уроку «Селянська реформа у Наддніпрянській Україні» Робота з історичними документами. Роота в парі/групі

Про матеріал
Матеріали для роботи в групах до уроку вивчення нових знань «Селянська реформа у Наддніпрянській Україні». Робота з історичним документом,картою та термінологією.
Перегляд файлу

І група: з текстом «Маніфест 19 лютого 1861р.»

 

Складання асоціативної схеми «Суть селянської реформи 1861 р.»

1.     Кріпосне право на селян, оселених у поміщицьких маєтках. І на дворових людей скасовується назавжди…

2.     Поміщики, зберігаючи право власності на всі належні їм землі, передають селянам за встановленні повинності в постійне користування селян присадибну їхню осілість і, крім того для забезпечення побуту їх та виконання обов’язків їх перед урядом визначену в «Положеннях» кількість польової землі та інших угідь.

23. Селянам надається право: провадити вільну торгівлю; відкривати й утримувати фабрики, різні промислові, торгівельні, ремісничі підприємства; записуватись у цехи, займатись ремеслами; вступати у гільдії, торгівельні розряди…

59. Поки селяни залишаються зобов’язаними поміщикові, селяни повинні виконувати панщину, сплачувати оброк…

187. Кожна сільська громада відповідає круговою порукою за справне відбування казенних, земських і громадських повинностей кожним з її членів.

- Якщо нинішній селянський наділ більший за вищий розмір наділу, розрахованого на всю громаду, то поміщикові дозволяється відрізати цей лишок у свої безпосереднє розпорядження…

Якщо у поміщика після надання в користування селян з наділу… залишилось у безпосередньому розпорядженні менше 1/3 загальної кількості належних йому угідь, то поміщик має право утримувати до 1/3 всієї кількості придатних земель.

- За основу розміру викупної позики береться грошовий оброк, призначений з селян на користь поміщика…

- Селяни зобов’язані вносити в казну щорічно взамін належного поміщикові за цю землю оброку по 6 коп. на карбованець з призначеної урядом позики аж до її погашення. Такі платежі звуться викупними. Викупна позика погашається протягом 49 років з дня видачі позики.

1.     За якої умови земельний наділ ставав власністю селянина?

2.     Чому державні селяни перебували в кращому становищі ніж кріпосні селяни?

3.     Що повинні були робити кріпосні селяни до сплати викупу за землю?

4.     Що нового впроваджувала реформа 1861р.?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ група Робота з картою

 

  а)  Кількість яких селян становила більшість станом на 1861 р.?

  б)  Які розміри селянських наділів були встановлені за реформою 1861 р.?

  в)  У яких губерніях селянські наділи збільшили, а у яких зменшились у наслідок реформи 1861 р.?

 

 

 

 

 

ІІІ група:Робота з підручником (використовуючи матеріал підручника складіть словничок термінів):

Відрізок____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ викуп______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ державні  селяни__________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________рекрутчина_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ подушний податок_________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

docx
Додав(-ла)
Вітчук Оксана
Додано
8 жовтня
Переглядів
40
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку