Узагальнюючий урок в 7 класі з теми «Африка»

Про матеріал

Конспект узагальнюючого уроку в 7 класі з теми "Африка".

Мета: закріпити й систематизувати знання, одержані під час вивчення теми «Африка»; розвивати логічне мислення учнів, виявляючи причинно-наслідкові зв'язки між ФГП, рельєфом, кліматом, внутрішніми волами, ґрунтами, природними зонами та господарською діяльністю людини; використовуючи ігрові моменти, формувати інтерес до географії материків та океанів.

Перегляд файлу

Узагальнюючий урок з теми «Африка»

Мета: закріпити й систематизувати знання, одержані під час вивчення теми «Африка»; розвивати логічне мислення учнів, виявляючи причинно-наслідкові зв’язки між ФГП, рельєфом, кліматом, внутрішніми волами, ґрунтами, природними зонами та господарською діяльністю людини; використовуючи ігрові моменти, формувати інтерес до географії материків та океанів.

Обладнання: фізична карта Африки, атласи, контурні карти.

Тип уроку: повторювально-узагальнюючий.

Метод: ігровий.

Хід уроку

І.  Організаційний момент

Привітання, перевірка готовності учнів до уроку.

Поділ учнів на 3 загони.

Вступне слово вчителя. Сьогодні ми вирушаємо в експедицію до Африки. Добираючись до місця проведення своєї мандрівки, ми проїдемо декількома станціями: «Ерудити», «Картографічна», «Природні зони», «Словникова».

Потім кожен загін отримає маршрутний лист експедиції, у якому необхідно позначити свій маршрут і описати окремі регіони Африки.

До кожного загону входять картографи,геологи, зоологи, ботаніки, кліматологи та ґрунтознавці. На чолі загону стоїть командир.

Завдання І. Кожен командир повинен представити свій загін, вибрати його назву, пов’язану з Африкою, обґрунтувати її.(1 бал).

Учитель. А тепер вирушаємо у мандрівку. Ось і перша станція.

Станція «Ерудити»

Командири отримують завдання. ( по 5 балів=15)

І – Охарактеризуйте фізико-географічне положення Африки.

ІІ – Дайте характеристику фізико-географічного положення о.Мадагаскар

ІІІ – Назвіть особливості рельєфу Африки.

 

В цей час загони дають відповіді на запитання.

Два загони записують відповідь,  лише потім дає відповідь третій загін.

  1. Мандруючи пісками Калахарі

Відкрив в ній озеро він Нгамі,

Що схоже так було на сон.

Цей мандрівник був (Лівінгстон).  ( 1 бал).

 

  1. Чи може на екваторі лежати сніг, якщо може, то де і чому? (3 бали)
  2. Чому на південно-західному узбережжі Африки утворилася пустеля Наміб? (3 бали)

Станція «Картографічна»

Картографи та геологи отримують завдання на контурну карту нанести географічну номенклатуру Африки. (10 балів)

     Гори: Атлаські, Драконові,нагір’я Тібесті

     Річки: Ніл, Замбезі, Конго

     Озера: Чад, Вікторія, Танганьїка

     Водоспад: Вікторія

 

В цей час загони піднімаються «На вершину».(10 балів).

 

1

Найвища вершина Африки

 

2

Затока на західному узбережжі Африки

 

3

Найглибше озеро Африки

 

4

Старі гори на сході Африки

 

5

Найменші на зріст люди світу

 

6

Назва екваторіальних лісів Африки

 

7

Площа Африки

 

8

Крайня північна точка Африки

 

9

Протока яка відокремлює Африку від Євразії

 

10

Найдовша річка Африки

 

 

Фізкультхвилинка-пантоміма
В джунглях ми рвемо банани, (рвуть плоди)
Там гойдаються ліани (руки вгорі гойдаються)
В пальми є велике листя, (розвели руками)
Можна від дощу укриться. (руки дахом)

До акації, до неба (руки вверх)
Дотягтись жирафі треба, (покрутили вверх шию)
Баобаб вам шле привіт, (помахали правою рукою)
Він товстенький, як живіт. (обхопили пузо руками)

Там зривають апельсини, (руки вверх-вниз)
Мавпи чистять мандарини, (чистять пальцями)
Зерна кави рвуть з рослин, (руки вперед-до себе)
Негри носять в магазин. (несуть мішки)

Орхідеї і бамбуки (стали один до одного)
Узялись собі за руки, (узялись за руки)
Присідають від дощу (присідають)
І сміються досхочу. (ха-ха)

 

Станція «Природні зони»

Завдання отримують зоологи та біологи. Роздивитися картинки і дати відповідь, що зображено на картинці: яка рослина чи тварина (1 картинка – 1 бал=10).

 

Загони визначають назви природних зон.

  1. Постійно висока температура. Сильні зливи протягом усього року. Вічнозелені вологі ліси з винятковою різноманітністю рослин та тварин. (Екваторіальні ліси. 1 бал).
  2. Дуже жарка погода. Найменша кількість опадів. Рідко зустрічаються рослини. Тварини ведуть нічний спосіб життя. Скрізь піски, бархани. (Пустелі. 1 бал).
  3. Чітко вирізняються два сезони року. Клімат субекваторіальний, високі дерева передуються з поодинокими деревами та чагарниками. (Саванни та рідколісся. 1 бал).

Станція «Словникова»

Загони отримують завдання пояснити такі терміни: (10 балів).

1

Материк

 

2

Рельєф

 

3

Пустеля

 

4

Ваді

 

5

Гілеї

 

6

Природна зона

 

7

Саванна

 

8

Оазис

 

9

Пасати

 

10

Ізотерми

 

 

Підсумки. Підрахувати яку кількість балів набрав кожний загін.

Всього 66 балів

 

 


Далі кожен загін отримує маршрутний лист із завданням.

Маршрутний лист І загону

Дати фізико-географічну характеристику Ефіопського нагір’я.

  1. Географічне положення
  2. Рельєф, корисні копалини
  3. Клімат
  4. Ґрунти
  5. Господарська діяльність людини

 

Маршрутний лист ІІ загону

Дати фізико-географічну характеристику Пустелі Наміб

  1. Географічне положення
  2. Рельєф, корисні копалини
  3. Клімат
  4. Ґрунти
  5. Господарська діяльність людини

 

Маршрутний лист ІІІ загону

Дати фізико-географічну характеристику Капських гір

  1. Географічне положення
  2. Рельєф, корисні копалини
  3. Клімат
  4. Ґрунти
  5. Господарська діяльність людини

 

 

 

docx
Додано
25 липня 2018
Переглядів
2129
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку