Визначити  з  яких  геометричних  фігур  складена  наша  пташка.

C:\Users\User\Desktop\відео-уроки\a899f5d1b2b42709c0885b139c455d58--tangram-sparrows.jpg

 

 

3 група

Визначити з яких геометричних фігур складається метелик.

 

C:\Users\User\Desktop\відео-уроки\bccafd9b6f8cc2a29e6b053ec2c3385d.jpg

 

     Набір для гри в танграм - це квадрат, поділений на 7 простих фігур (танів). Залежно від того, як їх скласти, можна побачити найрізноманітніші силуети - ялинки, хатинки, зайця, собаки, кота, людини. Одними з найскладніших завдань є формування простих фігур - прямокутника та трикутника.
За умовами головоломки танграм, обов’язково треба використати всі сім елементів.

 

VІ.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

Діти, про що ми говорили на уроці?

Які завдання виконали?  

Яке завдання сподобалось найбільше?

Яке завдання викликало труднощі?

Як називаються числа при відніманні?

 Гра «Вихвалянки»

На уроці працювали,

Гарно всі відповідали,

Додавали й віднімали,

Всі завдання розв 'язали.

Все зуміли та змогли

Ми сьогодні МОЛОДЦІ

Давайте собі поаплодуємо за старанну і наполегливу працю.

 


 

Танграм (акрил), NATI — в Категории "Детская Мозаика" на Bigl.ua (774578878)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\відео-уроки\a899f5d1b2b42709c0885b139c455d58--tangram-sparrows.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\відео-уроки\bccafd9b6f8cc2a29e6b053ec2c3385d.jpg

 

 

docx
Додав(-ла)
Воробець Жанна
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
25 лютого 2021
Переглядів
1857
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку