Тема уроку « Живе рослина, радість всім дарує!
Василь Сухомлинський « Квітка Сонця» 1 клас післябуквений період
Мета: удосконалювати вміння читати правильно, виразно, усвідомлено й у відповідному темпі; розвивати вміння уважно слухати оповідання, сприймати і розуміти текст, стежити за розвитком подій, вправляти дітей у вмінні відповідати на запитання за змістом прослуханого ; формувати вміння відповідати повним реченням на поставлені запитання; удосконалювати артикуляційну моторику; збагачувати та активізувати словниковий запас образними висловами, розвивати імітаційні здібності, зв’язне мовлення, творчу уяву, фантазію, мислення, дрібну моторику, асоціативну пам’ять; виховувати допитливість, любов до природи, інтерес до художніх творів.
Очікувані результати:
- Учень/ учениця слухає і розуміє коротке монологічне висловлювання;
- Відповідає на запитання за змістом прослуханого;
- Ділиться своїми почуттями , розповідає, що зацікавило у почутому повідомленні;
- Читає вголос доступні тексти переважно цілими словами;
- Виявляє в процесі читання розуміння значень більшості слів; правильно наголошує загальновживані слова;
- Звертає увагу на незнайомі слова, запитує їх значення;
- Правильно інтонує речення, у кінці яких стоять різні розділові знаки;
- Пояснює зв′язок заголовка та ілюстрацій зі змістом тексту;
- Виявляє розуміння фактичного змісту невеликого за обсягом тексту;
- Пояснює, якими словами в тексті автор описує характер головного героя, передає красу природи ( за допомогою вчителя);
- Висловлює власне ставлення до прочитаного;
- Дотримується правил збереження книжки та гігієни читання;
- Сприймає зміст і форму простих медіапродуктів;
- Розповідає свої враження від прослуханих\переглянутих медіапродуктів.
Обладнання: презентація до уроку, малюнки сонечка та соняшника, мультимедійна презентація « Розповідь про соняшник», відеотренажер для читацької розминки « Блискавка» , ЛЕГО 6 цеглинок, розмальовки.
Хід уроку
І Вступна частина
- Сьогодні до нас на урок завітає незвичайний гість:
Усі його люблять, усі його чекають,
А хто подивиться – кожен скривиться! ( Сонечко)
Погляньте у віконечко
Чому сховалось сонечко?
А ми засяєм сонечко,
Таке велике сонечко, таке веселе сонечко!
Я – сонечко! Ти – сонечко! Ми - сонечка !
Ми світимося всі!
А) Чистомовка:
- Не-не-не – вранці будить мене,
- те-те-те – сонце золоте,
- ло-ло-ло - дарує тепло,
- сі-сі-сі – щоб раділи всі!
Б) Розв′язування буквеного прикладу:
- Сонечко завітало до нас не само, а з ким – дізнаєтеся, розв′язавши буквений приклад. (Соняшник)
В) Складання « Хмаринки слів «Соняшник»
- Чи доводилося вам бачити соняшник?
- Де саме? Коли?
- Що ви знаєте про соняшник?(Відповіді дітей)
- На вашу думку, це корисна рослина?
6. Уточнення знань учнів про соняшник ( перегляд та обговорення мультимедійної презентації « Розповідь про соняшник» https://youtu.be/ZW_-PEQjyGU )
Вправи для очей
-А ще одну цікавинку про соняшник ви дізнаєтеся протягом уроку. Будьте уважні!
ІІ Основна частина
Технологія « Ромашка Блума»
- Просте: Про яку рослину йдеться в оповіданні?
- Уточнювальне: Я можу помилятися, але, здається, соняшник повертається за сонечком?
- Пояснювальне: Чому оповідання має таку назву?
- Творче: Як по-іншому можна назвати оповідання?
- Оцінювальне: Чи подобається соняшнику сонечко?
- Практичне: Складіть речення про соняшник та сонечко.
А) почитати сполучення слів, роз′яснення незрозумілих слів, виразів:
Золоті пелюстки
Ранкова зоря
Червоне вогняне коло
Пливе по небу
Заходить за обрій
Б) Робота з таблицею с.39
- Сонях – велика квітка?(так)
- Пелюстки соняшника тремтять удень?(ні)
- Чи радіє соняшник сонечку?(так)
- Чи вітається соняшник із зірками?(ні)
- Чи повертає соняшник голівку за місяцем?(ні)
- Соняшник чекає всю ніч на сонечко?(так)
Руханка
А) Робота в парах « Читання для друга» - читають по реченню один одному;
- Взаємооцінювання – оцініть читання друга Лего цеглинками (зелена –сподобалось, червона – треба попрацювати);
Б) Гра «Футбол» (учень читає, зупиняється, називає ім′я наступного читця і так далі)
В) Гра «Дослідники»
- З′ясувати, скільки разів у тексті зустрічається слово « сонечко» - хлопці ( 7 разів), і слово « соняшник» - дівчата ( 6 разів).
Г) Вправа «Пофантазуй!» - уявіть та розкажіть, що могло б відбуватися після заходу сонця?
ІІІ Заключна частина
- Що читали сьогодні на уроці?
- Хто автор цього оповідання?
- То яку цікавинку про рослину соняшник ви ще дізналися?
- Як потрібно ставитися до рослин?
- Оцініть свою роботу на уроці:
Зелена цеглинка – було цікаво, все вдалося;
Жовта цеглинка – було цікаво, але дещо було незозумілим;
Червона цеглинка – не цікаво, було складно.
- Соняшник і сонечко прощаються із вами, дякують вам за чудову роботу, і ми подякуємо їм за цікаві завдання та нові знання! А на згадку про наш урок соняшник та сонечко дарують вам цікаві розмальовки про себе!
Татарин Лілія Борисівна