Конспект відкритого уроку в 4класі.
Тема. Узагальнення вивченого про дієслово
Мета: узагальнити знання учнів про дієслово як частину мови; розвивати вміння працювати самостійно; аналізувати і систематизувати набуті знання та вміння; виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання: таблиця,малюнки,картки.
Тип уроку. Закріплення здобутих знань
Хід уроку
I.Організаційний момент
Дзвенить дзвінок,починається урок.
Будемо старанно працювати, щоб гарно рідну мову знати.
II.Оголошення теми,мети
–Сьогодні на уроці ми повторимо і закріпимо знання про дієслово.
Будемо працювати за таким планом:
1.усне опитування
2.каліграфічна хвилинка
3.робота над реченням
4.фізкультхвилинка
5.творча робота
6.гра
III.Узагальнення і систематизація вивченого
1.Бліц-опитування
-Яку частину мови вивчили?
-Що називає дієслово?
-На які питання відповідає?
-За чим змінюються дієслова?
-Які часові форми дієслова?
-Яку дію називають дієслова теперішнього часу?
-Дієслова минулого часу?
-Дієслова майбутнього часу?
-Наприклад:
-Як змінюються дієслова теперішнього і майбутнього часу?
-За чим можуть змінюватися дієслова в минулому часі?
-Що є початковою формою дієслова?
-Яким членом в реченні найчастіше виступає дієслово?
2.Каліграфічна хвилинка
З ЗЗ з з зз за зу зи
Здо гро ку в’я за ші не ро пиш
-Скласти зі складів речення (Здоров’я за гроші не купиш)
-Записати речення .
-Що треба робити,щоб зберегти здоров’я?(малюнки)
Бесіда про здоров’я навесні.
3.Робота над реченням
–Підкреслити граматичну основу в реченні.
–Знайти дієслово, -яким членом речення виступає?
–Як написали частку не?
–Чому?-Яке правило знаємо?
-В якому часі вжито?-Яку має особу?
4.Фізкультхвилинка
Щоб ніколи не хворіти, треба вправи вам робити.
Із-за парт швиденько встали,
спинки гарно розрівняли.
На носочки піднялись і до сонця потяглись.
Руки разом опустили і швидесенько присіли.
Потім встали,руки в боки,всі красиво робим кроки
назад-вперед прогнулись добре.
Не будем мати ми хвороби.
5.Творча робота
1. Робота в групах (по картках)—клас ділиться на 3 групи
-Доповнити прислів’я дієсловами.
I група. Слово не горобець,вилетить … (не спіймаєш).
Хто мудро мовчить,гарно…(говорить).
-Підкреслити дієслова –антоніми.
II група. Не хвали сам себе,хай тебе люди…(похвалять) .
За гроші розуму не …(купиш).
-Підкреслити дієслова з часткою не.
III група. Свій розум май і в людей…(питай).
На чужому горі щастя не…(здобудеш).
-Підкреслити дієслова,вказати час.
2.Завдання на дошці.(дібрати римму)
Щоб здоров’я добре…(мати),
слід про нього добре…(дбати).
Кожний ранок…(обливатись)
і зарядкою …(займатись).
У дворі щодня…(гуляти),
повноцінно…(їсти) й …(спати).
-Назвати дібрані дієслова.
-На яке питання відповідають?
-Яка це форма дієслова?
-Змінити текст,щоб дія відбувалася від 1 особи однини в теперішньому часі.
3.Бесіда за змістом вірша.
-Про що йде мова?
–До чого закликає автор?(відповіді учнів)
6.Гра «Решето» (словниково-розподільний диктант)
-Розподілити дієслова по часовим формам.
Займалися,радітиме,миють,чистила,відпочиває, дихаєш,бережу,виконали,буде їсти.
IV Підсумок уроку
–Ось і підійшов до кінця наш урок.
-Яку частину мови сьогодні ми повторили?
-Чи всі поставлені завдання виконали?
-А які ж слова приходять вам на думку,коли промовляємо слово дієслово?
Асоціативний кущ
дія питання неозначена форма
дієслово
час особа число
Молодці! Дякую за співпрацю.