Тема. Звук [б], позначення його буквою «бе». Звуко-буквений аналіз слів. Читання складів, слів.
Мета: формувати вміння вимовляти звук [б], вивчити букву «бе»; формувати в учнів вміння читати слова з цією буквою; розвивати мовлення; поповнити словниковий запас; виховувати любов до тварин.
Обладнання: мультимедійна дошка, картки з буквою б, таблиця, предметні малюнки, предметні картки.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Створення позитивного настрою.
Всі за парти ми сідаємо.
До роботи приступаємо.
Щоб помилок уникати,
Треба пильність розвивати.
Подивилися на мене,
Усміхнулися усі:
Всі готові до роботи?
Всі бадьорі?
Молодці!
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Ба-бу-бе-би-бі
Па-пу-пе-пи-пі
Баб-буб-беб-биб-біб
Пап-пуп-пеп-пип-піп
Читання скоромовки:
Бабин біб розцвів у дощ-буде бабі біб у борщ.
Гра « Утворити слова»
Учитель промовляє слова-учні утворюють слова з «ь»
Мала-маленька, нога-ніженька, рука-рученька, біла-біленька.
Гра «Зміни букву»
Учитель пише на дошці слова, а учні змінюють одну із букв і читають нове слово.
Коса-роса, лапка-латка, сім-сік, рама-сама, Зіна-Ніна.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Перегляд мультфільму «Фіксики-барабан»
-З чого хотіли герої зробити барабан?
-Про що мріяв герой мультфільму?
-У назві мультфільму які слова починаються буквою «бе»? (Відповіді учнів)
-Сьогодні ми вивчатимемо цю букву і навчимося читати склади і слова з нею.
2. Розминка.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1.Читання тексту с.35 у підручнику.
Виокремлення слів із звуком [б].
Звуковий аналіз слів завдання 1.
2. Читання злиття, буквосполучення(с.34, завдання 2)
3. Читання слів завдання 3.
4. Словникова робота.
Барва, бондар, тис, бра, бандура, баклажан.
V. Читання, слухання, розуміння.
Робота в групах.
1.Пригадайте назву дерева з білою корою і куща з фіолетовим і білим цвітом. (Береза, бузок)
2. Улюблені фрукти мавп. (Банани)
3. Як звати казкового героя, якого тато зробив з дерева (поліна). (Буратіно)
-З якої букви пишеться це слово?
6. Робота над текстом.
А) Читання вчителем тексту на с.35 завдання 3
Б) Аналіз тексту. Послідовність подій
-Що відбувається на малюнку?
-Як краще розв’язати цю ситуацію?
VI. Підсумок заняття.
-Яку нову букву вивчили на занятті?
-З якими новими словами ознайомилися?
-Яке завдання сподобалося найбільше?
-Які завдання були важкими?
А на завершення нашого заняття відгадайте загадку.
Морква, біб і цибулина,
Бурячок і капустина,
Ще й картопля-шусть у горщик,
Ну й смачний ми зварим....(Борщик)