Правила особистої гігієни (догляд за тілом та руками)

Про матеріал
Ознайомити дітей із правилами догляду за тілом та руками; розширити знання про шкіру людини, її роль у життєдіяльності всього організму; ознайомити з основними правилами загартування організму; розвивати уважність, активність, мовлення; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я.
Перегляд файлу

 

Тема: Правила особистої гігієни (догляд за тілом та руками)

Мета: Ознайомити дітей із правилами догляду за тілом та руками; розширити знання про шкіру людини, її роль у життєдіяльності всього організму; ознайомити з основними правилами загартування організму; розвивати уважність, активність, мовлення; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я.


Обладнання: демонстраційний матеріал; малюнки; лупа; мультфільм «Мийдодир»; мікроскоп.


Хід заняття


І. Організаційний момент


Дзвоник нас усіх покликав, бо до праці час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
На заняття поспішаймо,
Бо здоров'я — основа усього на світі,
Здоровими бажають бути всі діти.
Для цього потрібно щоденно вмиватись,
Робити зарядку і тепло вдягатись,
Себе гартувати водою і сонцем
І солодко спати з відчиненим віконцем.

Вікторина «Так чи ні?»


1) Уранці, прокинувшись, я вмиваюсь. (Так)


2) Прийшовши до школи, я рівно сиджу. (Так)


3) Спинку намагаюсь нерівно тримати, щоб легше з сусідом було задиратись. (Ні)


4) Люблю телевізор дивитись щодня по пів дня. (Ні)


5) Коли залетить до ока смітинка, швиденько шукаю брудненьку ганчірку. (Ні)


6) Очима я бачу. (Так)


7) Очима я чую. (Ні)


8) Очима сприймаю навколишній світ. (Так)


ІІ. Підготовка до сприймання нового матеріалу


- Відгадайте, хто це говорить.


● Я — друг у справі чистоти
Але я худну від води. (Мило)


● Свої чорні ручку і ніжки
Не потер він мною й трішки. (Мочалка)


● Я прозора, холодненька,
А буваю ще й тепленька.
Мною, діточки, вмивайтесь
І здоровими зростайте. (Вода)

- Діти, чи користуєтеся ви милом, мочалкою, рушником, водою?

- Навіщо ви їх використовуєте?

IІІ. Повідомлення теми та завдань заняття

- Сьогодні ми дізнаємося про правила догляду за своїм тілом та руками. Навчимося дотримувати цих правил, адже без них ви не будете здоровими.

 

 


12.05.2015-2с 

         12.05.2015-2сс3

 

Завдання

1) Розширити свої знання про шкіру людини, її роль у житті всього організму.

2) Навчитися дотримувати правил гігієни тіла та рук.

3) Ознайомитися з правилами загартування свого тіла.

4) Удосконалити навички особистої гігієни кожного.

ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Практична робота

Діти розглядають свою шкіру на руках за допомогою лупи.

- Що ви бачите на шкірі? (Отвори і багато волосинок)

- Прикладіть руку до парти. Що ви відчули? (Холод)

- Що ви відчуваєте, якщо візьмете до рук лід? (Холод)

- Що ви відчуваєте, приклавши руку до плити? (Тепло)

- Що відчуваєте, якщо берете до рук їжака?

2. Розповідь вихователя про шкіру

- Отже, шкіра людини пов'язує нас із навколишнім середовищем. Завдяки дотику до шкіри ми відчуваємо холод, небезпеку тощо.

Тіло людини вкрите шкірою, що захищає його від різноманітних ушкоджень. Крізь шкіру в тіло не можуть проникнути вода, мікроби.

Крізь отвори на поверхню шкіри виступають жир і піт. Жир пом'якшує шкіру, а піт випаровуючись охолоджує наше тіло, унаслідок чого воно не перегрівається. З потом виділяється різні не потрібні речовини.

Коли людина поранить шкіру, на місті ранки утворюються гнійники. Тобто у місці пошкодження з'являються шкідливі для організму часточки. Уявіть, що людина народилася без шкіри. Що тоді було б? Наше тіло нагадувало б суцільну рану. Шкіра ніби щитом захищає організм від хвороботворних бактерій та бруду. Саме вони накопичуються на поверхні тіла. Вони закупорюють пори шкіри, унаслідок чого знижуються шкірне дихання, потовиділення, забруднюється білизна.

3. Гігієнічні вимоги до догляду за тілом та руками

►► Слухання вірша

 

А як прийде із заводу тато мій — поставлю воду,
Мило й щіточку подам... Ну, а вмиється він сам.
                                                                      О. Журлива
 

 

- Діти, навіщо тато буде вмиватися?


- Чи вмиваєтеся ви, зранку, ввечері?


- Навіщо потрібно мити руки? Як часто ви це робите?


- Правильно, діти, адже вода змиває бруд з тіла та рук.


Людина цілий день працює. На руки потрапляє безліч мікробів. Людина їх не бачить. Для цього використовують спеціальний прилад — мікроскоп. (Показ учням приладу.) Крізь нього можна побачити безліч хвороботворних бактерій та бруду. У разі пошкодження тіла вони можуть потрапити в кров і спричинити захворювання. Необхідно дбати про чистоту свого тіла. Відкриті частинки тіла, особливо вуха, шию, руки, потрібно мити щодня.


- Діти, яким милом ви користуєтеся? (Відповіді дітей.)


- Дітям найкраще користуватися милом «Дитяче». Тепла вода з милом ретельно очищує шкіру від бруду та мікробів.


Основні правила загартування


- Відгадайте загадки.


● Нас промінням зігріває                                ● Ми вдихаєм, видихаєм,
І засмагу з нього маєм                                       І легені розвиваєм,
Відгадайте, що це?                                             З нього ванни не приймаєм,
Ну, звичайно... (сонце).                                     Як же його називаєм? (Повітря)
 

 

● Нею миємось щодня.
   Це основа є життя.
   Як нема її — біда!
   Звісно, діти, це... (вода).
 

 

2. Слухання вірша


Сонце стукає в віконце,
Ти не спи, як сходить сонце,
Прокидайся — й на зарядку.
А з зарядки — та й на кладку,
Через кладку на лужок,
А з лужечка — та й в садок.
                                         М. Стельмах
 

 

3. Бесіда


- Сонце, повітря і вода допоможуть загартуватися твоєму організму. Загартування запобігає хворобам і поліпшує самопочуття. Щодня після фізичної зарядки приймайте душ або мийтеся до пояса і ретельно обтирайтеся рушником. Водночас стежте за тим, щоб вода щоразу ставала холоднішою.


Гуляйте на свіжому повітрі щодня, а за дощової погоди перебувайте під навісом. Улітку приймайте сонячні ванни.


- Згадайте «Казку про Іллю Муромця та Солов'я-розбійника». Звідки Ілля Муромець брав сили? (Із природи)


- Якщо ми загартовуватимемо свій організм, то будемо здоровими.


V. Узагальнення й систематизація знань


1. Гра «Упізнай на дотик»


У мішечку лежать мило, гребінець, рушник, яблуко, ручка. Діти мають за допомогою дотику впізнати речі.


2. Робота над фразеологізмами (в парах)


- Відповідно до зростання чисел викладіть слова. Прочитайте та поясніть їх значення.


Наприклад:


  2       1         3
На, легкий, руку. (Легкий на руку)

  1      3          4         2
На, руки, майстер, всі. (На всі руки майстер)

 3       1           4         2
Не, рукам, давати, волі. (Рукам волі не давати)

  2     4        3           1
До, рук, своїх, загарбати. (Загарбати до своїх рук)

 3        1          2        4
В, держати, себе, руках (Держати себе в руках)

  3       2      1     4
Під, лізти, не, руку. (Не лізти під руку)

   2             3            1
Руки, розв'язати, собі. (Собі руки розв'язати)

3. Розгадування кросворда
1. Всі його люблять, всі його чекають,
А хто подивиться — кожен скривиться.

2. Куди ступиш, всюди маєш,
Хоч не бачиш, а вживаєш.

3. Відома з віку рідина,
Усяк її вживає,
Буває хмаркою вона,
Пушинкою буває,
Бува, як скло, крихка, тверда —
Звичайна, підкажіть...

Відповіді: 1. Сонце. 2. Повітря. 3. Вода.
14.05.2015-5прак



4. Перегляд фільму «Мийдодир»

- Переглядаючи стрічку, зверніть увагу на те, що саме допомогло хлопчикові стати чистим.

VI. Закріплення вивченого матеріалу і завершення заняття

- Що ві дізналися на занятті?


- Як зберегти тіло здоровим?


- Чому саме руки найбрудніші?


- Які правила догляду за руками ви запам'ятали?


- Що вам найбільше сподобалося на занятті?
 

docx
Пов’язані теми
Позашкільна освіта, Виховна робота
Інкл
Додано
8 грудня 2021
Переглядів
428
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку