УРОК 14
(Всесвітня історія 9 клас)
Тема: Узагальнення з теми «Європа й Америка в першій половині ХІХ століття»
Мета: перевірити рівень підготовки учнів з теми відповідно до програмових вимог: рівень теоретичних знань дат, фактів, подій, понять та їх розуміння і використання; перевірити рівень набутих умінь і сформованих навичок; оцінити рівень навчальних досягнень учнів з вивченої теми.
Обладнання: картки з тестовими завданнями.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель повідомляє тему та мету уроку. Роз’яснює умови виконання роботи. Відповідає на запитання, які виникли в учнів стосовно правил виконання роботи.
ІІ. Виконання завдань
1)Б 2)В 3)Г 4)А 5)А 6)В
7) Конституція - основний Закон, що регулює права громадян та систему влади у державі.
8) М. Кутузов
9) Енгельс
11) Парламентська республіка, Нова історія, Партія, Конституційна монархія
ІІІ. Домашнє завдання
1. Повторити § 7-14
Тест №2 (Всесвітня історія 9 клас)
Узагальнення з теми «Європа й Америка в першій половині ХІХ століття»
Дата _______________________ Прізвище, ім’я _______________________
І рівень (0,5 бала)
1. Країни Латинської Америки звільнилися від колоніальної
залежності:
а) наприкінці ХVІІІ ст. б) на початку ХІХ ст.
в) в середині ХІХ ст. г) наприкінці ХІХ ст.
2 . Король Франції, за правління якого у Франції розпочалася
революція:
а) Людовік ХІV б) Людовік ХІ
в) Людовік ХVІ г) Людовік ХVІІІ
3. Вищий орган станового представництва у Франції:
а) Установчі збори б) Верховна Рада
в) Державна Дума г) Генеральні Штати
4. Першу Конституцію Франції було прийнято:
а) 3 вересня 1791р. б) 1 жовтня 1791 р.
в) 7 листопада 1791 р. г) 5 грудня 1791 р.
5. 16–18 жовтня 1813 р. відбулась битва:
а) Битва народів б) Битва держав
в) Битва імперій г) Жовтнева битва
6. У другій половині ХІХ ст. країни Південної Америки перебували
під впливом:
а) Іспанії б) Португалії
в) Великої Британії г) Франції
ІІ рівень (1 бал)
7. Дайте визначення терміна:
Конституція - _______________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________
8. Про кого йдеться?
Учень і соратник О. В. Суворова. Пройшов великий шлях від молодшого офіцера до генерал-фельдмаршала, неодноразово брав участь у боях, кілька разів був важко поранений. Його не любив Олександр I за незалежність його поглядів і величезний авторитет в армії. Лише загроза військової поразки примусила царя поступитися наполяганням суспільства і призначити його головнокомандуючим російською армією.
________________________________
9. Про кого йдеться?
Жив в Англії. Спостерігав за страхітливим становищем робітників і масовим безробіттям під час промислових криз. Зближувався з учасниками руху чартиста, став співпрацювати у газеті чартиста «Північна зірка». У Манчестері він почав працювати над викривальною роботою «Становище робочого класу в Англії». Вважав пролетаріат силою, яка повалить панування буржуазії і звільнить себе та всіх пригноблюваних.
_______________________________
ІІІ рівень (1,5 бала)
10. Охарактеризуйте діяльність декабристських товариств
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
11. Назвіть поняття, яке відповідає наведеному визначенню
1. Форма державного правління, за якої вища влада належить парламенту, - це _____________________________________________.
2. Епоха у всесвітній історії, коли у всіх сферах суспільного життя сформувалися основи нового індустріального суспільства, — це _________________________________.
3. Форма держави, у якій главою держави є монарх, але уряд створюється і контролюється парламентом, — це __________________________________.
IV рівень (3 бала)
12. Чому революції 1848-1849 рр. історики називають «Весною народів»?
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Оцінка____________