Урок-змагання "Задачі на знаходження дробу від числа"

Про матеріал

Урок-змагання проведений 15 лютого, присвячений темі свята "Стрітення", на якому учні, об'єднані в дві команди, виконуючи математичні завдання, в ігровій формі доводять(за народними прикметами) хто ж переможе - Зима чи Весна.

Перегляд файлу

Тема: Урок-змагання «Стрітення»

           Задачі на знаходження дробу від числа

Мета: закріплювати вміння знаходити частину від числа, удосконалювати вміння розв’язувати задачі, які включають знаходження дробу від числа, розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, виховувати працелюбність, старанність, відповідальність за колективну справу

Обладнання: тестові завдання, геометричні фігури, ножиці, таблички до вправ

Форми роботи: колективна, індивідуальна

Тип уроку: закріплення ЗУН

Хід уроку

 І. Організаційний момент.


       Дзвінок всім нам дав наказ:

       До роботи взятись враз!

       Розпочнемо наш урок,

Бо назад не зробиш крок.

Будемо трудитись гарно,

Не мине й хвилини марно!


 - Сьогодні у нас незвичайний урок. А незвичайний він тим, що у нас на уроці сьогодні гості. Поверніться до гостей, посміхніться і привітайтеся.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

1. Вправа «Криголам»

На урок ми сьогодні візьмемо:

У – увагу

Р – розум

О – охайність

К - кмітливість

2. Вступне слово вчителя

- Діти, чи знаєте, ви, яке свято припадає щороку на середину лютого?(Стрітення)

- Так це одне з найбільших і найшанованіших церковних свят. Яке відзначають 15 лютого. А ще в цей день за легендою зустрічаються і починають змагатися Зима, яка не хоче покидати свої володіння, та Весна, яка прагне якнайшвидше пробудити природу від зимового сну. Якщо в цей день Зима переможе, то ще довго буде холодно, а якщо Весна візьме гору – то поверне на тепло. 

     Напередодні цього свята в нашому класі проводиться урок-змагання з математики. Діти обєдналися в 2 команди, одна з яких захищатиме своїми знаннями, уміннями Зиму, а інша спробує довести, що Весна вже дуже близько.

     Правильно відповідаючи на запитання вчителя, працюючи з числами, та розвязуючи задачі, кожна команда буде прикрашати символами своєї пори року ці картини. І в кінці уроку ми складемо свій прогноз:

 - Чи довго ще бути Зимі? Чи скоро прийде Весна?

- Яку тему вивчаємо?

 

ІІІ. Актуалізація знань учнів

1. Фронтальне опитування - по 3 символи від кожної команди

- Наведіть приклади дробів.

- Як називаються числа в дробах?

- Що ви знаєте про знаменник?

- Що знаєте про чисельник?

- Як знайти частину від числа?

- Як порівняти дроби?

2. Запис у зошити                  Дванадцяте лютого

Класна робота

3. Каліграфічна хвилинка(дроби записані на дошці) -  по 1 символу від кожної команди

        Запишіть дроби у порядку:

                         зростання                             зменшення

4. Усні обчислення за   № 683 - по 3 символи від кожної команди

Фізкультхвилинка (проводить капітан Зими) - 1 символ команді Зими

Ой ти зимонько-зима  (кроки на місці)

В тебе жалощів нема

Снігом вкрила наш садок,  (присідаємо)

Розігнала всіх пташок.  (плескаємо в долоні)

Вітер твій гуде, шумить (махаємо руками)

За вікном мороз тріщить, (плескаємо по колінах)

Ну а віхола не раз

Заганя дітей у клас! (сідаємо за парти)

 

ІV. Оголошення теми уроку

- Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати  задачі, які включають знаходження дробу від числа

 

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Знаходження частин від геометричної фігури шляхом згинання і відрізання: 

1 символ від  команди, яка краще впоралася з завданням

       3/8 від прямокутника                       2/4 від кола

- На скільки частин поділимо геометричну фігуру?

- Скільки частин відріжемо?     

2. Самостійна робота над завданням №682 після колективного складання алгоритму -5 символі від перших учнів з класу

1. Знайди периметр прямокутника

2.Визнач шукану частину

3.Знайди площу прямокутника

4.Визнач шукану частину

3. Вправа «Обери позицію» за задачею №685.


Була – 3400га

Стала - ?, на -- менша

 

Було – ?

Збільшилося -  на --

Стало - 3400га

Була – 3400га

Стала - ?, на -- більша


Розвязання по 1 представнику команди біля дошки- символи від перших учнів з класу

Фізкультхвилинка (проводить капітан Весни)

Встаньте, діти, посміхніться.

Землі нашій поклоніться (нахили тулуба вниз)
І до сонця потягніться. (руки вгору)

В різні боки нахиліться. (нахили)

Веретеном покрутіться,   (навкруги себе)

Раз – присядьте, два – присядьте

І за парти тихо сядьте.

4. Тестові завдання символи від тих, хто правильно виконав завдання

1. Яка частина круга заштрихована?

C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\FineReader10\media\image2.jpeg

2. — від числа 60 дорівнює ...                                                                                                                                                                                

а) 48; б)12;       в) 15;      г)3.

3. Щоб знайти — від суми чисел 840 і 60, треба ...

а)840 : 6;     в) (840 + 60): 6;       б)(840 + 60) . 6; г) 840 + 60 : 6.

4. На заводі працюють 600 робітників, із них — токарі. Щоб знай­ти, скільки на заводі працює токарів, треба...

а) 600: 5.3         б)600.5:3;            в)600:3.5            г) 600:5:3      ________________________________________________________________________

1. Яка частина круга заштрихована?

C:\Users\836D~1\AppData\Local\Temp\FineReader10\media\image2.jpeg

 

2. — від числа 54 дорівнює ...

а) 243;               б)12;            в) 16;               г) 14.

3. Щоб знайти — від суми чисел 108 і 12, треба ...

а) 108 : 3;      б)108+12:3;    в)(108— 12):3;      г) (108 + 12): 3.

4. У крамниці було 450 м тканини. Продали — цієї кількості. Щоб знайти, скільки метрів тканини продали, треба ...

а) 450. 9:4;      б)450. 9. 4;       в)450:9:4;       г)450:9. 4.

VІ. Підсумок уроку.

- Що ви вчилися робити? 

 -Як знайти дріб від числа?

-Яка завдання було для вас цікавим? 

 -Яке складним?

-Яке б подібне завдання ви могли б підготувати для однокласників на наступний урок?

-Підготуй картку з подібним завданням( для сильніших учнів)

 

VІІ. Домашнє завдання

№ 677, 683 - пояснення

 

VІІІ. Підсумок змагання

- Хто ж пануватиме: Бабуся Зима чи красуня Весна? 

Отже за прогнозами роботи учнів на уроці ……………….

Запрошуємо до дошки команду учнів, які своєю уважністю, розумом, охайністю, кмітливістю не дають Зимі від нас піти так швидко, а тому зимові розваги, діти, у вас ще попереду (допоможуть Весні якнайшвидше прогнати Зиму та оживити нашу батьківщину пташиним співом, зеленню та різнобарвними квітами)

 

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
9 серпня 2018
Переглядів
744
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку