Тема. Знаходження значення виразів на дії різного ступеня. Дії з іменованими числами. Розв’язування задач.
Мета. навчити учнів знаходити значення виразів на дії різного ступеня; удосконалювати вміння розв’язування задач; надати знання про дії з іменованими числами; розвивати логічне мислення, увагу, інтерес до навчання.
Обладнання. комп’ютер, мультимедійна дошка, відеоролик, презентація.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
– Відкрийте зошити та запишіть сьогоднішнє число, класна робота.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Усний рахунок.
3 ∙ 8 =
7 ∙ 3 =
6 ∙ 2 =
5 ∙ 2 =
2 ∙ 4 =
3 ∙ 3 =
3 ∙ 5 =
-
Математичний диктант.
-
Запишіть в зошиті математичний диктант. Зверніть увагу на дошку, на ній написані приклади, які ви будете вирішувати. Записуйте лише відповіді через кому.
24 : 3 + 24 =
3 ∙ 9 + 39 =
62 – 35 – 18 =
62 – (35 – 18) =
ІІІ. Робота над матеріалом уроку.
-
Робота з підручником (с. 113 № 685)
-
Відкрийте підручники на сторінці 113. Подивіться на номер 685. Назвіть, яку дію треба виконувати першою в кожному виразі. Поясни чому.
-
23 + 7 – 30
-
45 + (89 – 73)
-
2 ∙ (34 – 29)
-
(56 – 47) : 3
-
Номер 686.
-
Зверніть увагу на номер 686.
-
73 – 3 ∙ 7; від числа 73 відняти добуток чисел 3 і 7;
-
34 + 21 : 3; до числа 34 додати частку чисел 21 і 3.
-
Зверніть увагу, яке найменування отримуємо у відповіді кожної задачі.
-
73 – 3 ∙ 7 = 73 – 21 = 52
-
34 + 21 : 3 = 34 + 7 = 41
-
У виразі без дужок спочатку виконують множення або ділення, а потім — додавання і віднімання по порядку, зліва направо.
-
Номер 687.
-
Наступний номер 687. Зараз один учень буде коментувати розв’язання одного прикладу, потім інший.
-
34 + 2 ∙ 9 6 ∙ 3 + 27
-
72 – 24 : 3 56 + 5 ∙ 3
-
(45 – 24) : 3 2 ∙ (99 – 90)
-
90 – 7 ∙ 2 + 5 6 + 6 ∙ 3 – 15
-
Номер 688.
- Оберіть вираз до кожної задачі.
1) 12 л молока розлили в трилітрові банки. Скільки таких банок знадобилося?
2) 12 л молока розділили порівну між трьома покупцями. Скільки літрів молока отримав кожний покупець?
- 12 л : 3(2) 12 л : 3 л(1)
Фізкультхвилинка.
-
Номер 689.
-
Наступна задача номер 689.
10 кг : 2 6 м : 3 15 л : 3 10 кг : 2 кг 6 м : 3 м 15 л : 3 л
-
Номер 696.
-
Прослухайте першу задачу.
-
Прочитайте задачу.
-
Про що йдеться мова в задачі? ( В задачі йдеться мова про дітей)
-
Скільки дітей грало в хокей? ( В хокей грало 12 дітей)
-
Скільки дітей каталося на санчатах? ( На санчатах каталося невідома кількість дітей, але у 3 рази менше)
-
Яке головне питання задачі? (Скільки дітей каталося на санчатах?)
Х. – 12 д.
С. – ? д., у 3 р.
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання задачі? (Так)
-
Якою дією? (Ділення) Що будемо ділити? (12 : 3 = 4 (д.))
-
Запишіть відповідь.
-
Прослухайте другу задачу.
-
Прочитайте задачу.
-
Про що йдеться мова в задачі? ( В задачі йдеться мова про печиво)
-
Скільки печива було в 1 коробці? ( В коробці 6 кілограм)
-
Скільки печива в 3 коробках? ( В 3 коробках невідома кількість печива)
-
Яке головне питання задачі? (Скільки печива у трьох таких коробках?)
1 к. – 6 кг.
3 к. – ? кг.
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання задачі? (Так)
-
Якою дією? (Множення) Що будемо множити? (6 • 3 = 18 (кг.))
-
Запишіть відповідь.
ІV. Заключна частина.
-
Рефлексія.
-
Мені було легко…
-
Мені було важко…
-
Домашнє завдання