Велика буква у кличках тварин

Про матеріал
Матеріал уроку допоможе поглибити й розширити знання учнів про вживання великої літери на письмі; вчити писати клички тварин з великої букви; розрізняти назви тварин та їх клички; розвивати мовні вміння: виховувати любов до братів наших менших.
Перегляд файлу

Урок української мови 

2 клас

Тема: Велика буква у кличках тварин.

Мета: Поглибити й розширити знання учнів про вживання великої літери

                   на письмі; вчити писати клички тварин з великої букви; розрізняти

                   назви тварин та їх клички; розвивати мовні вміння: виховувати лю-

                   бов до братів наших менших.

 

Обладнання: модель куба, мультимедійний проектор, м’які іграшки тварин,     індивідуальні картки.

                       

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

 

І. Організація класу.

    Учитель: Ранок! Сонце в небі прокидається.

    Діти: Наш клас із гостями вітається.

    Учитель: Доброго дня я зичу тому, хто прийшов працювати до класу.

    Діти: Чому?

    Учитель: Бо я люблю людей і свій клас.

    Діти: Чому?

    Учитель: Бо чекаю любові і плідної праці!

    Діти: Ми любимо працю і будемо старатися!

-          А працювати на уроці ми будемо піл гаслом. Щоб прочитати гасло, треба скласти його із розсипаних слів.

 

ДОБРЕ ТОГО НАВЧАТИ, ХТО ХОЧЕ ВСЕ ЗНАТИ.

 

ІІ Повторення вивченого матеріалу.

     Завітав сьогодні в клас

    На урок знову до нас

    Кубик, діти, не простий,

    Кубик, діти, чарівний.

    Він доріжку прокладає

    Знання нові дає і вивчені перевіряє.

1.    Гра «Ти мені, я тобі»

( діти ставлять один одному запитання )

-          Що таке іменник?

-          Які слова відповідають на питання хто? на питання що?

-          Слова – назви предметів можуть означати один предмет і ?

-          Як пишуться імена, по батькові і прізвища?

2.Каліграфічна хвилинка.

-          Урок продовжимо без зупинки і напишемо каліграфічну хвилинку.

Пп пр. праця

-          На яке питання відповідає слово праця?

-          Це істота чи не істота?

-          Назвіть всі звуки у слові праця.

2.    Попереджувальний диктант ( двоє учнів працюють з картками )

   У грудні є багато свят. Свої іменини святкують Романи, Катерини, Андрії, Миколи, Ганни.

І варіант - виписати імена хлопців, утворити від них по батькові.

ІІ варіант - виписати імена дівчат, дописати ім’я своєї мами.

Перевірка.

 

ІІІ Вивчення нового матеріалу.

    1. Вступна бесіда.

-          Ви добре справились із завданням, тому наш куб рухається далі. І пропонує нам ознайомитись із новим матеріалом.

-          Діти, підніміть руку, у кого вдома є домашні тваринки

-          На сьогоднішній урок ви підготували малюнок і розповідь про своїх улюбленців.

( кілька учнів розповідають )

    2. Повідомлення теми і мети уроку.

      - З ваших розповідей я зрозуміла, що ваші тваринки мають клички. Сьогодні ми навчимося розрізняти назви тварин і клички тварин. А також писати клички тварин з великої букви.

    3. Гра «У зоопарку»

       На екрані картки із малюнками папуги, мавпи, лисиці, оленя, зебри, крокодила, зайця, бегемота. Клички цих тварин. Кеша, Фрузя, Руденька, Цезар, Рогатий. Смугастик, Вухань, Зеленка, Тотоша.

-          Підберіть кличку кожній тваринці. З якої букви написані клички тварин?

-          Який висновок можемо зробити?

-          Клички тварин пишуться з великої букви.

     4.Робота з підручником

Виконання вправи 2. ( біля дошки )

 

ІV Фізхвилинка.

-          Куб пропонує наступне завдання, відпочти.

 

V. Закріплення вивченого матеріалу.

   - А наш куб рухається далі. Наступне завдання, закріпити вивчений матеріал.

 1. Робота в групах.

   Кожна група отримує тваринку. Дати кличку тваринці і описати її.

 2. Гра «Впізнай тваринку»

  - Подумайте, про яких тварин так говорять.

  - Сірий, косий, вухатий, боягузливий - … .

  - Руденька, прудка, оченята, як намистинки - … .

  - Маленька, сіренька, хвостик, як шило -… .

  - Високий, прудкий, має гарну гриву - … .

  - Дайте кожному назву і запишіть на дошці.

3. Електронний тренажер.

  - Діти, ви в цьому році розпочали навчання предмету «Сходинки до інформатики». У вас є вже певні навички у роботі з комп’ютером . Тож розподіливши іменники по групам, ви покажете свої уміння.

 

VІ. Хвилинка - цікавинка.

  - Давайте прочитаємо, що записано на наступній грані куба. Хвилинка – цікавинка.

Зараз я вам розповім цікаву історію.

Хитрі миші

  Жив собі кіт Мурко. А під ним у коморі жили миші. Щодня Маркові в пазурі попадало по дві миші. Моторошно було мишам від цього сусіда. І вирішили вони подарувати йому чоботи, ще й з підковами.

  Прокинувся кіт і побачив подарунок. Вступив Марко у чоботи і від радощів затанцював.

 

-          Діти, як звали кота?

-          Скільки йому попадало мишок?

-          Дайте мишкам клички.

-          Чому миші подарували Маркові чоботи з підковами?

VІІ. Підсумок уроку.

-          Наш урок добігає до кінця. Куб наш повертається до нас останньою гранню. І записано таке: підсумуйте вивчене за урок такими питаннями.

-          Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?

-          Як пишуться слова-назви тварин, клички тварин?

-          Куб дуже вдячний вам за роботу на уроці. І кожному приготував сюрприз.

 

Оцінювання

Домашнє завдання

 

docx
Додано
7 серпня 2023
Переглядів
364
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку