Узагальнення за темою:"Стародавній Єгипет"

Про матеріал
Урок-змагання за темою:"Стародавній Єгипет",узагальнення набутих знань,розвивати вміння використовувати знання в нестандартній ситуації.
Перегляд файлу

6 клас

Урок №

Узагальнення за темою: «СТАРОДАВНІЙ ЄГИПЕТ».

Урок-змагання.

 

Мета: повторити вивчений матеріал теми «Старо­давній Єгипет»; узагальнити набуті знання, закріпити поняття, відпрацювати навички роботи з картою та лінією часу, використовувати знання в нестандартній ситуації; виховувати зацікавленість  до минулого людства.

Обладнання: карта Стародавній Єгипет, листки, слова-ланцюги, картки,олівці, годиники, контурні карти, ілюстрації.

Тип уроку. Узагальнення знань, закріплення вмінь і навичок.

Форми роботи. Індивідуальна і колективна.

Хід уроку

 

І.Організаційний момент.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності.

Впродовж кількох уроків ми детально, крок за кроком, розглядали історію Стародавнього Єгипту: з'ясували різноманітні сторони існування цієї дер­жави —- знаємо про природу і населення стародав­нього Єгипту, головні риси державного життя, про рабів і фараонів, про ієрогліфи і піраміди. Але це лише набір цеглинок, які необхідно скласти до купи, аби сформувати поняття «Стародавній Єгипет».

Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

ІІІ.Узагальнення знань, закріплення вмінь і навичок.

Підготовка до змагання. Поділ класу на дві коман­ди, визначення експертів, які ведуть облік робо-ти учнів протягом уроку, та писців, які готують протя­гом уроку розповідь від першої особи про життя сво­го народу за наданим планом.

Умови змагання. Індивідуальні завдання виконують по одному учню від кожної команди за спеціальними столами, вірні відповіді під час колективної роботи ідуть у залік команди. Облік балів ведуть учні-експерти.

Тож перегорнемо сторінки історії Стародавнього Єгипту і пригадаємо вивчений матеріал. І Сторінка 1. «Природа і населення».

Індивідуальне завдання. Розмістити картки-символи на картосхемі.

Колективна робота. Вікторина 1 «Природа і насе­лення».      

 1. Піщані гори. (Бархани)

2 Розподіл русла річки на кілька рукавів. (Дельта)

3. Штучне русло річки. (Канал)

4. Рештки органічних речовин, що осідають на дні річки. (Мул)

5.  Невеликий гай у пустелі навколо водоймища. 

(Оазис)

6. Догляд землі і вирощування рослин. (Землеробство)

7.  Пристрій для підйому води. (Шадуф)

8.  Догляд і розведення тварин. (Скотарство)

9.  Замкнуте водоймище. (Озеро)

10.   Місцевість  з  бідною  рослинністю  і  малою кількістю опадів. (Пустеля)

Перевірка індивідуального завдання і оцінка його виконання.

Сторінка 2. «Утворення держави».

Колективна робота «Ланцюжок». З розміщених на дошці карток-елементів скласти ланцюжок утво­рення держави:

ЄГИПЕТ]—-[ сухий клімат + розливи Нілу |

- [ штучне зрошування + осушення |\ канали][ спільні роботи | управління]

| управляючі]ДЕРЖАВА]

Сторінка 3. «Три царства».

Індивідуальне завдання робота з лінією Розмістити дані події на стрічці часу:

к. IV тис.   Давнє      Середнє        Нове                                                                   до н. е.     царство     царство    царство

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30—28 ст.до н.е

23—21 ст.до н. е.

18—16 ст.до н. е

       11   ст. до н. е

      6 ст.до н. е.

Колективна робота. Вікторина 2 «Держава».

1. Помешкання фараона. (Палац)

2. Спільність людей, що мешкає на певній тери-торії і має спільні риси. (Народ) 3. Держава, в якій влада зосереджується в руках однієї людини. (Монархія)

4. Насип з глини і землі для обгородження, полів.

(Дамба) 

 5.Людина, яка наглядає за працюючими. (Управляючий)

6. Цар Єгипту, (Фараон)

7.   Залежна від господаря людина без власного майна. (Раб)

8. Керівник давньоєгипетської общини. (Монарх)

9. Країна, до складу якої входять підкорені народи.(Імперія)

10. Зміни у суспільстві. (Реформа)

 Перевірка індивідуального завдання і оцінка його виконання.

1. Поділ Єгипту на Верхнє і Нижнє царства (до к.

2. Об'єднання Єгипту (3000 р. до н.е.).

3. Будівництво піраміди Джосера (2750 р. до н.е.).

4. Будівництво Великого Сфінкса (2650 р. до н.е.).

5. Початок періоду Середнього царства (2050 р. до н.е.).

6.Початок періоду Нового царства (1580 р. до н.е.).

7. Прихід до влади Тутмоса II (1480 р.до н.е.). 8. Релігійна реформа Ехнатона (1360 р. до н.е.).  

9.Війна Рамзеса ІІІ з хетами (1275 р. до н.е.).  

10. Підкорення Єгипту персами (525 р. до н.е.).

Сторінка 4. «Культура і релігія».

Індивідуальне завдання. Із даних карток з літерами скласти слова і розказати про певну галузь культури.

 Колективна   робота.  

Сторінка 4.   «Культура  і релігія».

1. Наука про зорі. (Астрономія)

2. Служитель храму. (Жрець)

3. Знак письма. (Ієрогліф)

4.Віра у існування надприродних сил. (Релігія)

5. Матеріал для письма. (Глиняна дощечка)  6. Місце поховання фараона. (Піраміда)

7. Труна, прикрашена розписом чи різьбленням

(Саркофаг)

8. Істота з тулубом лева і головою людини. (Сфінкс)

9.  Тіло, що штучно збереглося від розкладання.(Мумія)

10.  Житло богів. (Храм)

 Перевірка індивідуального завдання.

З карток складаються слова «писемність» і «будівництво».

Сторінка 5. «Лист із минулого».

Протягом уроку двоє учнів готували розповідь від першої особи про життя свого народу за таким пла­ном:

1.  Природа моєї держави (географічне положення, клімат, розливи Нілу, рослинний і тваринний світ).

2.  Моя родина (склад сім'ї, місце проживання).

3.  Заняття жителів (на прикладі своєї родини).

4.  Єгипетська держава (як виникла, столиця, хто правив).

5.   Наука і  писемність у Стародавньому Єгипті (якою була школа, на чому писали, якими знаками, які науки існували).

6. Релігія мого народу (які явища природи обожню­вали, якими зображували богів).

IV. Закріплення роботи на уроці методом незакінчених речень.

1.Стародавній Єгипет — це держава ... Стародавнь­ого Сходу.

2.За формою правління ... монархія.

3.Основним заняттям населення є ... іригаційне зем­леробство.

4.Правитель єгипетської держави називається ... фа­раон.

5.Основні вірування ... в богів, духів, існування душі.

6.Основні досягнення культури —... ієрогліфічна писемність, будівництво пірамід.

V. Підсумок уроку

Слово  учням-експертам,  які  вели  облік роботи учнів на уроці.                                          

Підсумкове слово учителя, оцінка роботи учнів.

VI.Домашнє завдання.

Описати свої враженню від уроку у творі «Моя по­дорож до Стародавнього Єгипту».

 

doc
До підручника
Всесвітня історія. Історія України 6 клас (Бандровський О.Г., Власов В.С.)
Додано
22 грудня 2021
Переглядів
362
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку