Види інформації за способом подання текстовий, графічний, числовий, звуковий, відео

Про матеріал
Цілі уроку: навчальна:ознайомити з видами інформації за способом подання; розвивальна:розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки; виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших. Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема уроку: “Види інформації за способом подання: текстовий, графічний, числовий, звуковий, відео” Урок 8 за Новою програмою

Номер слайду 2

навчальна:ознайомити з видами інформації за способом подання; розвивальна:розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки; виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших. Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Номер слайду 3

Слухаючи, читаючи, спостерігаючи за навколишнім світом, спілкуючись, ми отримуємо інформацію. Інформація – це все нове, що ми дізнаємося про навколишній світ

Номер слайду 4

Море Ж=Е

Номер слайду 5

Кавун Н К

Номер слайду 6

Інформація передається за допомогою повідомлень. Інформацію з навколишнього світу людина отримує за допомогою органів чуттів. вуха (слух) очі (зір) шкіра (дотик) язик (смак) ніс (нюх)

Номер слайду 7

Тому повідомлення за способом сприйняття поділяють на такі типи: Зорові Слухові Смакові Нюхові Дотикові

Номер слайду 8

Первісна людина подавала повідомлення за допомогою зарубок на деревах і наскельних малюнків. Так вона повідомляла, де знаходяться місця для вдалого полювання і рибальства, які з них небезпечні, як дістатися до потрібного місця. Такий спосіб подання повідомлень називається графічним.

Номер слайду 9

І в наш час передають повідомлення за допомогою малюнків.

Номер слайду 10

У стародавні часи до виникнення мови люди передавали повідомлення одне одному за допомогою міміки та жестів. Цей спосіб подання повідомлень зберігся і до наших днів.

Номер слайду 11

Коли виникла мова, то стало значно зручніше подавати повідомлення. Текстові повідомлення могли зберігатися протягом тривалого часу, передаватися з покоління в покоління.

Номер слайду 12

Одним з найпоширеніших у давнину і в наш час є звуковий спосіб. Дзвінок у школі повідомляє про початок або закінчення уроку. Сигнал машини повідомляє про небезпеку. Люди, які розповідають про щось, говорять між собою, домашні тварини, птахи - подають повідомлення звуковим способом.

Номер слайду 13

Ти дивишся мультфільм. Яке це повідомлення за способом подання? Комбіноване. Адже в ньому скомбіновано різні типи повідомлень — графічне і звукове.

Номер слайду 14

Назви спосіб подання повідомлення: дзвоник з уроку звуковий розклад уроків текстовий комп’ютерний малюнок графічний телепередача комбінований повідомлення з гучномовця звуковий

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Підсумок уроку 1. Що таке інформація? 2. За допомогою чого людина отримує інформацію з навколишнього світу? 3. Навіть види інформації за способом подання. 4. Якими способами подання ти отримав інформацію на уроці? 5. Який спосіб подання інформації найпоширеніший?

Номер слайду 17

Урок 8

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.7
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Ведута Наталія Петрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Устенко Валерій Миколайович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Мангутова Інна Леонідівна
    дякую за змістовну розробку
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додано
16 грудня 2019
Переглядів
37579
Оцінка розробки
4.9 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку