КПНЗ "ЦДЮТ «ДИВОСВІТ» КМР
План-конспект
відкритого заняття ЗКХ
вокальна студія «Серпантин»
Початковий рівень навчання
тема: «Робота над мелодичним ансамблем.
Робота з фонограмою. »
Підготувала та провела:
керівник
гуртка «Серпантин»
Лісова М.І.
тривалість заняття 2 години
м. Кривий Ріг
2021 рік
План-конспект
Тема: Робота над мелодичним ансамблем. Робота з фонограмою пісні «Рано в ранці»
Дидактична мета: ознайомити дітей з поняттям мелодичного
ансамблю на прикладі роботі з голосовим апаратом.
Розвиваюча мета: закріпити та вдосконалити вокальні вміння та навички шляхом розспівок та музикування; вдосконалити та розвинути музичне (мажор, мінор) та ритмічне сприйняття;
Виховна мета: виховування інтересу до джазової музики; виховання джазової манери та культури співу.
Музичний матеріал: - вокальні вправи та розспівки,
- пісня «Рано в ранці»,
Обладнання: магнітофон, диски з фонограмами, дидактичний матеріал (карточки з тривалістями нот, кольорові папірці)
Хід заняття:
І. Вступна частина
І. Організаційний момент 2 хв.
- музичне привітання;
- повідомлення теми заняття;
- визначення відсутніх.
ІІ. Основна частина. 43 хв.
1. Робота над голосовим апаратом
Комплекс вокальних вправ та розспівок спрямовано на досягнення мелодичного ансамблю та розвиток діапазону, співацького дихання, інтонування, дикції; на правильне формування голосних при співі та використання різних видів голосоведіння, та на сприйняття мажорного та мінорного ладів.
2. Музична грамота 15 хв.
Теорія
- закріплення та вдосконалення понять:
«рух та напрямок мелодичної лінії»; /вверх, вниз, на місті, посту пінно, стрибкоподібно/
«мажору» та «мінору» (з використанням кольорової палітри);
«поняття акорду» (скільки звуків ти чуєш?)
«тривалість звуку» /довгі «та», короткі «ті», паузи/
- закріплення нотних знаків (Гра по командах «Прочитай що пишуть»)
Робота над ритмом: 13 хв.
- ритмічний диктант (з проплескування, з інструменту, авторська ритмічний малюнок);
- шумовий оркестр (поплескування та імітація мелодичної лінії із зміною темпів та танцювальними елементами).
3. Робота над пісенним матеріалом /активний метод/ 42 хв.
- Повтор пісні «Рано в ранці» під акомпонімент (освоєння диригентських жестів: «увага», «ауфтакт» (брати дихання). «початок співу», «закінчення» фраз; усунення недоліків звучання);
- робота над піснею під фонограму;
- робота над піснею під фонограму з танцювальними елементами.
ІV. Заключна частина. 3 хв.
1