Відеоурок та конспект уроку " Корінь: будова та основні функції" з використанням технології " Перевернутий клас"

Про матеріал

Урок біології у 6 класі з теми « Корінь: будова та основні функції » із використанням технології « Перевернутий клас».Відеоурок містить доступне та ілюстроване пояснення вчителя про будову та функції кореня. Учні переглядають відеоматеріал, дають відповіді на запитання відеоуроку і таким чином самостійно готуються до даного урока.

Перегляд файлу

Конспект уроку

Тема. Корінь : будова, основні функції

Мета: вивчити внутрішню будову кореня, розкрити зони кореня, з’ясувати

              особливості їх будови у зв’язку з функціями; розвивати   допитливість, 

               увагу, пам'ять та спостережливість; виховувати дбайливе ставлення до

                рослин.

План і хід уроку

  1. Організаційний етап.

  Тепло, сонце і  посмішка найкраще пасують людям і природі. Бажаю вам частіше усміхатися, радіти життю. Нехай наш урок біології починається з приємної посмішки і великого бажання вчитися.

 

  1. Формування цілей уроку.

  Формувати поняття корінь, як вегетативний орган, характеризувати будову кореня, розкрити особливості будови та функції зон кореня.

 

  1. Вхідний контроль.

 

Тести.

1.Зона кореневих волосків – це …

А ) всисна зона;

Б) провідна зона;

В) зона поділу;

Г) зона розтягу.

2.Чутливою зоною кореня, що сприймає силу земного тяжіння є

А) зона поділу;

Б) зона розтягу;

В) кореневий чохлик;

Г) зона кореневих волосків.

3. З клітин твірної тканини складається

А) провідна зона;

Б) всисна зона;

В) зона розтягу;

Г) зона поділу.

4. Корінь вбирає воду і мінеральні речовини за допомогою

А) зони розтягу;

Б) кореневих волосків;

В) бічних коренів;

Г) кореневого чохлика.

5.Зона бічних коренів – це…

А) провідна зона;

Б) всисна зона;

В) зона поділу;

Г) зона розтягу.

6. Під кореневим чохликом розташована

А) зона розтягу;

Б) всисна зона;

В) зона поділу;

Г) провідна зона.

7. Розчини поживних речовин пересуваються до наземної частини рослин за допомогою

А) всисної зони;

Б) зони розтягу;

В) зони поділу;

Г) провідної зони.

8. Ніжну верхівку кореня під час росту захищає

А) зона поділу;

Б) кореневий чохлик;

В) всисна зона;

Г) зона росту.

9. Клітини швидко ростуть, видовжуються, перетворюються на клітини постійних тканин у зоні

А) розтягу;

Б) поділу;

В) всисній;

Г) провідній.

10. Центральну частину кореня становить

А) кора;

Б) шкірка;

В) центральний циліндр;

Г) кореневі волоски.

11.Вище зони всмоктування розташована

А) зона поділу;

Б) зона розтягу;

В) зона росту;

Г) провідна зона.

12. Яку функцію виконує кореневий чохлик?

А) здійснює фотосинтез;

Б) захищає верхівку кореня від ушкодження;

В) поглинає воду;

Г) утворює нові клітини.

 

  1. Закріплення отриманих знань.

Робота в групах.

                                    Завдання для І групи.

Заповнити таблицю.

 

            Зони кореня

 

 

           Особливості будови

Зона поділу

 

 

Зона розтягу

 

Зона всисна

 

 

Провідна  зона

 

 

                                     Завдання для ІІ групи.

     Вставте в тексті пропущені слова.

  Верхівку кореня вкриває… .З клітин твірної тканини утворена зона … .Над зоною поділу перебуває зона … .Над зоною розтягу міститься  зона… . Всисна зона містить … . Більшу частину кореня складає зона … .Бічні корені утворюються в … . Поглинання води і мінеральних речовин відбувається у зоні … за допомогою … . На поперечному зрізі кореня видно, що корінь покритий… . Центральну частину кореня становить … Під шкіркою розташована… .

                                    Завдання для ІІІ групи.

Заповнити таблицю.

 

            Зони кореня

 

 

                     Функції

Зона поділу

 

 

Зона розтягу

 

 

Зона всисна

 

 

Провідна  зона

 

 

 

 

  1. Представлення результатів роботи в групах.

 

  1. Рефлексія.

 Вправа «Незакінчене речення»

Закінчити речення « Мені хотілося б викрикнути «Евріка!» тоді, коли ми на уроці…». Кожний учень починає свій виступ із запропонованої фрази.

 

 

  1. Підведення підсумків.

 

  Успіх приходить до людини, яка працює над собою. Успішними ми будемо на наступному уроці, коли переглянемо відеоурок « Видозміни кореня» і опрацюємо відповідний матеріал підручника про видозміни кореня.

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Біологія, Розробки уроків
Додано
12 червня 2021
Переглядів
606
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку