Узагальнення і систематизація знань з теми "Ненасичені вуглеводні"

Про матеріал
Урок узагальнення і систематизації знань з органічної хімії для учнів 9 та 11 класів
Перегляд файлу

 Тема: Узагальнення і систематизація знань з теми

«Ненасичені вуглеводні»

 

 Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з фізичних і хімічних

  Властивостей ненасичених вуглеводнів; закріпити уміння складати

  Рівняння реакцій за участі органічних речовин, розв′язування задач

  На виведення формули органічної речовини за масовою часткою

  Елемента

 

 Обладнання: періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва

 

 Базові поняття: кратний зв′язок, реакції приєднання, галогенування,

         Гідрування, окислення, полімеризації

 

 Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань

 

План уроку

 

  1. Організаційний етап
  2. Узагальнення і систематизація знань
    1.        Розминка
    2.        «Морський бій»
    3.        «Поле чудес»
    4.        «Задачник»
  3. Підсумки уроку
  4. Домашнє завдання

 

Хід уроку

 

  1. Організаційний етап
  2. Узагальнення систематизація знань

 

  1.        Розминка «Вірю-невірю»

 

Учням даються твердження. Кожен повинен в дужках напроти твердження написати вірить чи не вірить даному твердженню. Кожна правильна відповідь оцінюється в 0,5 бала, час виконання – 5 хвилин

 

  1.        «Морський бій»

 

У кожного учня є таблиця з формулами органічних сполук різних класів. Учитель називає номер рядка і літеру колонки, а учні повинні записати назву даної сполуки та визначити до якого класу вона відноситься (алкани, алкени, алкіни, полімери). Кожна правильна відповідь оцінюється по 0,5 бала, час виконання – 10 хвилин.

  1.        «Поле чудес»

 

Назвіть за міжнародною номенклатурою органічні сполуки. Кожна правильна відповідь оцінюється 1 балом, час виконання – 10 хвилин.

 

  1.        «Задачник»

 

Учням необхідно розв′язати задачу. Оцінка за правильно розв′язану задачу – 3 бали, час виконання – 10 хвилин.

 

Приклади завдань для варіантів

 

Варіант 1.

  1. Розминка «Вірю-невірю»
  1. Етиленові вуглеводні інакше називають алкінами(………..)
  2. Основним джерелом ацетилену є природний газ (……….)
  3. Усі ненасичені вуглеводні вступають в реакцію горіння(………)
  4. За звичайних умов ацетилен газ (………..)
  5. Загальна формула алкенів CnH2n-2 (………..)
  6. Для поліетилену характерна термопластичність (……….)

 

  1. «Морський бій»

№з/п

А

Б

В

Г

1

 

C3H6

 

-CH2-CH-

 

              CI       n

           

 

C2H4

 

C7H16

2

C4H6

 

C4H10

(-CF2-CF2-)n

C6H10

3

C2H6

 

(-CH2-CH2-)n

C2H2

C4H8

4

C3H8

 

CH4

C8H16

C8H14

5

C6H12

 

-CH2-CH-

 

               CH3    n

C3H4

C5H10

 

  1. «Поле чудес»

а)  CH3-CH2-CH=CH-CH2-CH3    в) CH3-C=C-CH2-CH3

б)  CH3-CH-CH=C-CH2-CH3

 

               CH3        CH3                               CH3 CH3

 

 

 

  1. «Задачник»

Знайти молекулярну формулу речовини, знаючи, що масова частка Карбону в ній 92,3%, а Гідрогену – 7,7%. Відносна густина речовини за воднем – 13

 

 

  1. Підсумок уроку

 

  1. Домашнє завдання.
docx
Пов’язані теми
Хімія, Контрольні роботи
Додано
20 листопада 2019
Переглядів
630
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку