Урок "Змінювання іменників за числами один , багато "

Про матеріал
Розробка уроку з української мови з теми "Змінювання іменників за числами один , багато " за підручником Катерини Пономарьової
Перегляд файлу

Мішково – Погорілівська  ЗОШ  -   ступенів

 

 

 

 

 

 

Урок української мови

2 клас

 

Правила прийому учнів до перших класів 2021-2022 н.р. -

 

 

 

Підготувала Возан Тетяна Анатоліївнаа

вчитель початкових класів

 

 

2021 – 2022 навчальний рік

Тема: Змінювання іменників за числами (один – багато). Розігрування діалогу. Пошук у тексті потрібної інформації.

 

Мета: закріплювати вміння учнів змінювати іменники за числами; удосконалювати навички пошуку потрібної інформації у тексті;

розвивати мовлення учнів, виразне читання, логічне мислення;  формувати компетентність  спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності;

виховувати інтерес до традицій українсьького народу та інших народів. Змінювати іменники за числами, розпізнавати слова, які означають назви предметів; розвивати спостережливість, увагу, пам’ять, зв’язне мовлення; збагачувати словниковий запас;

виховувати працелюбність, любов до рідного слова.

Обладнання: підручник «Українська мова, 2 клас»

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.

Освітні галузі: мовно – літературна, соціальна і здоров’язбережувальна.

      Хід уроку 

Конспект уроку з української мови для 3 класу на тему " Речення. Основні  ознаки речення" Урок. Презентація.

I. ВСТУПНА ЧАСТИНА.

1. Організація класу.

Раз, два, три, чотири, п’ять.
Прошу всіх рівненько встать.
Пролунав уже дзвінок —
Починаємо урок.

І знову дзвоник кличе в клас,

Знання нові чекають нас.

Ми дуже любим рідну мову,

Її мелодію чудову,

Тож починаємо урок,

Нехай знання ідуть нам впрок.

2. Гра «Знайди порушника».

Учитель називає ряд слів, ужитих а однині. Серед названих слів лунають слова, вжиті в множині. Якщо звучить слово-порушник, учні мають підняти вгору червону цеглинку.

   Подарунок, іграшка, ялинка, шишка, прикраси, привітання, листівка, ліхтарики, торт, смаколики, маскарад, вогні, феєрверк.

Якою темою можна об’єднати всі ці слова? (Свято.)

3. Каліграфічна хвилинка.

Сс св вя то  свято

Свято, святковий, святкувати.

4. Звуковий аналіз слова свято

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА.

1. Повідомлення   теми  і  мети   уроку.   Стимулювання   та   мотивація навчально-пізнавальної   діяльності.
    - Чи здогадалися ви , про що ми сьогодні говоритимемо на уроці?

          - А ось про яке свято йтиметься, ви дізнаєтеся, коли прочитаєте розмову Читалочки та Щебетунчика.

2. Робота за підручником (с. 70-71).

  1) Виконання вправи 1.

Двоє учнів, що добре читають, розігрують діалог  Читалочки та Щебетунчика.

Чи здогадалися, ви про яке свято  говорили друзі?

  2) Виконання вправи 2.

  -  Прочитайте правило, дізнайтеся, як пишуться назви свят.

  -  Запишіть назву свята, про яке розповідала Читалочка.

     Вправа для очей

Раз, два, три!

Очі догори!

На чотири, п’ять і шість

Треба  міцно їх стулить.

Знову очі догори,

Рахуємо: раз, два, три!

   3)  Виконання вправи 3. Гра «Хто швидше?». Робота в парах.

Учні працюють у парах:

  1 варіант – записує 5 іменників у стовпчик «один»,

  2 варіант – добирає 5 іменників у стовпчик «багато».

   Потім обмінюються словами і записують другий стовпчик.

Фізкультхвилинка

  • Щось не хочеться сидіти, треба трохи відпочити.

Піднесли всі руки  - раз!

На носках стоїть весь клас.

Два! – присіли, знову встали.

Головою похитали.

Нахил вправо, нахил вліво,

Повторили знову вміло.

«Раз, два» - всі пірнають,

«Три, чотири» - виринають,

«П’ять, шість» - на воді,

Кріпнуть крильця молоді.

«Сім, вісім» - повторили,

І за парти тихо сіли.

  4)  Виконання вправи 4. Гра «А чи знаєш ти?». Робота в групах.

    Об’єднання в 3 групи.

    Виконання  завдання в групах.

      Кожен учасник групи читає по черзі інформацію.

      Учні списують її собі в зошит та підкреслюють іменники, що означають багато предметів.

    Презентація результатів робіт груп. Представник групи розповідає про новорічні звичаї певної країни та називає іменники, що підкреслили.

Хвилинка – цікавинка 

  • А ось іще які новорічні звичаї існують у світі. (Читає вчитель або підготовлені учні.)

Португальці з кожним ударом годинника з’їдають по виноградині та загадують бажання. У греків є цікава прикмета: опівночі господар виходить у двір аби розбити об стіну плід граната – якщо зерна розлетяться, сім’я матиме багато щастя. Норвезькі діти отримують подарунки від  … кози:їй готують спеціальні ласощі, аби та обміняла їх на гостинці. Цікаво, що новий рік у японців починається не опівночі, а на світанку.

  3. Вправа «Інтерв’ю».

- А які традиції має український народ щодо святкування Нового року?

- Які звичаї у вашій родині?

   Інформація для вчителя.

    Характерною рисою новорічного святкування в Україні було щедрування – обхід хат із побажаннями щастя та здоров’я членам сім’ї та розвитку господарства. Цей обряд супроводжувався «щедруванням» у віршах чи піснях.

    Ось одне із традиційних новорічних привітань:

      «Сію, сію, посіваю, з Новим роком всіх вітаю!

      На щастя, на здоров’я, на Новий рік!

      Щоб краще родило як уторік.

      Жито, пшениця, горох, сочевиця!

      Коноплі до стелі, а льон по коліна!

      Щоб хрещена голівка не боліла!»

4. Виконання вправи 7. Вправа «Добери пару». Самостійна робота.

  - Прочитайте слова, що тримає Родзинка.

  - Поставте до них питання. Скільки предметів вони називають?

  - Допоможіть Родзинці змінити слова так, щоб вони означали один предмет.

  - Запишіть утворені пари слів.

. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.

  1. Гра «Впіймай слово».

   Учитель читає вірш, Коли діти чують іменник, що називає один предмет,  вони плескають у долоні, якщо багато – тупають ногою.

    Танцювали зайчики у гайку,

    На сніжку біленькому, на сніжку.

    Вибивали лапками гопака,

    Хоч мела хурделиця,

    Ще й яка.

    Гарно побігайчики

    Стриб та скік –

    Зустрічали зайчики

    Новий Рік.

  2. Бесіда.

- Що означають іменники?

- Скільки предметів можуть означати іменники?

- Про який новий випадок уживання великої літери дізналися сьогодні на уроці?

  3. Рефлексія.

- Зафарбуйте ту частину кола, з

надписом на якій ви погоджуєтеся.

   Було легко та цікаво.   

   Було складно, але цікаво.

   Було важко та нецікаво.

 

   4. Домашнє завдання

         с. 71, вправа 6; запам’ятати правило.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
25 жовтня 2021
Переглядів
750
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку