Тема.
Природа.Хто такі риби?
Образотворче мистецтво.Аплікація з паперу.Виготовлення казкової
композиції «Золота рибка».
Мета.
Навчальна.Ознайомити учнів з рибами, їх характерними ознаками.
Навчити розпізнавати риб за характерними ознаками.
вчити дітей виконувати аплікацію з паперу, відчувати зв’язок
форми, призначення, декоративного оздоблення виробів;
Розвиваюча. Розвивати бажання більше дізнаватися про природу;
розвивати відчуття гармонії із застосуванням попередньої переробки форм
реальних у декоративні; сприяти формуванню розумінню краси.
розвивати в учнів творчу уяву, мислення, вміння фантазувати;
Виховна. виховувати працьовитість, охайність, любов до природи,до книжок, до читання.
Обладнання. Малюнки з зображенням комах, презентація «Риби», мультфільм «Казка про золоту рибку», картон, кольоровий папір, ножиці,клей,відео.
Тип уроку: інтегрований,бінарний.
Хід уроку
I. I. Організаційний момент.
1. Створення ситуації успіху.
2.Фенологічні спостереження.
- Який краєвид ви спостерігали сьогодні по дорозі в школу?
- Про яку пору року нам це свідчить?
- Який стан неба?
- Яка температура повітря?
-Чи чули ви спів птахів?
- Чи зустрічали тварин? Чому?
II. Актуалізація знань, умінь і навичок.
1. Відгадайте загадку.
Шість ніг без копит,
Ходить, а не стукотить,
Літає, а не птиця,
Може догори ногами вчепиться. (Комаха)
2. Диференційований підхід у актуалізації знань.
а) Фронтальна бесіда.
- Наведіть приклади комах.
- За якими ознаками можна впізнати комаху?
- Що є у кожної комахи?
Які комахи приносять користь?
III. Формування нових знань, умінь і навичок.
1.Відгадування загадки. (Слайд 1)
Не ходить по землі,
Плаває під мостиком
І виляє хвостиком.
2.Повідомлення теми і завдань уроку
Сьогодні ми вивчатимемо риби,як одну із груп тварин і виготовлятимемо аплікацію з паперу «Золота рибка»
3.«Мозковий штурм»
- Де живуть риби?
- Чим вкрите тіло риб?
-Чи бачили ви рибу,можливо тримали в руках?
- Які частини тіла є в риби?
4. Теоретичний матеріал.
а) Розповідь. (Слайд 2)
Риби пристосовані до життя у воді. Тіло їх вкрите лускою. Плавці допомагають рибі плавати. Хвостовий плавець – головний орган руху. Спинний плавець допомагає розсікати воду, надає тілу стійкості, риба не перекидається, він захищає рибу від пошкоджень. А грудні і черевні плавці підтримують стан рівноваги.
б) Дослідницька робота. Риби водойм нашої місцевості.
( Спираючись на знання учнів.) (Слайд 3,4,5,6,7,8,9,10)
Йорж, короп, карась, сом, щука, окунь, в’юн,білий амур.
4. Робота за підручником с.59.
- Як називаються рибки,які живуть у прісних водоймах?
- Як називаються рибки,що живуть в солоній воді?
- Чим харчуються рибки?
5. Цікаво знати. (Слайд 11,12,13,14)
• Найбільша риба на Землі – китова акула, її довжина – 20 метрів.
• Найрізнобарвніша рибка в світі – мандаринка.
• Найменша риба наших водойм - бичок Берга, його довжина – 3 см, живе у Чорному і Азовському морях.
• Найбільша риба річок – сом. Довжина його сягає до 5 метрів, а важить він більше 300 кілограмів.
Фізкультхвилинка.
5. Демонстрування та аналіз зразка
Інструктаж учителя
— Розгорніть підручник на с. 43. Розгляньте зразок аплікації «Золота рибка». А тепер подивіться на дошку. Тут розміщені аплікації золотої рибки, які виготовляли учні, які навчалися раніше від вас. Бажаєте самостійно зробити таку красу? Що ж, до роботи!
6. Практична робота учнів
Якщо деякі учні хочуть пофантазувати, можна запропонувати їм створити рибку за власним задумом.
7. Виставка та оцінювання робіт
— Розгляньте виставку робіт своїх товаришів.
— Чия робота сподобалася найбільше?
— Хто з учнів виявив фантазію?
— Яка рибка у вас вийшла?
IV.Закріплення.
1. Питання для роздумів.
Завдання для ерудитів. (Слайд 12, 13, 14, 15)
Поясни назву риб: риба - молот, риба - голка, риба – пилка, риба – зебра, морський коник, риба – їжак.
4. Розповідь учителя
— Які цікаві відомості про риб ви знаєте?
— А знаєте ви, що... (На дошці — ілюстрації морських та річкових риб.)
Фізкультхвилинка
а роботи учнів. (Слайд 16)
3. Завдання для самостійної роботи.
а) Робота в парах. (Слайд 17)
Упізнай риб за фрагментами. (Щука, карась, сом)
б) Робота в зошитах с. 35.
4.Запитання для самоконтролю.
Гра « Зайва риба». (Слайд 18, 19)
Карась, окунь, йорж; риба – молот - зайва, вона живе у морі.
Риба – зебра, камбала, риба – пилка; короп – зайва, риба прісних водойм.
V. Підсумок.
1. Мікрофон.
- Про що дізналися на уроці? Чого навчилися?
- За якими ознаками можна впізнати рибу?
2. Оцінка роботи учнів на уроці. (Слайд 20)