Урок "Змінювання прикметників за числами"

Про матеріал

Тема: Змінювання прикметників за числами

Мета. вчити змінювати прикметники за числами; удосконалювати вміння учнів ставити питання від іменника до прикметника; розвивати спостережливість, мовлення, увагу,мислення,вміння аналізувати, співставляти і робити висновки; виховувати любов до рідної мови.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Девіз нашого уроку буде такий:
Думати швидко
Виконувати чітко
Творчо працювати
Каліграфічно писати
ІІ. Актуалізація опорних знань вмінь

1. Перевірка д/з

2.Опитування
До нас на урок завітало сонечко разом зі своєю подругою хмаринкою. Вони підготували для вас завдання на веселих краплинках і хочуть перевірити ваші знання.
Питання:
1. Що називається іменником?( приклад)
2. Які іменники пишуться з великої літери, а які з маленької?
3. Як називаються іменники, що відповідають на питання хто?, а що відповідають на питання що?
4. Як змінюються іменники?
5. Іменник має роди. Назвіть їх?
6. Чим виступає в реченні іменник?
7. Що називається прикметником?( приклад)
8. З якою частиною мови зв 'язані прикметники в реченні?
3. Каліграфічна хвилинка

Кк ар нд календар
- Яка орфограма у слові календар?
- Як називаються слова, написання яких ми повинні запам'ятати?
- Доберіть і запишіть прикметники, що починаються з перших літер слова календар.
К — каліграфічний
А - активний
Л — лагідній
Е - енергійний
Н - надійний
Д— добрий
А - артистичний
Р - радісний
З великої хмари малий дощ буває.
- Прочитайте речення, яке записане на дошці. Яке це речення за метою висловлювання?(Розповідне).
- Що ще ви помітили?(Це прислів'я)
- Запишіть його каліграфічно у зошити.
- Підкресліть в реченні головні члени.
- Знайдіть в реченні прикметники.
- Зробіть, будь ласка, звуко - буквений аналіз слова буває.
- Розберіть іменники. (І варіант - дощ, II варіант -хмари)

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
Закінчилася чудова пора року. Спливли в календарі останні дні зими. До нас завітала дівчинка-весна. Ось сьогодні на нашому уроці ми будемо відривати чарівні листочки календаря і продовжувати вивчати прикметник.
(повідомлення мети)
V. Підготовка до вивчення нового матеріалу.
1. Словниковий диктант. (малюнковий)
- Записати іменники разом з дібраними до них прикметниками.
2. Вибірковий диктант.
- Випишіть прикметники з вірша у стовпчик. Руки
Тепла і ніжна — в матусі рука.
Дужа й солона вона — в моряка.
В лікаря — чуйна. Шорстка — в хлібороба ...
Тільки ніяка рука — у нероби. (Л Савчук)
— З яким іменником зв'язані виписані прикметники? (Руки.)
— У якому числі вжито іменник руки? (В однині.)
— Поміркуйте! В якому числі вжиті прикметники, зв'язані з іменником руки? Доведіть.
3. Самостійна робота.
— Поставте ці прикметники у формі множини і запишіть через рисочку. Визначте закінчення утворених прикметників.

VІ. Робота над новим матеріалом.

1.Читання визначення на с 144

- У якому числі стоїть прикметник? Висновок (таблиця)

Фізкультхвилинка

VІІ. Узагальнення і систематизація знань і вмінь

1.Робота за підручником

1. Колективне виконання вправи 346.

2.Вправа 348

- Про яку пору року йдеться у тексті?

- Чому березень отримав таку назву?

- Що таке сокорух?

- Виконайте 2 завдання

3. Вправа 349

2. Гра «Юні кмітливці»

- Запишіть каліграфічно слова-відгадки, позначте їх число.
• Який журавель не літає? (Колодязний.)
• Яким гребенем не розчісуються? (Півнячим.)
• 3 якого посуду ніколи не їдять? (З порожнього.)
• Якого каміння немає в річці? (Сухого.)
• У яке відро не можна налити води? (У повне.)

VІІІ. Підсумок

- У якому числі стоїть прикметник?

- Які закінчення мають прикметники в множині?

