Математика 5клас
Тема: Знаходження невідомого доданка.
Мета: онайомити учнів з поняттям «Рівняння», знаходження невідомого компонента дії додавання;
формувати вміння працювати за зразком вчителя, коментуючи власні дії,
розвивати вміння застосовувати знання в практичній діяльності.
Закріпити знання таблиці класів та розрядів, назви компонентів дії додавання та віднімання;
корегувати процеси мислення, уваги, зв’язного мовлення;
виховувати уважність та взаємодопомогу на уроці.
Обладнання: таблиця класів та розрядів, «цікаві задачі», таблиці назви компонентів, індивідуальні завдання.
Хід уроку
I Підготовча частина
-нервово-психічна підготовка
Щоб урок пройшов не марно Завдання уроку
Треба сісти рівно, гарно Не просто слухати, а чути.
І виконуй тільки те, Не просто дивитися, а бачити.
Про що мова на уроці йде . Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
Актуалізація опорних знань
а) назвати компоненти дії додавання, віднімання;
б) продовжити речення;
в) перевірка домашнього завдання
(Ігрова технологія)
Усний рахунок «Склад числа» (робота в парі)
-Пальчикова гімнастика
- Хвилинка каліграфії
Як стілець перевернувся –
то на цифру обернувся.
Що це догори ногами .
( Це - четвірка перед нами. ) 4
40, 24, 1дес.1од., різниця чисел 7 і 3, сусідів чисел 44, 14
II Основна частина
Обчислювати приклади
ви, друзі, поспішіть,
Спочатку гарно думайте,
а потім вже пишіть.
індивідуальне завдання(картки)
20 + 5 = 25, 25 - 5 = 20, 25-20=5
- Встав число так, щоб рівність була правильною
х + 5 = 10 х + 4 = 10 6+х=9
Це - рівняння. Розв'язати рівняння - означає знайти те числове значення букви, при
якому рівність буде правильною.
Перевір, чи правильно розв'язані рівняння.
х + 8 = 18 20 + х = 29 х+18=30 35+х=55
х = 18 - 8 х = 29 – 20 х= х=
х = 10 х = 9 х= х=
Фізкультхвилинка
Настав час відпочинку
проведемо фізкультхвилинку.
Пташка високо літає,
зайчик весело стрибає,
а ведмідь в барлозі спить,
сплюх та й годі наш ведмідь.
Усі разом відпочили ,
і а парти тихо сіли.
Пошуковий метод
Асоціативний кущ (умова, запитання, розв’язок , відповідь)
Скласти задачу за малюнком.
Марійка з Надійкою розв’язали 15 прикладів. Надійка виконала 8 прикладів.
Скільки прикладів розв’язала Марійка?
х+8=15
х=15-8
х=7
7+8=15
15=15
Відповідь: 7 прикладів розв’язала Марійка.
Загадка
Дуже я потрібна всім –
І дорослим , і малим.
Всіх я розуму навчу,
А сама завжди мовчу. (книга)
Хвилинка-веселинка «Математичні несподіванки»
Якось бігло через ліс 18 кіз.
7 були з них білі-білі,
А останні – сірі-сірі,
Скільки бігло через ліс сірих кіз? 7+х=18
У живім куточку в школі
Кілька рибок у воді.
Ще 9 принесе Микола,
Стане 20 риб тоді. х+9=20
Катались на санчатах
Аж 25 малят.
З них 12 дівчат ,
А скільки каталось хлоп’ят ? 12+х=25
III. Заключна частина
- Оцініть урок і себе на уроці.
Всі ви дружно працювали
Гарно так відповідали.
Тож почуйте у кінці
Всі ви просто молодці!
- Домашнє завдання: вивчити правило, розв’язати рівняння.
х+2=19 х+16=57 8+х=50 1варіант
х+2=13 х+6=27 8+х=30 2варіант