План конспект уроку № 2
з фізичній культурі
для учнів 7 -го класу
державної гімназії ім. К. Д. Ушинського
Загальна тема: Футбол
Тема уроку: Зупинка м’яча
Дата та час проведення:
Мета уроку: Техніка безпеки на заняттях з футболу, самоконтроль юного футболіста, підвищити інтерес учнів до заняття футболом. Навчити працювати в команді.
Задачі: 1.Ознайомити з технікою зупинки м’яча
2. Навчити техніці пересування
3.Закріпити техніку гри воротаря (кидки м’яча рукою)
4. Сприяти розвитку швидкості
Інвентар та обладнання: М’яч, секундомір, фішки.
Методи навчання: Словесний, наочний, практичний, ігровий, змагальний.
Місце проведення: Спортивний майданчик.
Підготовила вчитель
з фізичної культури
Зубченко Олена Анатоліївна
Хід уроку
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
||||||||
основна
|
підготовча
підготовча |
спеціальна
|
||||||||
Підготовча частина (11 хв.) |
||||||||||
1. Шикування в шеренгу, рапорт, привітання з класом.
1.1.Підрахунок ЧСС |
1'
6" |
1'
6" |
1'
6" |
Перевірити стан спортивної форми учнів та стан їхнього здоров'я. Норма 70 – 75 уд./хв. |
||||||
2. Повідомлення завдань уроку |
30" |
30" |
30" |
Повідомлення задач та ціль уроку. |
||||||
3.Біг |
3' |
2' |
- |
Повільному темпі. В колону по одному. |
||||||
4.Перешикування. |
30" |
30" |
30" |
Фронтальний метод організації діяльності учнів |
||||||
5. Загально-розвивальні вправи в парах 6. Спеціально бігові вправи |
5
1' |
5'
1' |
5
1' |
Фронтальний метод організації діяльності учнів в колони по 2 |
||||||
Основна частина (30 хв.) |
||||||||||
1.Ознайомити з технікою зупинки м’яча 1.1. Підошвою 1.2.Внутрішньою стороною стопи 1.3. Стегном та грудьми(для хлопців)
|
5 3
2 |
4'
5 3
2 |
_ _ _
|
|
||||||
2. Навчити техніці пересування 2.1. Пересування з поворотом із зміною місць 2.2 Поворот з м’ячем у русі 2.3.Ведення і повороти м’ячем |
5 3
2 |
3'
5 3
2 |
_ _ _
|
|
||||||
3. Закріпити техніку гри воротаря (кидки м’яча рукою) 3.1 Кидки м’яча рукою за голови 3.2..Кидки м’яча правою рукою(те саме іншою рукою) 4. Сприяти розвитку швидкості 4.1. Біг з різних вихідних положень.
3.3. Підрахунок ЧСС |
6′
2′
2′
|
1′
1′
|
|
Контролювати правильність виконання 141 160 уд./хв. – середнє фізичне навантаження; 60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося. |
||||||
Заключна частина (5 хв.) |
||||||||||
1. Ходьба в повільному темпі 2. Відновлення дихання
3. Шикування в шеренгу. 4. Підбиття підсумків уроку
5. Підрахунок ЧСС |
1 хв. 30"
30" 1'30"
30" |
Повільному темпі. В колону по одному. Піднімаємо руки до гори робимо – вдих, опускаємо – видих. Нагадуємо техніку безпеки, аналізуємо правильність виконання вправ, даємо поради на що потрібно акцентувати увагу. 60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося. |
||||||||
3. Домашнє завдання 3.1. Згинання, розгинання рук в упорі лежачи. Від підлоги хлопці. Від лави дівчата. 3.2. Лежачи на спині, піднімання і опускання тулуба. |
1 хв. 20 – 25 р. (хлопці)
20р (дівчата) 20 – 30 р. (хлопці) 15 – 20 р. (дівчата) |
Слідкуємо за осанкою, і правильністю виконання вправи. |
||||||||