2. Гра «Павутинка»
- Охарактеризуйте урок, використовуючи прикметники

Перегляд файлу

Українська мова

Тема: Змінювання прикметників за числами

Мета. вчити  змінювати прикметники за числами; удосконалювати вміння учнів ставити питання від іменника до прикметника; розвивати спостережливість, мовлення, увагу,мислення,вміння аналізувати, співставляти і робити висновки; виховувати любов до рідної мови.
Хід уроку 
І. Організація класу до уроку. 
Девіз нашого уроку буде такий: 
Думати швидко 
Виконувати чітко 
Творчо працювати 
Каліграфічно писати 
ІІ. Актуалізація опорних знань  вмінь 

1. Перевірка д/з

2.Опитування
До нас на урок завітало сонечко разом зі своєю подругою хмаринкою. Вони підготували для вас завдання на веселих краплинках і хочуть перевірити ваші знання. 
Питання: 
1. Що називається іменником?( приклад) 
2. Які іменники пишуться з великої літери, а які з маленької? 
3. Як називаються іменники, що відповідають на питання хто?, а що відповідають на питання що? 
4. Як змінюються іменники? 
5. Іменник має роди. Назвіть їх? 
6. Чим виступає в реченні іменник? 
7. Що називається прикметником?( приклад) 
8. З якою частиною мови зв 'язані прикметники в реченні? 
3. Каліграфічна хвилинка

Кк ар нд календар 
- Яка орфограма у слові календар? 
- Як називаються слова, написання яких ми повинні запам'ятати? 
- Доберіть і запишіть прикметники, що починаються з перших літер слова календар. 
К — каліграфічний 
А - активний 
Л — лагідній 
Е - енергійний 
Н - надійний 
Д— добрий 
А - артистичний 
Р - радісний 
З великої хмари малий дощ буває. 
- Прочитайте речення, яке записане на дошці. Яке це речення за метою висловлювання?(Розповідне). 
- Що ще ви помітили?(Це прислів'я) 
- Запишіть його каліграфічно у зошити. 
- Підкресліть в реченні головні члени. 
- Знайдіть в реченні прикметники. 
- Зробіть, будь ласка, звуко - буквений аналіз слова буває. 
- Розберіть іменники. (І варіант - дощ, II варіант -хмари) 

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку 
Закінчилася чудова пора року. Спливли в календарі останні дні зими. До нас завітала  дівчинка-весна. Ось сьогодні на нашому уроці ми будемо відривати чарівні листочки календаря і продовжувати вивчати прикметник. 
(повідомлення мети)
V. Підготовка до вивчення нового матеріалу. 
1. Словниковий диктант. (малюнковий) 
- Записати іменники разом з дібраними до них прикметниками. 
2. Вибірковий диктант. 
- Випишіть прикметники з вірша у стовпчик. Руки 
Тепла і ніжна — в матусі рука. 
Дужа й солона вона — в моряка. 
В лікаря — чуйна. Шорстка — в хлібороба ... 
Тільки ніяка рука — у нероби. (Л Савчук) 
— З яким іменником зв'язані виписані прикметники? (Руки.) 
— У якому числі вжито іменник руки? (В однині.) 
— Поміркуйте! В якому числі вжиті прикметники, зв'язані з іменником руки? Доведіть. 
3. Самостійна робота. 
— Поставте ці прикметники у формі множини і запишіть через рисочку. Визначте закінчення утворених прикметників.

VІ. Робота над новим матеріалом. 

1.Читання визначення на с 144

- У якому числі стоїть прикметник? Висновок (таблиця)

Фізкультхвилинка

VІІ. Узагальнення і систематизація знань і вмінь

1.Робота за підручником

1. Колективне виконання вправи 346. 

2.Вправа 348

- Про яку пору року йдеться у тексті?

- Чому березень отримав таку назву?

- Що таке сокорух?

- Виконайте 2 завдання

3. Вправа 349

2. Гра «Юні кмітливці»

- Запишіть каліграфічно слова-відгадки, позначте їх число. 
• Який журавель не літає? (Колодязний.) 
• Яким гребенем не розчісуються? (Півнячим.) 
• 3 якого посуду ніколи не їдять? (З порожнього.) 
• Якого каміння немає в річці? (Сухого.) 
• У яке відро не можна налити води? (У повне.) 

VІІІ. Підсумок

- У якому числі стоїть прикметник?

- Які закінчення мають прикметники в множині?

2. Гра «Павутинка»
- Охарактеризуйте урок, використовуючи прикметники

docx
Додано
13 серпня 2018
Переглядів
984
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку