Узагальнюючий урок з теми "Іменник" 4 клас

Про матеріал
Урок - подорож. У розробці узагалбнюються і систематизуються знання учнів про іменник, удосконалюються вміння добирати антоніми, синоніми, вміння визначати рід, число, відмінок іменника, відновлоювати зміст деформованого речення.
Перегляд файлу

4 Клас          Українська мова

Тема. Узагальнюючий урок з розділу «Іменник»

Мета:

•формування предметних компетентностей: узагальнити і систематизувати знання учнів про іменник, удосконалювати навички відносити до іменників слова з абстрактним значенням, які відповідають на питання що?, добирати до поданого іменника по 2-3 синоніми, антоніми, визначати рід і число іменників, змінювати іменники за числами, визначати відмінок іменника в реченні, вживати правильні відмінкові закінчення, відновлювати зміст деформованого речення;

•формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: розвивати навички раціонально розподіляти час для виконання певної роботи, працювати швидко і зосереджено; розвивати самостійність у роботі;

комунікативної: формувати вміння учнів спілкуватися належним чином під час виконання групових завдань;

громадянської: виховувати любов до рідного краю;

соціальної: формувати здатність працювати в групі.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

Обладнання: куб , картки із завданнями для кожної групи, картки для малюнкового диктанту, малюнки для позначення зупинок, картки для самооцінювання, «квітка засвоєння», прапорці команд

                                                    Хід уроку

І. Вступна частина

   1. Організаційний момент.

    На уроці підсумковім

Треба дружно працювати,

Щоб змогли на всі питання

Повні відповіді дати.

2. Повідомлення теми і мети, завдань уроку.

  - Відновіть тему уроку, закресливши цифри.

У1з2а3г4а5л6ь7н8ю9ю10ч11и12й  у1р2о3к4 з  р1о2з3д4і5л6у  «І7м8е9н10н11и12к»

   - Сьогодні ми узагальнимо вивчене про іменник. Виконувати завдання вам допоможе лепбук.

F:\2018 урок Андрусик О.Л\DSCN0352.JPG

C:\Users\111\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG_20190210_162950.jpg                        C:\Users\111\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG_20190210_163115.jpg

 

         C:\Users\111\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG_20190210_163145.jpg                     C:\Users\111\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG_20190210_163107.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Я запрошую вас у морську подорож. Відгадавши загадку, дізнаємось, на чому

подорожуватиме.

• По хвилях лебідь пливе, людей на собі везе. (Корабель) Картинки по запросу корабль картинка для детей

Об'єднання в групи відповідно назви команди. На  столі - прапорці різних кольорів і різних геометричних форм з назвами команд (кмітливі, веселі, сміливі). Діти відповідно назв утворюють пари.

ІІ. Основна частина.

  1. Робота над загадкою
  • Один предмет нам заважає вирушити в дорогу…

    Коли він потрібен, його викидають,

      Коли не потрібен, його піднімають. (Якір)

  1. Технологія «Кубування».
  • Щоб підняти якір, потрібно визначити правильні і неправильні твердження (підняти праву або ліву руку):

• Іменник означає  дію предмета.

• Іменники можуть бути назвами істот і неістот.

Іменник змінюється за родами.

• Іменник змінюється за числами.

• На питання не відповідає Зн.в.

• Початкова форма іменника – це Р.в. однини.

 

  • Якір піднято, ми вирушаємо в путь.

 

  1. Завдання від кока  «Виловити рибку»
  • Перше завдання нам дає кок – виловити рибку на обід.
  • Один учень в парі  підкреслює червоним кольором іменники в однині, другий  - зеленим кольором іменники в множині.

Одяглися люди в шуби,

Натопили тепло груби.

Білки гріються в дуплі,

Миші в норах у землі.

Сплять ведмеді в теплих лігвах,

Сосни в інею застигли.

 І під кригою на дні

Сплять у річці окуні.

 

  1. Завдання від птахів –альбатросів.
  • Бачиш в небі альбатроса?

    Привітай його, матросе!

    Птах далеко від землі

   Зустрічає кораблі.

-Визначте рід іменників.

  Струмок серед гаю, як стрічечка.

На квітці метелик, мов свічечка.

І сонце теплом зігріває усіх,

Хай лине щасливий дитячий сміх.

  1. У бухті  Відмінків.

 

Гра «По порядку шикуйсь!». Діти вибирають картку, на якій позначено відмінок. Треба вишикуватись відповідно до порядку відмінків, назвати питання відмінка та чому він так називається.

F:\2018 урок Андрусик О.Л\DSCN0353.JPG   F:\2018 урок Андрусик О.Л\DSCN0355.JPG

 

Об'єднання у групи відповідно кольору прапорця.

  • Визначте  відмінки іменників.

              Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов'я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

  1. Фізкультхвилинка.
  •              F:\2018 урок Андрусик О.Л\DSCN0359.JPGІ ось ми пристали до берега. Це острів Мислителів. Давайте тут розважимось і пограємо.

Гра «Орел, слон, мавпа»

Хід гри: Діти стають колом. У центрі знаходиться ведучий. Він вказує на будь-якого учасника з кола та промовляє «орел», «слон» або «мавпа». Для відтворення однієї фігури потрібно три учня. Ведучий вказує на певного школяра, промовляючи «орел». Дитина, на яку вказали, має зобразити дзьоб, а її сусіди – крила. Якщо ведучий промовив «мавпа», то учасник, на якого він показав, має показати високу пальму, а його сусіди – зобразити руки, які карабкаються наверх. Якщо ведучий промовив «слон», учасник, на якого він показав, має зобразити хобот, а його сусіди з обох боків – великі вуха.

 

 

Малюнковий диктант. На картках по три малюнки (лілія, олень, лікар). Записати назви малюнків в орудному відмінку. Взаємоперевірка груп.

F:\2018 урок Андрусик О.Л\DSCN0360.JPGГра «Де чия хатка?»

 

  • Розкладіть слова у два конверти:
  • у І - ті іменники, що в О.в. мають подовження звуків,
  •  у ІІ – ті, що не мають подовження в О.в.

Чемність, ввічливість, цікавість, святковість, приємність, мить, заметіль, вісь, лінь, пам'ять.

 

 

 

 

 

          Об'єднання у групи відповідно форми прапорця.

 

  1. Течія  Синонімів.

Робота з синонімами

  • Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

  1. На острові Антонімів.
  • Встановіть відповідність.

Околиця •               • базікало

Заморозки •               • тіснота

    Мовчун •                • центр

    Простір •                • відлига

 

  1. Сигнал «SOS»
  • Веселий вітер-мандрівник

      дмухнув на речення і зник.

 Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи потрібні іменники в орудному відмінку.

Українські, господині, і ,славляться, гостинність, привітність.

Щирість, доброта, з, гостей, вітають, і.

Радість, гості, приємність, згадують, землю, українську, з.

ІІІ. Заключна частина.

  1. Рефлексія.

Повернення в порт. «Всюди добре, а дома найкраще».

  • Усі труднощі ви здолали, всі завдання успішно виконали!
  • Яке завдання викликало найбільшу зацікавленість? Чому?
  • Як засвоїли навчальний матеріал? («Квітка засвоєння»)

Учні прикріплюють на дошці пелюстки квітки:

 

F:\2018 урок Андрусик О.Л\DSCN0365.JPGЗелені – все зрозуміло;

Сині – майже зрозуміло;

Жовті – зрозуміло наполовину;

Оранжеві – дещо зрозуміло;

Червоні – нічого не зрозуміло.

 

 

 

 

 

 

  • А тепер заповніть картки для самооцінювання.

 

 

 

 

docx
Додано
10 лютого 2019
Переглядів
4149
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку