Технологічна карта дистанційного уроку з навчання грамоти в синхронному режимі у 1 Б класі Вчитель Панченко Н. І.
Тема уроку. Звуки [в], [в’], буква в, В.
Мета уроку. Формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з артикуляцією звука [в], [в’]. Закріплювати вміння впізнавати і розпізнавати букви. Навчити читати склади й слова з буквою “ве”. Працювати над збагаченням, уточненням словника. Розвивати зв'язне мовлення, збагачувати словниковий запас. Виховувати повагу до старших членів родини, інтерес до вивчення рідної мови.
Формування ключових, комунікативної та читацької компетентностей; розвиток здатності спілкуватися українською мовою для духовного, культурного й національного самовияву; розвиток мовленнєво-творчих здібностей.
Тип уроку: комбінований урок.
Освітні галузі: мовно-літературна, природнича.
Форма проведення: онлайн-конференція на платформі Google Meet.
Обладнання: ноутбук з доступом до мережі Інтернет, інструкційні карти, презентація до уроку.
Інформаційні навчальні матеріали: електронний варіант підручника «Українська мова. Буквар» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) Воскресенська Н. О., Цепова І. В., комп’ютерні навчальні системи (Google Meet), презентація вчителя, відеоматеріали. Використовується навчальне програмне забезпечення Мозабук.
Спосіб зворотного зв’язку: обговорення в режимі відеоконференції на платформі Google Meet, чат, обмін приватними повідомленнями, навчальна платформа HUMAN, месенджер Viber, електронна пошта. Організація спільної діяльності учнів у шкільному середовищі: відеоконференція, чат в Google Meet. , месенджер Viber.
Використана література та інтернет-ресурси 1. Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Савченко О. Я. https://tinyurl.com/ym295be2
2. Підручник «Українська мова. Буквар» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частиназ) Воскресенська Н. О., Цепова І. В., https://tinyurl.com/25rnvj7a
3. Інтерактивні технології навчання у початкових класах / авт.-упор. І. Дівакова.— Тернопіль : Мандрівець, 2008.— 180 с.
4. Матоніна Р. Д. Розвиток критичного мислення учнів початкових класів.— Х. : Вид. група «Основа». 2013.— 174, [2] с.— (Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання; Вип. 12 (120)).
5. https://urok.in.ua/content/dydaktychni-igry-z-pryrodoznavstva
6. https://studfiles.net/preview/5253192/
7. https://www.schoollife.org.ua/
8. https://bookland.com/download/1/10/105315/sample.pdf
Хід уроку
№ |
Навчальний матеріал уроку |
Посилання на застосунки |
з/п |
|
|
||
І. 1. |
Вступна частина. Організація класу. Привітання По широкій по дорозі тихо-тихо ходить осінь Мовчки крадеться, як кішка листям грається, як мишка У садочок забреде - грушу й яблучко знайде. Чарівниця медком помаже, казку павуку розкаже Школярам листа прислала, щоб я його вам прочитала. А слова в них золоті - пригодяться у житті ; Я дарую вам бажання вчитись вдома без вагання. Не лінитись, а трудитись, дружбі й мудрості коритись. Тільки серце золоте вас до щастя приведе Валентина Романова |
Презентація до уроку; (Слайд 2)
|
||
2. |
Повторення правил онлайн уроку. |
Презентація (Слайд 3) |
до |
4 уроку; |
3. |
Вправа “Мій настрій” Який у вас сьогодні настрій? Пригадайте, яким буває листя восени? Уявіть осінній листочок, який схожий на ваш настрій зараз. Як будете на прогулянці, спробуйте його знайти. |
Презентація (Слайд 4)
|
до |
уроку; |
4. |
Вправа «Мікрофон» З осінніми листочками до нас завітала гостя. Хто ж вона? Ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадку: Лісом в темряві літає, «Ху-гу, ху-гу», — промовляє. Велетенська голова. Здогадались? Це …(Сова) – Чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку? (На дошці вчитель записує всі відповіді дітей) |
Презентація (Слайд 5)
|
до |
уроку; |
ІІ.
