Важливі складові у роботі з юними вокалістами в аматорському колективі
Спираючись на досвід роботи з аматорським дитячим вокальним колективом, хочу виділити три обов'язкові компоненти, на яких базується моя робота з вокальної підготовки гуртківців . А саме: повторюваність, організація та цілеспрямованість підготовчої вокально-хорової роботи. Тобто - потрібно розробити певний комплекс сталих вокальних вправ які, в свою чергу, сприятимуть вдосконаленню вмінь та навичок вихованців. Комплекс вокальних вправ повинен містити постійний та поетапний зміст, за допомогою якого педагог зможе реалізувати розвиток вокальної техніки , музично - ритмічного слуху та ансамблевого звучання .
При розробці комплексу вокальних вправ особливу увагу слід звернути на такі аспекти:
1. Для тренування тривалості вокального та ланцюгового дихання і одноманітного звукоутворення , звукоподачі та звуковедення доцільно використання складів МІ_МЕ_МА_МО_МУ (зі зміною приголосних, розспівуванні голосних) у різних мелодично - ритмічних варіантах;
2.Для артикуляційного апарату - вправи на подолання дикційних складнощів (скоромовки, склади з використанням твердих, шиплячих звуків та відкритих складів).
3.Вправи на формування навички співу з замкненим ротом.
4.Вправи на вироблення високої співацької позиції, "вокальної" маски.
5.Вправи на вміння збирати звук в потрібну позицію і чисто інтонувати певні інтервали, на подолання стрибків в мелодичних лініях.
6.Інтонування мажорних та мінорних тризвуків на legato, non legato, staccato.
7.Звукоряди висхідного і низхідного напрямку для розвитку рухливості голосу.
8. Розширення діапазону , використовуючи вправи з елементами арпеджіо.
Дотримуючись системної роботи, ми обов'язково досягнемо бажаних результатів у роботі з юними вокалістами!