Урок "Золота осінь. І.Левітан"

Про матеріал
Удосконалювати уміння складати описові розповіді за картиною, стимулювати вживання повних речень.
Перегляд файлу

 ЗОЛОТА ОСІНЬ НА КАРТИНІ І.ЛЕВІТАНА

розвиток зв’язного мовлення група ФФНМ

Мета: Удосконалювати уміння складати описові розпо­віді за картиною; сприяти розвитку пояснювального мо­влення; стимулювати вживання повних речень; розвива­ти пізнавальний інтерес дітей, прагнення до активного пізнання природи; формувати вміння логічно мислити; виховувати вміння активно співпрацювати одне з одним і логопедом.

Матеріали: Картина осіннього пейзажу Ісака Левітана «Золота осінь»; смайлики; коректурні таблиці; мнемота- блиця; відеоматеріали; дидактичні ігри; рухлива гра.

1. Організаційний момент.

Зараз ми з вами будемо вітатись, але робитимемо це не­звичним способом.

Скажемо «ДОБРИЙ ДЕНЬ» руками!

Скажемо « ДОБРИЙ ДЕНЬ» ногами!

Скажемо «ДОБРИЙ ДЕНЬ» очима!

Скажемо «ДОБРИЙ ДЕНЬ» ми ротиком - Стане радіс­но кругом!

Діти, я бачу, що не у всіх язички прокинулися, давайте їм допоможемо.

Мовленнєва розминка:

Логопед разом з дітьми:

Шла-шла-шла -осінь до нас прийшла.

Ила- ила-ила - осінь наступила.

Уде- уде-уде - дощ на вулиці буде.

Ужі -ужі- ужі -на дорогах калюжі.

Хід заняття:

Логопед

- Сьогодні ми з вами здійснимо подорож до картинної галереї.

 

-А що таке галерея?

Галерея- це довга споруда.

  •    А що таке картинна галерея?

Екскурсовод - людина, яка розповідає про картини і ху­дожників.

Відвідувачі - люди, які прийшли до галереї.

-Так це місце де виставлені картини багатьох художни­ків.

Давайте разом з вами завітаємо до віртуальної картин­ної галереї.

( Слайди художників. На картинах зображено осінні пейзажі).

-Яка пора року зображена на картинах художників?

  •     Діти, я дуже люблю осінь. А хто з вас теж любить цю пору року? За що ви любите осінь? Діти, а як часто ми використовуємо вислів „золота осінь”? Що, на вашу думку він означає?

3.Дидактична гра » Почуття» ( використовуємо смайли) Смуток-радість

Тривога-спокій

Гомін-тишу

Мабуть недарма Ісак Левітан одну з найвідоміших своїх картин назвав „Золота осінь”. Ось ця картина.

( Виставляється картина Ісака Левітана «Золота осінь» і портрет художника).

Подивись на видноколі,

Мов змінилися ліси.

Хто це їх у жовтий колір

Так барвисто прикрасив?

Ой, пишаються дерева

Золотим своїм вбранням

Це якийсь маляр, напевно,

Догодити хоче нам.

4.Дидактична гра « Який? Яка? Яке?»

Берізка - струнка, тоненька, висока, білокора.

Річка -вузька, глибока, холодна, тиха.

День - ясний, осінній, сонячний, теплий.

Пагорб- крутий, зелений, широкий.

Небо - низьке, блакитне, хмарне.

Трава - зелена, пожовкла.

Кущі - низенькі, золоті, широкі.

Листя- рясне, золоте.

Художник, який написав цю картину, народився май­же 150 років тому у Росії. А його творами захоплю­ються ще й досі.

Які кольори допомагають зрозуміти назву картини?

— Діти, подивіться уважно на картину, чи можемо ми зрозуміти який саме день зобразив художник?

-А з чого це видно?

5.Дидактична гра «Скажи осіннє »

Небо.

Пагорб.

Хмара.

День.

Погода.

Сонце.

Скажіть ,будь ласка, як ви гадаєте де в момент написан­ня картини знаходився художник?

-На природі.

6.Дидактична гра «Що до чого,або що для кого?» Робота з коректурними таблицями.

У кожної дитини своя таблиця. В результаті виконаних дій виходить ре-

продукція картина Ісака Левітана «Золота осінь».

  •      Людина, яка пише картини знаходиться в 1 ряду, 1 зліва.

(Художник)

  •      Приміщення де виставляють картини для перегляду, знаходиться 3 рядок 4 картинка по праву сторону. (Га­лерея).
  •      як називаються люди, які приходять до картинної га­лереї? 2 рядок, 2 картинка зліва. (Відвідувачі)
  •      Що треба художнику для роботи? 1 рядок, 4 картинка праворуч. (Фарби)
  •      Який жанр зображено на картині Ісака Левітана? 2 ряд, 4 картинка праворуч. (Пейзаж)
  •      Чим обрамляють картини? З ряд, 2 картинка ліворуч. ( Рамкою)
  •      Людина, яка розказує відвідувачам галереї про карти­ни? З ряд, 1 картинка ліворуч. ( Екскурсовод)
  •      Де працює художник? 2 ряд, 3 картинка праворуч. ( Майстерня)
  •      Якщо художник пише пейзаж, де він працює? 2 ряд,

1 картинка ліворуч. (Природа)

  •         Де кріпить свою картину художник при малюванні?

1 ряд, 3 картинка праворуч (Мольберт)

  •         На чому змішує фарби художник? 1 ряд, 2 картинка зліва. ( Палітра)
  •         Яка пора року зображена? З ряд, 2 картинка право­руч (Осінь)

Діти давайте з вами вийдемо погуляти.

7.Рухлива гра «Сонце-дощ».

Діти бігають гуляють, поки світить сонечко, а коли йде дощик присідають за свої стільчики, немов виглядаючи

в вікно будиночка.

(Відеофайл)

- Поки ми з вами гуляли налетів буревій і зруйнував на­шу картину. Зараз ми з вами будемо реставраторами.

8.Дидактична гра «Реставратор» ( на дощці виставлена картина І.Левітана «Золота осінь», а на ній відсутні елементи : хвильки, кущик, хмарки, берізки, село, хатки.

діти називають чого немає і  доповнюють картину саме цими елементами ( окремо на дошці з магнітнітами).

Немає хвильки на річці.

Немає кущика на березі річки.

Немає хмарок в небі.

Немає берізки на березі річки.

Немає села або хаток.

Давайте з вами подивимось уважно на картину і розка­жемо нашими гостям, що художник написав?

9.Дидактична гра «Екскурсовод»

(Мнемотаблиця опису картини)

Прийшла золота осінь.

Перед нами тиха річка, галявина з пожовклою травою. На березі річки стоять білокорі берези з золотим ли­стям.

Далеко видніються ліси в різнокольоровому одязі.

За ними маленьке селище і великі поля.

Художник зобразив ясний і сонячний день.

Картина викликає почуття радості і спокою.

10.Підсумок заняття.

Ось і прибули ми в дитячий садок і наша екскурсія пі­дійшла до кінця. Дякую мої дорогі дітки! Ви у мене са­мі розумні і самі хороші!

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Конспекти занять для ЗДО
Інкл
Додано
7 листопада 2021
Переглядів
2150
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку