Розробка уроку математики для 1 класу . Урок поданий в ігровій формі . Протягом заняття діти подорожують " математичним океаном" виконуючі завдання , необхідні для засвоєння нового матеріалу . Обрана форма проведення заняття та завдання відповідають віковим особливостям 6-річних дітей , дають моожливість провести урок весело та цікаво для всіх дітей класу.
Тема . Зв'язок дій додавання і віднімання. Складання прикладів на віднімання
із прикладів на додавання за числовим відрізком. Вимірювання
довжини відрізка та їх побудова .
Мета : на основі розгляду малюнків і практичних дій з предметами розкрити
взаємозв'язок дій додавання і віднімання,
тренувати учнів складати, читати і розв'язувати приклади на додавання
і віднімання за малюнками,
вправляти у вимірюванні та кресленні відрізків ,
розвивати логічне мислення , обчислювальні навички , комунікативну
та пізнавальну компетентності ,
виховувати інтерес до математики .
Хід уроку .
І . Підготовча частина .
1 . Організаційна частина .
Дзвоник вже нам дав сигнал ,
Працювати час настав .
2 . Повідомлення теми уроку . Мотивація .
Сьогодні ми з вами , діти , вирушимо у подорож Математичним океаном.
Ця подорож дуже відповідальна . щоб не потрапити в полон до піратів , ви повинні правильно складати і розв’язувати приклади , знати склад чисел , уважно виконувати всі завдання , точно відповідати на запитання .
ІІ . Основна частина .
1. Повторення « складу чисел» .
Корабель вже чекає нас !
Проходити у каюти треба парами , пред’явивши пароль .
Пароль І ряду – склад числа 7 ,
ІІ ряду – склад числа 8 ,
ІІІ ряду – склад числа 6.
2 . Усна лічба.
Отож , рушаймо !
Але що це ? Чому наш корабель не може поворухнутися ?
Його тримають русалки !
3 . Хвилинка чистопису .
На кожному кораблі є бортові журнали , в яких капітани записують все , що відбувається у рейсі Нашими бортовими журналами будуть зошити . Відкрийте їх , покладіть правильно .
А тепер зробіть необхідні записи . Уважно роздивіться зразок цифри , який там прописано , і напишіть їх до кінця рядка .
( Діти прописують вказані цифри).
4 . Складання прикладів на додавання і віднімання .
Ми наближаємось до острова мавп . Господарка острова приготувала багато малюнків і просить за ними скласти і розв’язати приклади приклади.
3+2= 5-2=
5+3= 8-3=
5 . Вивчення нового матеріалу .
Наш корабель підходить до острова папуг ! Вас зустрічає папуга Гоша .
( Робота з демонстраційним матеріалом. Пояснення зв'язку дій додавання і
віднімання.)
На набірному полотні — силуетні картинки: 5 морквин і 1 капустина.
гарний урожай зібрати.
виростив зайчик? Запишемо приклад: 5 + 1 = 6.
- Який приклад можна скласти?
(Учні записують приклад: 6—1=5.)
Прочитайте його, називаючи числа так, як у прикладі на додавання. (Від
суми 6 відняли другий доданок 1, одержали перший доданок )
- А якби Гоша віддав сусіду моркву , який приклад ви склали б тоді ?
( 6 — 5 = 1.)
різняться? Як ми їх складали? (Спочатку складали приклади на додавання,
а потім на віднімання.)
— Отже, якщо від суми відняти один з доданків, дістанемо другий доданок.
6 . Первинне закріплення .
Далі вирушаємо на острів слонів .
Маленьке слоненятко давно чекає гостей . Є у нього улюблена гра
« Доміно» . Зараз слоненятко просить вас , за допомогою фишок доміно
скласти приклад на додавання і два приклади на віднімання .
….. |
...... |
….. |
...... |
7 . Робота з геометричним матеріалом . Креслення відрізків .
На корабель напали пірати . Треба виміряти відстань до їх корабля .
Накреслити відрізок такої ж довжини .
Підручник с. 45 № 4
Молодці ! Правильні відрізки побудували . Не змогли пірати пройти
через наш лабіринт і залишились далеко позаду .
8 . Самостійна робота .
Ой , що це на палубі вода ! хтось із піратів все ж-таки встиг
пробити наш корабель . Треба залагодити пробоїни .
Електрична таблиця « Рахівничка».
4+1= 8-1=
7+1= 3-1=
Молодці , діти , всі пробоїни залагодили , і тепер спокійно можна
повертатися додому .
ІІІ . Заключна частина .
1. Підсумок
- Чи сподобалась вам наша подорож?
- Чого навчилися протягом рейсу ?
- Що цікавого бачили ?
- Як ви вважаєте , чи можна назвати наш рейс вдалим ?
1