Увімкнення та вимкнення комп'ютера та інших пристроїв

Про матеріал
Мета:  навчальна: Навчити учнів готувати ПК до роботи та вимикати його, ознайомити з поняттями – Робочий стіл, піктограма.  розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, розвивати усне мовлення, навики самостійної роботи за комп’ютером.  виховна: виховувати старанність, наполегливість у досягненні мети, підвищувати інформаційну культуру учнів. Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Перегляд файлу

Урок 7

2 клас

Дата _______________

Тема: Увімкнення та вимкнення комп'ютера та інших пристроїв

Мета:

  навчальна:  Навчити учнів готувати ПК до роботи та вимикати його, ознайомити з поняттями – Робочий стіл, піктограма. 

  розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення,  розвивати усне мовлення, навики самостійної роботи за комп’ютером.

  виховна: виховувати старанність, наполегливість у досягненні мети, підвищувати інформаційну культуру учнів.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Хід уроку

  1.       Організаційний момент.

Привітання.

Доброго дня радо вас вітаю у комп’ютерному класі.

Прошу сідайте запарти і будьте уважні, сьогодні дуже цікава тема нашого уроку.

  1.       Актуалізація опорних знань.

Але не забувайте про правила поведінки на уроці в комп’ютерному класі.

А зараз ми з вами повторимо їх, і пограємо гру «Так ; НІ)

У вас на партах є сигнальні кружечка

Червоний ТАК якщо Ні то зелений.

1. Роботу за комп’ютером починай, не чекаючи дозволу вчителя. 

 2.  Стіл завжди тримай у чистоті. 

 3. Якщо зголоднів, їж і пий за комп’ютерним столом.

 4. Екран витирай лише сухою серветкою.

 5.Сміливо берися за розетки і різні  проводи.

 6. Утомився? Поклади руки на клавіатуру і відпочинь.

 7. З комп’ютером працюй лише чистими руками. 

 8. Щоб краще бачити, нахиляйся як найближче до монітора.

Молодці бачу правила ви засвоїли.

Але перш ніж розпочнемо вивчати тему, давайте пригадаємо, що ми вивчили на попередньому  уроці.

Робота в парах

Завдання1

Увас на партах є листочок з завданням вам потрібно з’єднати слова пристої комп’ютера. Яка пара швидше в порається підніме руки.

 

Проведемо гру « Мікрофон »

Фронтальне опитування

З чого складається стаціонарний комп’ютер.

(Монітор, Системний Блок, миша, клавіатура , принтер , колонки)

1. Для чого потрібен монітор?

2. Для чого потрібен системний блок?

3. Для чого використовують принтер?

4. Для чого потрібні миша і клавіатура?

8. Назвіть пристрої введення.

9. Назвіть пристрої виведення.

Молодці бачу засвоїли знання на попередньому уроці матеріал.

Гра « Продовж речення»

Учитель називає якесь слово, пов’язане з пристроями комп’ютера, учні додають до нього ще одне слово, пов’язане з першим за змістом, і пояснюють, як ці слова пов’язані.

Наприклад:

персональний — комп’ютер;

плоский — монітор, сканер;

кольоровий — принтер;

лазерний — диск (принтер);

системний — блок;

керує — миша;

вказує — курсор.

Ви всі гарно відповідаєте прошу зайняти свої місця.

  1.       Повідомлення теми й мети уроку

   Сьогодні ми на уроці вивчимо з вами , як правильно користуватися комп’ютером, вмикати і вимикати. А ще познайомитися з програмами, а також значками робочого стола .

  1.       Вивчення нового матеріалу

Для того щоб включити комп’ютер потрібно натиснути на системному блоці кнопку Pover. І почекати щоб комп’тер запустився , коли все загрузиться , то ми побачимо що з’явиться робочий стіл, а на робочому столі знаходится папки, ярлики програм, а також панель управління. І Головне Меню Пуск.

Головне правило комп’ютера це правильно його вимкнути потрібно вам запам’ятати алгоритм .

  1. Заходимо у Пуск
  2. Вибираємо завершити роботу
  3. Вимкнення комп’ютера.
  1.       Фізкультхвилинка.

Українська Руханка ПЕС ПАТРОН – Патріотичні Дитячі Пісні – З Любов'ю до Дітей

https://www.youtube.com/watch?v=niUr1DZMjZw

  1.       Застосування набутих знань

У вас на партах є завдання прошу прочитайте  їх, і  подивіться, що вам відомо про цей малюнок.(Робочий стіл).

Ваше завдання. Організувати Робочий стіл до роботи. (потрібно вибрати, щоби ви розмістили на Робочому Столі.) – це корзина, пуск, папки, програми.. Прошу  розпочинаємо роботу . Яка пара швидше в порається завданням піднімає руки. Почали ( ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО ТЕ ЩО ЗБЕРІГАЙТЕ ТИШИНУ ПІД ЧАС ВИКОНАНАННЯ РОБОТИ)      

Робота за комп'ютером.

Практичне завдання . Робота в парах.

1. Увімкніть комп’ютер.

2. Роздивіться що знаходиться на робочому столі?

Вправи для очей

Спробуємо відкрити програму блокнот?

Для того щоб відкрити програму блокнот потрібно мишкою навести вказівник на ярлик програми блокнот і 2 рази клацнути лівою кнопкою миші. Отже для того щоб закрити програму наведіть курсор на хрестик червоний і лівою кнопкою клацніть.

А зараз завершимо роботу з комп’ютером.

Вимкніть комп’ютер по певному алгоритму і за моєю командою.

  1. Заходимо у Пуск у лівому куточку
  2. Вибираємо завершити роботу
  3. Вимкнення комп’ютера.
  1.       Підсумок уроку

А зараз сідаємо за свої парти. І зробимо підсумок уроку .

-      Що ви сьогодні навчилися на уроці?

-      Що для вас не зрозуміло на уроці

-      Що важко було на уроці?

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 грудня 2023
Переглядів
407
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку