Узагальнення з теми "Здоров'я людини".

Про матеріал

Тема: Узагальнення з теми "Здоров'я людини".

Мета: поглибити та узагальнити знання учнів з теми "Здоров'я людини": повторити принципи ЗСЖ та безпечної життєдіяльності, правила поводження на зупинці та у громадському транспорті; формувати поняття про необхідність дотримання правил дорожнього руху; вчити діяти у разі небезпечних ситуацій, що можуть виникнути у повсякденному житті та на проїжджій частині дорозі; розвивати логічне мислення, пізнавальні інтереси, акторські здібності; виховувати бережливе ставлення до власного здоров'я та безпеки свого життя, а також життя інших людей.

Тип уроку: урок-гра.

Обладнання: таблички дорожніх знаків, сигнальні картки зелені-червоні, таблички "Кольори світлофора", таблички "101-104", "Куби безпеки", картинки "Від чого залежить здоров'я", картинки "ЗСЖ", іграшковий автомобіль, картки до вправи «Дорожня показуха», «Бліц-турнір», «Цікаві запитання».

Перегляд файлу

1

 

Урок 6 клас 5

Тема: Узагальнення з теми "Здоров'я людини".

 

Мета: поглибити та узагальнити знання учнів з теми "Здоров'я людини": повторити принципи ЗСЖ та безпечної життєдіяльності, правила поводження на зупинці та у громадському транспорті; формувати поняття про необхідність дотримання правил дорожнього руху; вчити діяти у разі небезпечних ситуацій, що можуть виникнути у повсякденному житті та на проїжджій частині дорозі; розвивати логічне мислення, пізнавальні інтереси, акторські здібності; виховувати бережливе ставлення до власного здоров'я та безпеки свого життя, а також життя інших людей.

 

Тип уроку: урок-гра.

 

Обладнання: таблички дорожніх знаків, сигнальні картки зелені-червоні, таблички "Кольори світлофора", таблички "101-104", "Куби безпеки", картинки "Від чого залежить здоров'я", картинки "ЗСЖ", іграшковий автомобіль, картки до вправи «Дорожня показуха», «Бліц-турнір», «Цікаві запитання».

 

Хід уроку:

I.   Організаційний  момент. Привітання.

 

II.   Актуалізація досвіду та знань учнів. Мотивація навчальної  діяльності.

 Світ, який нас оточує, приховує багато загадок і таємниць. Щосекунди в ньому відбуваються різні події. Частину з них ми навіть не помічаємо,
інші — нам просто цікаві, а деякі можна використати задля власної потреби. Але є події, які завдають людині шкоди.

 На жаль, існує чимало таких місць, де підстерігає біда. На вулиці небезпечним може стати транспорт, у будинку може статися аварія, свійські тварини можуть укусити, є ризик отруїтися неякісною їжею або поранитися під час гри.

 Це місця потенційної небезпеки. Тобто вони безпечні, якщо дотримуватись усіх правил, але стають загрозливими, якщо цих правил не дотримуватись.

  Правила безпечної поведінки — прості, дотримуючись їх ви ніколи не потрапите в біду, а якщо скоїться небажане — то будете знати, як вийти з небезпечної ситуації, не втративши при цьому бадьорого духу й здоров'я.

 

 IV.  Повідомлення теми й мети уроку.

  Протягом місяця ми з вами вивчили 1 розділ підручника "Здоров'я людини", у який входило 2 теми "Життя і здоров'я людини" та "Безпека на дорозі".

 Давайте повторимо, від чого залежить наше здоров'я, принципи здорового способу життя та безпечної життєдіяльності.

 

 V. Узагальнення вивченого матеріалу.

  • Асоціації "Від чого залежить здоров'я".

 Учитель показує класу картинку, учні мають сказати, від чого залежить здоров'я людини. У результаті на дошці буде створено схему "Здоров'я нації". Пригадати, на скільки відсотків залежить здоров'я людини від кожного чинника.

 

  • Завдання "Здоровий спосіб життя".

 Учитель демонструє картинки, учні називають складові здорового способу життя.

 

  • Вправа "Небезпека".

Учні працюють із таблицею "Види небезпек" (1 учень біля дошки,
інші – у зошитах).

Записати небезпеки у відповідні розділи: природні, техногенні  соціальні.

 Землетрус, забруднення річки викидами із молокозаводу, напад на людину, аварія на атомній станції, пограбування, повінь, буревій, пожежа вдома, автомобільна аварія.

 

  • Гра "Куб безпеки".

 Учні по черзі підкидають куб та пояснюють правило безпеки, що зображено на його грані.

 

  • Завдання "Екстрені служби".

 На дошці розміщені картинки екстрених служб та номери їх телефонів. Необхідно встановити відповідність.

Ситуації (вказати номер телефону, куди необхідно звернутись):

  • пожежа в будинку;
  • ти став свідком ДТП;
  • у будинку чути запах газу;
  • на ваших очах знепритомніла людина;
  • перебуваючи в себе дома ви відчули запах диму, що йде від вхідних дверей;
  • ви дома самі, з-за дверей чуєте: «Добрий день! У вас в квартирі витік газу. Відчиніть!» - ваші дії;
  • в сусідньому будинку чути звуки бійки, розбитого скла, крики про допомогу;
  • ви дивитесь телевізор, раптом проводка почала іскритись;
  • на ваших очах збито пішохода;
  • ти стали свідком крадіжки мобільного телефону.
  • Повідомлення учителя.

За статистикою, приблизно три чверті всіх ДТП з участю дітей відбуваються як результат їх непродуманих дій. Найчастіше трапляються:

  1.   Перехід через дорогу в недозволеному місці – 35-40%.
  2.   Несподіваний вихід із-за транспорту, що стоїть або рухається. – 25-30%.
  3.   Недотримання сигналів світлофора – 10-15%.
  4.   Гра па дорозі або рух по ній при наявності тротуару – 5-10%.

 

  • Вправа «Дорожні знаки».

   Щоб на дорозі не трапилось всяке,

   На допомозі  − дорожні знаки!

Завдання: кожен учень отримує картку дорожнього знаку, яку має вірну назвати.

 

  • Руханка "Світлофор".

 Що робити, де і як,
 Світлофор підкаже? - Так!
 Як червоне світло - знак:
 Нам стояти треба? - Так!
 Жовті світяться вогні.
 Можна рухатись нам? - Ні!
 На зелений вогник, як?
 Переходимо ми? — Так!

 

  • Вправа "Складання правил для пішоходів".

 Учні по черзі мають говорити по одному правилу для пішоходів, не повторюючись.

 

 Приклади правил для пішоходів:

  • Переходити дорогу потрібно лише на пішохідних переходах.
  • Не можна виходити на проїзну частину дороги.
  • Йти потрібно лише по тротуару або узбіччю назустріч руху транспорту.
  • Бути особливо обережним за несприятливих умов.

 

  •    Вправа "Дорожня показуха".

 Учень має показувати певне поняття з ПДР:

  • світлофор;
  • дорожній знак;
  • дорожньо-транспортна пригода;
  • пішохідний перехід;
  • пасажир транспорту;
  • пішохід;
  • зупинка;
  • метро.

 

  • Вправа «Бліц-турнір».

 Учням пропонується по 2 питання, які вони оберуть з конверту.

  1. Чому не можеш перебігати дорогу перед близько їдучим транспортом?
  2. Як треба обходити автобус, тролейбус, які стоять?
  3. З якого віку дозволяється їзда на велосипедах по вулицям та дорогам?
  4. Чому небезпечно грати в м'яч на дорозі?
  5. Як і де краще переходити вулицю?
  6. Чому не можна чіплятися за вантажні автомобілі?
  7. Як обходити трамвай і де його треба чекати?
  8. Де повинен йти пішохід при відсутності тротуару?

 

  • Робота у парах «Цікаві запитання» (пари унів відповідають на запитання письмово, використовуючи підказки)
  1.  Проїзна дорога з твердим покриттям (шосе).
  2.  Людина, яка пересувається на транспортному засобі (пасажир).
  3.  Він забороняє, дозволяє або інформує (знак).
  4.  Місце очікування автобуса (зупинка).
  5.  Транспорт з «вусами» (тролейбус).
  6.  З боку від дороги (кювет).
  7.  Водій транспортного засобу, якому не потрібні права (велосипедист).
  8.  Багатомісний автомобіль для перевезення пасажирів (автобус).
  9.  Місце, де на час залишають свій транспорт (стоянка).

10. Він перекриває дорогу на залізничних переїздах (шлагбаум).

 

  • Гра "Так-ні" (сигнальні картки).

 Учні відповідають, піднімаючи вгору картку зеленого кольору – так,
червоного – ні.

