Урок " Зв’язок прикметників з іменниками в реченні. Вправи на визначення роду і числа прикметників."

Про матеріал

Тема: Зв'язок прикметників з іменниками в реченні. Вправи на

визначення роду і числа прикметників.

Мета: Розширити знання учнів про граматичний і смисловий зв'язок прикметників з іменниками; вчити розпізнавати рід і число прикметників; розвивати вміння будувати зв'язні розповіді, виховувати любов до рідних.

Обладнання на дошці: Малюнки та папки з завданнями
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

Урок

з української мови на тему:

Зв’язок прикметників з іменниками в реченні. Вправи на визначення роду і числа прикметників.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Зв’язок прикметників з іменниками в реченні. Вправи на

           визначення роду і числа прикметників.

 

Мета: Розширити знання учнів про граматичний і смисловий зв’язок прикметників з іменниками; вчити розпізнавати рід і число прикметників; розвивати вміння будувати зв’язні розповіді, виховувати любов до рідних.

 

Обладнання на дошці: Малюнки та папки з завданнями.

 

Хід уроку

 

І. Організація колективу.

   Привітання.

   Сядемо рівненько і помандруємо в країну Знань.

  Урок проведемо в формі грі «Граєш чи не граєш?»

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

    Прочитай текст-опис «Дятел». Доведи, що це опис.

    Робота з картками.

 

ІІІ. Виховний момент про користь дятла.

 

ІV. Актуалізація опорних знань.

      Що таке іменник?

      Що таке прикметник?

     Добери до іменника  зима прикметники.

V. Хвилинка каліграфії.

 

VІ. Мотивація навчання.

     Чи знаєте про яку частину мови ми вивчаємо?

     Чи зрозумілі вам слова-ознаки, якщо не пов’язані з іменником?

 

 VІІ. Оголошення теми і мети уроку.

 

VІІІ. Первинне сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

          Згадай загадку з прикметниками або склади.

          Наприклад: Влітку сірий, взимку білий.

 

ІХ. Тренувальні вправи.

      Зима (яка?) біла.

      Папір (який?) …(білий)

     Молоко (яке?) біле.

      Визнач рід іменників і прикметників, виділи закінчення.

      Що таке закінчення?

Висновок. Отже прикметник стоїть в тому роді, що й іменник.

 

Х. Закріплення і систематизація знань.

     Робота з підручником. Вправа 208.

     Словник. Зело-зелень.

     Вірш з вправи 210.

 

ХІ. Виховний момент про любов до батьків.

 

ХІІ. Фізкультхвилинка.

 

ХІІІ. Слухання казки-діалогу «Іменник і прикметник».

 

ХІV. Самостійна робота групами.

         Утвори з іменників  радість, сум, тиша, шум  прикметники.

        Утвори з прикметників хоробрий, сміливий, відважний іменники.

        Як можна назвати ці слова ще? (антоніми, синоніми)

       Склади речення.

 

ХV. Розвиток мовлення.

       За малюнком берези склади текст-опис.

      Якого роду використані іменники?

 

ХVІ. Гра «Бліцтурнір».

         Згрупуй прикметники за родами і склади речення.

        Синій, безмежне, спокійна, дощова.

 

ХVІІ. Підсумок.

       Тепер ми знаємо, що прикметники зв’язані з іменниками,

       змінюються за родами і числами.

 

ХVІІІ. Домашнє завдання диференційовано. Вправа 213.

   Текст про свою матусю.

 

doc
Додано
29 серпня 2018
Переглядів
1693
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку