Узагальнюючий урок з теми " Харчування і травлення."

Про матеріал
Узагальнюючий урок з теми " Харчування і травлення." Нестандартний урок з використанням сучасних технологій, метою якого є перевірка рівня засвоєння програмного матеріалу з теми.
Перегляд файлу

Автор:  Пінаєва Тетяна Сергіївна, учитель біології, учитель І категорії

Урок з біології у 8 класі

Тема: Харчування і травлення

Мета:  Виявити рівень навчальних досягнень учнів;  здійснити контроль і корекцію їх знань; перевірити уміння володіти і оперувати біологічними термінами, застосовувати знання.

            Розвивати предметні, інформаційні, здоров’язберігаючі компетентності, удосконалювати навички письмово висловлювати думку, творчо вирішувати поставленні завдання, відповідати на різнорівневі запитання.

            Виховувати почуття відповідальності, охайність, самостійність, інтерес до біологічних знань.

Тип уроку: узагальнюючий.

Форма проведення:

Хід уроку:

I  Організаційний етап

II  Етап актуалізаціі і мотиваціі навчальної діяльності

На попередніх уроках ми вивчили тему: «Харчування і травлення». Вивчили не тільки будову, але й функції  і значення органів травлення для організму людини. Сьогодні на уроці я пропоную узагальнити вивчений матеріал.

III Етап цілепокладання

Зараз ми перевіримо як ви засвоїли цей матеріал, і як ви їм володієте.

IV Етап досягнення мети

Робота в три етапи. На кожному ви маєте можливість отримати бали.

На 1-му етапі ви маєте можливість отримати по 0,5 балів за кожну вірну відповідь.

На 2-му етапі  робота в групах - учитель самостійно сформував робочі групи, кожна з яких отримує індивідуальне завдання ,відповідно до рівня успішності. Під час роботи є  можливість отримати додаткові бали за правильні відповіді на запитання інших груп. Загальна кількість балів і буде ваша оцінка.

Форма проведення  першого і третього етапів – індивідуальна робота, а другого етапу - групова робота.

 Учитель обирає помічника - експерта, який буде керувати роботою групи.

 Експерт отримує  маршрутний лист(додаток № 2).

  1. Прийом « Мозковий штурм» . (додаток № 1).

          Виставлення балів в маршрутному листі.   

 

      2.  Робота в групах з різним рівнем успішності.

        Три групи отримують індивідуальні завдання.

Iгрупа – скласти схему будови травного тракту навмисно допустивши 5 помилок, які іншим групам потрібно буде знайти.(4 бали)

 

II група – скласти тест « Вірю-не вірю» з 10 речень (5+5) і презентувати його двом другим групам.(5 балів)

 

III група – гра «П’ять речень» . Скласти по п’ять речень до якогось визначення (іменник). Всі  інші групи повинні будуть вгадати ці слова. Всьго 5 слів.(6 балів)

 

     3. Презентація кожної з груп свого виконаного завдання.

  На цьому етапі учні мають можливість повисити свій бал, давши правильні відповіді на запитання інших груп , кожна правильна відповідь 0,5 бали.

 

4. Перевірка результатів роботи у маршрутному листі ( підрахунок набраних балів).( додаток   № 2).

 

  1. Щоб повисити свій бал пропонується виконати тест ( додаток № 3).

V   Етап оцінювання.

     Виставлення оцінок за роботу на уроці.

VI  Домашнє завдання: скласти 5 сенканів до теми: «Травлення».  

 

Додаток № 1.

Варіант 1

Позначте одну правильну відповідь(по 0,5 бала за кожне завдання).

1. У дорослої людини в нормі загальна кількість різних видів зубів дорівнює:

А  8 різців, 4 ікла, 20 кутніх зубів                             

Б  4 різці, 8 іклів, 20 кутніх зубів                             

В  10 кутніх зубів, 10 різців, 8 іклів

Г  4 різці, 2 ікла, 10 кутніх зубів

 

2. Укажіть кінцеві продукти розщеплення білків у травному тракті:

А  амінокислоти         

Б  моносахариди        

В  вода

Г  гліцерин та жирні кислоти

 

3. Соляна кислота входить до складу:

А  слини                      

Б  жовчі                       

В  шлункового соку

Г  травного соку підшлункової залози

 

4. Гіповітаміноз — це

А  відсутність вітамінів в організмі                         

Б  підвищений вміст вітамінів                                 

В  понижений вміст вітамінів

Г  норма вітамінів

 

5. Запалення слизової оболонки шлунка — це:

А  гастрит                   

Б  виразка                   

В  діарея

Г  панкреатит

 

6. За відсутності в організмі вітаміну В1 виникає:

А  рахіт                        

Б  цинга                      

В  «куряча сліпота»

Г  «бері-бері»

 

Відповідь: 1- г; 2 – г; 3 –б; 4 – а; 5 – г; 6 – б.

 

Варіант 2

 

Позначте одну правильну відповідь(по 0,5 бала за кожнезавдання).

 

1.   У дорослоїлюдини в нормі на верхнійщелепіналічується:

А   8 різців, 4 ікла, 20 кутніхзубів

Б    4 різці, 8 іклів, 20 кутніхзубів

В   10 кутніхзубів, 10 різців, 8 іклів

Г    4 різці, 2 ікла, 10 кутніхзубів

 

2.   Укажітькінцевіпродуктирозщепленняжирів у травному тракті

А   амінокислоти

Б    моносахариди

В   вода

Г    гліцерин та жирнікислоти

 

3.   Речовини, щорозщеплюютьсяпіддією ферменту шлункового соку — пепсину

А   жири

Б    білки

В   вуглеводи

Г    нуклеїновікислоти

 

4.   Авітаміноз — це

А   відсутністьвітамінів в організмі

Б    підвищенийвміствітамінів

В   понижений вміствітамінів

Г    норма вітамінів

 

5.   Запаленняслизовоїоболонкипідшлунковоїзалози — це

А   гастрит

Б    виразка

В   діарея

Г    панкреатит

 

6.   За відсутності в організмівітамінуСвиникає

А   рахіт

Б    цинга

В   «курячасліпота»

Г    «бері-бері»

 

Відповідь: 1- а; 2 – а; 3 –в; 4 – в; 5 – а; 6 – г.

 

Додаток № 2.

 

Маршрутний лист

 

Прізвище Ім’я учня

Iетап Мозковий штурм (тест)

IIетап – робота в групах

Додатковий бал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток № 3

 

Установіть відповідність між органами травної системи та функціями, які вони виконують:

А тонкий кишківник Б товстий кишківник В ротова порожнина Г печінка

 

1    Всмоктування води та формування калових мас

2    Хімічна та механічна обробка їжі

3    Остаточне розщеплення поживних речовин

4    Виробляє травний сік, що містить ферменти, які сприяють розщепленню всіх поживних речовин

5    Виконує бар’єрну функцію

 

Відповідь:    А – 4; Б – 1; В – 2; Г – 5.

docx
Додано
23 жовтня 2020
Переглядів
619
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку