Використовуючи елементи ейдетики,чарівний світ природи,дати поняття про знаходження зменшуваного й відємника у першому класі.В ігровій формі діти краще сприймають та засвоюють матеріал
Тема:.знаходження невідомих зменшуваного й від’ємника
Мета: Формувати в учнів обчислювальні навички,актуалізувати
Знання математичної термінології,назв компонентів арифметичних дій додавання й віднімання,актуалізувати правило знаходження невідомого доданка,знайомити з правилами знаходження невідомого зменшуваного й від’ємника,
Формувати вміння виконувати віднімання на основі взаємозв’язку арифметичних дій додавання й віднімання.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Обладнання: мультимедійний проектор, слайди із пізнавальним матеріалом до кожного етапу уроку, карточки,букви, лічильний матеріал.
ХІД УРОКУ
Зараз у нас урок математики .Я пропоную сьогодні його розпочати з розминки,якою зазвичай ми розпочинаємо урок письма.
-Яку арифметичну дію слід виконувати,щоб стало більше,менше?
-Як називаються числа при додавані
-Як називається результат дії додавання
-Щоб знайти невідомий доданок,треба…
-Як називаються числа при відніман.
Яке число в рівності на віднімання зазвичай найбільше?
-Зазвичай від’ємник більший чи менший за зменшуване?
Досить часто ельфи допомагають квітучій весні. Допоможуть і цього разу.Вам разом із ельфом треба буде перестрибнути з однієї хмаринки на іншу,щоб дібратися до першого ключика.
2.Усний рахунок
Слайд
Хто пригадає,на хмаринку з яким числом ми стрибнули спочатку?
А потім?
Знайдіть суму чисел 2 і 8
10 зменшити на 5
7 зменшити на 3
Від 6 відняти 5
Перший доданок 3,другий 6,знайдіть суму
(перевірка
V. Вивчення нового матеріалу
Слайд
-Скільки залишилося сніжинок? ( 4 ) (показую)
-Скільки розтануло? (3) (показую)
-Скільки було спочатку? (7) (показую)
-Що зробили зі сніжинами,щоб дізнатися зменшуване? (об’єднали)
-Обєднати означає додати чи відняти?
Правило виводимо
Фізкультхвилинка 1
З появою весни розквітає велика кількість рослин,прокидаються та вилазять з своїх схованок жуки,гусінь перетворюється в різнокольорових метеликів .До речі метелики,жуки – це ….(комахи)
Чим відрізняються комахи від усіх решта тварин?
Слайд
Подивіться на екран,який компонент невідомий?
Що треба зробити,щоб знайти зменшуване ?
Який компонент невідомий в другій нерівності?
Що треба зробити,щоб знайти від’ємник?
Vi Закріплення вивченого
С. 4№ 4 ланцюжком
Фізкультхвилинка 2
(муха)
Диференційоване завдання
У кого на парті лежить малюнок з яблуневим цвітом,той обирає самостійно перший чи другий ряд прикладів та їх розв’язує
У кого гусінь з карткою,той на парасольці записує склад числа
Viii Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності
Про що нове дізналися на уроці?
Як знайти невідоме зменшуване?
Невідомий від’ємник ?
Що сподобалось?
Що було важко?
Весна передала кошик з чарівними буквами
(назвати слова,що починаються з цієї букви)