Урок 1
Тема.
Природа. Хто такі комахи?
Трудове навчання.Робота з пластиліном. Виготовлення пластилінової картини
«Квіти і метелики на лузі»
Мета.
Навчальна:ознайомити учнів з різноманітністю комах.
З’ясувати ознаки цієї групи тварин.
Навчити розпізнавати комах.
Вчити дітей працювати з пластичним матеріалом, відчувати зв’язок
форми, призначення, декоративного оздоблення виробів;
Розвивальна: розвивати прагнення досліджувати природу.
Розвивати відчуття гармонії із застосуванням попередньої переробки форм
реальних у декоративні;
Виховна:сприяти формуванню поваги до праці народних майстрів і розумінню
краси;
виховувати милосердя,бережливе ставлення до природи.
Обладнання. Таблиця, колекція метеликів, презентація «Комахи».
Тип уроку. Ознайомлення з новим матеріалом,інтегрований,бінарний.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
1. Створення ситуації успіху.
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Наш урок розпочинаймо!
II. Актуалізація знань, умінь і навичок.
1. Диференціальний підхід.
а)Фронтальна бесіда за таблицею.
- Назвіть зображених тварин.
- На які групи вони поділяються?
б)Індивідуальна робота.
Картка 1
Поділити тварин на 2 групи: дикі і свійські.
З’єднай стрілочками: свійська тварина - продукт.
III. Формування нових знань, умінь навичок.
1. Повідомлення теми і завдань уроку. (Презентація, слайд 1, 2)
2. Створення проблемної ситуації. (Слайд 3, 4, 5)
Хто такі комахи?
3. Розповідь учителя. (Слайд 6, 7)
Комахи – найчисельніша група тварин. Це жуки, коники, метелики, мухи. Вони мешкають у воді, у землі, у корі і дуплах дерев та в інших місцях. Комахи стрибають, літають, повзають, бігають. Кожна комаха має 6 ніжок. Ця ознака вирізняє її серед інших тварин.
4. Робота за підручником с. 56 ( на вибір вчителя).
Загадка
Живе лише улітку він,
Шовкові крила має,
з квіточки на квіточку
Він весело літає. ( Метелик )
5. Демонстрація колекції метеликів.
Як називається метелик, яке має забарвлення?
6. Практична робота. Виготовлення пластилінової картини «Квіти і метелики на лузі»
Вступна бесіда
1. Вступна бесіда про пластилін як спеціальний матеріал, який використовують для ліплення та прийоми роботи з ним.
2.Розповідь про пластилін
Пластилін – це штучний матеріал,але виготовляють його з природних матеріалів:до глини додають віск і спеціальні барвники.
2. Правила роботи з пластиліном
- Розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці;
- розрізати пластилін слід стекою;
- невикористаний пластилін класти в клітинку упаковки;
- після завершення роботи з пластиліном руки витирати серветкою;
- не брати пластилін до рота, не торкатися брудними руками обличчя, очей, одягу;
- не чіпати зошити, книги – скрізь будуть жирні плями.
3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя. Робота за підручником ( с. 72 – 73 ).
3.Практична робота
1) Поетапне виконання роботи в парах.
- А зараз ми спробуємо виготовити пластилінову картину. Ви можете створити щось своє, унікальне, неповторне. Бажаю вам терпіння, фантазії, творчих успіхів!
- Візьміть аркуш цупкого картону.
- Відірвати невеликі шматочки пластиліну різних відтінків зеленого та коричневого кольорів. Скачайте із них кульки, притисніть до картону і примажте пальчиком зверху донизу. Це – стебла та листочки.
- Відірвати шматки пластиліну різного кольору. Скачати з нього кульки і притиснути на стебельця. Це – квіти.
- Для метелика скачайте «ковбаску» для тулуба, а кульки для крилець. Усі деталі притисніть до основи.
Фізкультхвилинка.
Спав метелик та проснувся . Посміхнувся,потягнувся
Більше спать не захотів
І гуляти полетів.
Він літав та веселився
Та нарешті вже стомифя
Ось до квітки підлетів і на неї тихо сів.
7. Оцінка роботи учнів. (Слайд 9) 8. Питання для роздумів.
Поміркуй, чому так: коник зелений, а джміль смугастий? (Слайд 8)
Зарядка для очей. (Слайд 10)
9. Цікаво знати. (Слайд 11)
Мурашник має багато поверхів. У ньому можуть жити півтора мільйони мурах. Ці комахи правильно і швидко знаходять дорогу додому.
10. Питання для роздумів.
Завдання для ерудитів. (Слайд 12,13,14, 15)
Чому так називаються ці комахи: жук – олень, жук – носоріг, водомірка?
11. Оцінка роботи учнів. (Слайд 16.)
IV. Закріплення.
1. Завдання для самостійної роботи.
Робота в парах. (Слайд 17, 18)
Впізнай і опиши комаху. (Лимонниця, бджола, сонечко, хрущ.)
2. Запитання для самоконтролю.
Гра « Яка комаха не літає». (Слайд 19,20)
Муха, бджола, комар, мураха. Мураха не літає.
3. Робота в зошитах с. 34.
V. Підсумок.
1. Гра «Мікрофон».
- Про що дізналися на уроці? Чого навчилися?
- За якими ознаками можна впізнати комаху? (Слайд 6)
2.Виставка дитячих робіт
3.Прибирання робочого місця
На уроці всі ми вчились:
Всі старались, не лінились.
Здолали труднощі усі,
Ось які ми молодці