|
Актуалізація опорних знань Наша гостя Мудра Сова підготувала вам цікаві завдання. Вони записані на листочках дерева, де живе ця лісова пташка. Давайте їх виконаємо! |
|
|
|
1. |
Повторення вивчених звуків. Перший листочок я знімаю — Вам завдання прочитаю. Назвіть голосні звуки які ми вже вивчили? Назвіть приголосні звуки які ми вивчили? (Читання вивчених букв ) |
Презентація (Слайд 6)
|
до |
уроку; |
2. |
Онлайн - тренажер для розчитування “Читання склади” Другий листочок я знімаю — Вам завдання прочитаю. |
Презентація (Слайд 7) |
до |
уроку; |
3. |
Гра «Так» чи «ні» Третій листочок я знімаю — І завдання вам читаю. Зіграти хочеться мені з тобою, друже, в «так» чи «ні». Тобі питання задаю, готуй же відповідь свою! Відповідай, коли мастак, чи «ні», чи «так»! — У слові «білка» чуємо голосні звуки [і], [а]? — Звук [а] у слові «береза» чуємо на початку слова? — У слові «жолудь» два склади? — «Їжачок назбирав яблучок». Це речення складається з чотирьох слів? |
Презентація (Слайд 8) |
до |
уроку; |
4. |
Шкала оцінювання. Продемонструйте успіхи вашої праці. |
Презентація (Слайд 9) |
до |
уроку; |
ІІ.
1. |
Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу Виділення нового звука. - Діти, а чи можемо ми викласти назву нашої сьогоднішньої гості за допомогою азбуки? (Ні) Чому? - Сьогодні ми познайомимося з новим звуком. І в цьому нам допоможуть наші знайомі Мовонька і Суржик. З яким звуком вони познайомили? З якою буквою вони познайомили? Звук В голосний чи приголосний? Покажіть позначками. |
Презентація до уроку; (Слайд 10) |
||
2. |
Вправа “Зайве слово” - Мудра сова пропонує наступне завдання: «виловити» тільки ті слова, в яких є звук [в].
|
Презентація до уроку; (Слайд 11, 12)
|
|
Послухайте уважно та плесніть в долоні, коли почуєте слово із звуком в.
|
|
||
3. |
Фізкультхвилинка |
|
||
4. |
Хвилинка фантазії. - Що вам нагадує буква «в» (ве)? Буква «ве» така цікава: Стовпчик тут і дужки справа. Так в алфавіті живе всім потрібна буква «ве». Ліпимо букву в з пластиліну. |
Презентація (Слайд 13)
|
до |
уроку; |
5. |
“Щоденні 5” «Читання для когось» Читання складів разом з вчителем. Читання по черзі. |
Презентація (Слайд 14)
|
до |
уроку; |
6. |
“Щоденні 5”. «Робота зі словами» Читання складів разом з вчителем. читання слів “ланцюжком”. Розбір слів Вова, Віра, Варя, Варвара (значення, велика буква, читання цілими словами). |
Презентація (Слайд 15) |
до |
уроку; |
7. |
Стрічка конвеєра Запам'ятайте слова які будуть пролітати, а потім знайди їх. |
books.com.ua/storinka/Bukv ar_Kravtsovoi_Ihry/65.html Презентація до уроку; (Слайд 16)
|
||
8. |
Шкала оцінювання Покажіть цеглинками LEGO як вам працювалося під час творчих завдань. |
Презентація до уроку; (Слайд 17)
|
||
9. |
Фізкультхвилинка
|
|
||
ІІІ. 1.
|
Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу Гра “Знайди слова” Мудра сова приховала віл нас надруковані слова. Знайдіть їх. |
Презентація до уроку; (Слайд 18)
|
||
2. |
Стратегії “РАФТ” Розгляньте уважно малюнок. Хто намальований на ньому. |
Презентація до уроку; (Слайд 19, 20) |
||
|
Учні складають невеличке висловлювання від імені обраного персонажа( дідуся бабусі онука чи онучки). РОЛЬ- онучка АУДИТОРІЯ - дідусь та бабуся ФОРМАТ смс- повідомлення ТЕМА гостини. |
|
|
|
3. |
Гра “Склади слова” Мудра Сова розсипала склади і говорить, що ми не складемо слова. |
Презентація (Слайд 21) |
до |
уроку; |
4.
|
Шкала оцінювання Покажіть цеглинками LEGO як вам працювалося під час практичних завдань. |
Презентація (Слайд 22)
|
до |
уроку; |
ІV. 1. |
Підсумок уроку Рефлексія Вправа «Листопад». Мудра Сова хоче подякувати вам за чудову роботу на уроці. Чи справилися ваші очікування? Оберіть колір вашого листочка. |
Презентація (Слайд 23)
|
до |
уроку; |