  1. Дорогу потрібно переходити в будь-якому місці? (Ні)
  2. Багатосмугову дорогу можна переходити тільки по підземному або наземному переходу? (Так)
  3. Чекати ТЗ потрібно там, де тобі зручно? (Ні)
  4. Перехрестя потрібно переходити під прямим кутом? (Так)
  5. Чекати ТЗ потрібно за 2 метра, стоячи обличчям до дороги? (Так)
  6. Трамвай потрібно обходити попереду? (Так)
  7. При переході дороги спочатку треба подивитися направо, а потім – наліво? (Ні)
  8. Автобус та автомобіль потрібно обходити позаду? (Так)
  9. На велосипеді можна катати друзів та однолітків. (Ні)

 

 

 

VІІ. Підсумки уроку.

 Учні передають один одному іграшковий автомобіль та говорять, що нового сьогодні дізнались, що пригадали?

 

 VІІІ.  Виставлення оцінок за урок.

 

 Видача д/з. Повторити §§ 1-6. Виготовити будь-який дорожній знак з підручного матеріалу.

 


Додатково


"Загадкова перерва"

1) Хто від нещасть застерігає,
І нам завжди допомагає
Так, щоб не трапилось біди,
Усім дорогу перейти?
Для тебе світить і для мене
Червоне око та зелене.
Вартує завжди він, моргає,
Ніколи він не спочиває.
Уранці, вдень, в вечірню пору
Всі люди вдячні …(світлофору).

2) Стоять вони всі при дорозі,
Допомогти людині в змозі,
Усюди – близько і далеко,
Надійні сторожі безпеки.
Одні із них нам сповіщають,
А інші – щось забороняють,
Попереджають нас завжди,
Аби не трапилось біди.
Вартують на узбіччях тихо,
Оберігають нас від лиха.
Ти тільки будь уважним дуже,
Їх слухайся, шановний друже.
Це знає кожен, знає всякий –
Слід поважать дорожні … (знаки).

3) На дорозі звір лежить:
Весь у смужку, ніби спить.
У степу він народився,
А у місті нам згодився.
Цього звіра звати «зебра»,
В нього є смугасті ребра.
Знає кожний пішохід –
Це безпечний … (перехід).

4) Тротуаром йдуть малята,
Жваві хлопчики й дівчата.
Не кричать і не пустують –
Дуже ввічливо крокують.
Симпатичні всі на вроду.
Наші дітки - … (пішоходи).

5) Ми побачили с тобою,
Як одною лиш рукою,
Тільки жезла він підняв –
Вантажівку вмить спиняв.
Що ж це за силач такий?
Це, шановні, … (постовий).

6) Я правдиво вам скажу,
Всім я місце це вкажу.
Друзі, слово честі, -
Де схрестилися дороги,
Рух порядок має строгий –
Там і … (перехрестя).

 

Перегляд файлу

світлофор

дорожній знак

дорожньо-транспортна пригода

пішохідний перехід

пасажир транспорту

пішохід

зупинка

метро

 

Перегляд файлу

 

 

  1.       .  О  .  Е
  2.       .   .  С  .   .   .  Р
  3.       З   .   .   .
  4.       .  .  П  .  .  КА
  5.       Т .  .  .  ЕЙ  .  .  .
  6.       КЮ .  .  .
  7.        .  .  Л  .  .  И  .  .  .  И  .  .
  8.        .  .  .  О  .  .  .
  9.        .  .  .  Я Н  .  .

10.   .  Л  .  Г  .  А  .  М

 

Перегляд файлу

світлофор

дорожній знак

дорожньо-транспортна пригода

пішохідний перехід

пасажир транспорту

пішохід

зупинка

метро

 

Перегляд файлу
  1.                 Чому не можеш перебігати дорогу перед близько їдучим транспортом?

 

  1.            Як треба обходити автобус, тролейбус, які стоять?

 

  1.            З якого віку дозволяється їзда на велосипедах по вулицям та дорогам?

 

  1.           Чому небезпечно грати в м'яч на дорозі?

 

  1.            Як і де краще переходити вулицю?

 

  1.            Чому не можна чіплятися за вантажні автомобілі?

 

  1.            Як обходити трамвай і де його треба чекати?

 

  1.            Де повинен йти пішохід при відсутності тротуару?

 

1.jpg
1ayst-szn.jpg
3.jpg
87605286_Ausschnitt.jpg
GP_PHOTO_W800_lifestyle.jpg
zip
Додано
17 жовтня 2018
Переглядів
6638
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку