Будь обачний скрізь і всюди Усний журнал за віршами Олександра Височанського
Інформаційна картка виховного заходу
Назва |
Усний журнал за віршами Олександра Височанського. Будь обачний скрізь і всюди. |
Мета |
Повторити правила обережної поведінки в природі, біля водойми, в природі, виховувати бажання їх дотримуватись.
|
Учасники заходу |
Учні 2-го класу. |
Обладнання |
Дитячі малюнки, презентація «Будь обачний скрізь і всюди». |
Хід виховного заходу
Вчитель. У природи немає поганої погоди. Восени чи взимку , весною чи влітку дуже цікаво. Але щоб ігри і розваги були цікавими і безпечними, необхідно пам’ятати про безпечну поведінку. Переглянувши сторінки нашого усного журналу, ми повторимо правила безпечної поведінки.
Цей журнал про дива, В нім кожна сторінка ожива. Погортаємо трішечки сторінки, Заговорять віршики залюбки.
Сторінка1. Будь обачним на воді Вчитель. Ми знаємо, що вода може бути корисна і небезпечна. Учень. Не знаєш броду – не лізь у воду! – Цю приказку всяк знає зроду, Та нею нехтує однак. А що, як втрапиш у безодню, То з неї вибратися як? Ввійди у воду по коліна З плавцем дорослим неодмінно. Навчишся плавати й тоді Не забувай: завжди потрібно Обачним бути на воді. Вчитель. Отож запам’ятайте правила поведінки на водоймах. Сторінка 2. Будь обережний з вогнем. Учень1. Трохи чорна, Трохи біла – Ген сорока полетіла. І не низько, Й не високо. -Ти куди летиш, сороко? І вона заскрекотіла, - Я давненько літаю, І стежку кожну знаю. -Бір сосновий Це мій дім, Я - господарка у нім. Стежу я за хлопчаками, Щоб не грались сірниками ! Учень2. Ви знайшли коробку з сірниками, Віднесіть мерщій до мами. Чи бабусі віддайте, Але десь не викидайте, Сірники не діставайте. Хоч коробочка порожня, Гратись нею теж не можна. Учень3.Бігла мишка невеличка В ліс на полювання А на стежці – запальничка – Загубив хтось зрання. Так! – подумала сіренька – До пожежі близько. В ній сидить собі тихенько вогневій - вогнисько. Ой, куди ж її сховати, Ой, куди подіти? Можуть нею скористатись Неслухняні діти. Тут сорока прилетіла, Нумо за роботу. Запальничку взяла в дзьоба, Й кинула в болото. Враз всі жаби замовчали, Мов позбулись мови, Каменем пудовим. Вчитель. Отож, повторимо правила протипожежної безпеки. Учень1. Не грайся із сірниками і запальничками. Учень2. Не запалюй свічки, бенгальські вогні біля ялинки. Учень3. Не залишай іграшок, книжок біля обігрівачів. Учень4. Не пали багать біля сіна, в хліві, на горищі. Учень5. Не вмикай одночасно багато електроприладів: електромережа може загорітися. Учень6. Не відкривай грубку, щоб не випала жаринка, від найменшої іскорки може статися пожежа. Учень7. Не кидайся піротехнічними засобами. Вчитель. Я думаю,що правила ви добре запам’ятали і будете їх дотримуватись. Сторінка 3. Сам в похід не вирушай. Вчитель. В теплу пору діти люблять ходити на прогулянки. Але в парку, в лісі, в лузі не тільки багато цікавого. Ще потрібно бути дуже обережним, дотримуватись правил поведінки серед природи. Учень1. Яка краса і тут, і там! Чарує дивосвіт. Не вирушай, мій друже, сам Без старших у похід. Ти ще довкілля не пізнав. Красу ледь полюбив, Щоби, бува, не заблукав, В халепу не ступив. Із таїною віч-на-віч Ти стрівся б залюбки, Та постривай, Рюкзак скинь з пліч - Он ждуть тебе батьки. А підростеш, то інша річ – Усі твої стежки. Вчитель. Який висновок ви зробили, чи можна без дорослих іти до лісу? ( Ні). Це правило №1. А тепер прослухайте вірш. Дозрівають на горбочку Ягоди дрібненькі. Не такі, як у садочку, Може теж смачненькі. Ой, піду я і нарву, Пригощу сестричку. Впала ягідка в траву – Тьху, якісь кислички. Скуштував ще не одну – Кислі, хоч і гарні. І від того дурману - Я лежу в лікарні. Правило №2 – Не їж невідомих тобі ягід! Правило № 3 – Збирай тільки ті гриби, які добре знаєш!
Учень. З дідусем у ліс пішли, Велетня гриба знайшли, « Це нам буде до сніданку. Не дарма ми встали зранку, Ще сіяли в небі зорі. Обминем бліду поганку, І отруйних мухоморів. Назбираємо ще трішки. Відпочинем від душі. Он маслята й сироїжки, Й звичайнісінькі моржі…» Повен кошик вже. Й мені Сам дідусь нести довірив. Всі гриби в нас їстівні, - Бо ж бабуся перевірить… Вчитель. І ще запам’ятайте одне правило. Правило №4. Остерігайся укусів комах, вужів, не бери до рук диких тварин! Вчитель. Ось і перегорнули ми сторінки нашого журналу. Який висновок ви зробили?
Учні. Потрібно завжди дотримуватись правил безпечної поведінки скрізь і всюди. ( Повторюють правила, які запам’ятали).