Відкритий інтегрований урок в 3 класі Тема. Узагальнення і систематизація знань про прикметник як частину мови

Про матеріал
Відкритий інтегрований урок в 3 класі Тема. Узагальнення і систематизація знань про прикметник як частину мови
Перегляд файлу

Відкритий інтегрований урок в 3 класі

Тема. Узагальнення і систематизація знань про прикметник як частину мови 

Цілі уроку.

1. Повторити, систематизувати та поглибити знання учнів про прикметник як частину мови, його значення в мовленні.

2. Удосконалювати вміння використовувати вивчення в практичній діяльності, розвивати культуру усного і писемного мовлення, пам‘ять, увагу, уміння працювати у групах.

3. Формувати вміння розпізнавати прикметники в мовленні, визначати рід, число, вміння змінювати прикметники за родами і числами.

4. Розвивати вміння аналізувати, розвивати почуття прекрасного, інтереси до вивчення української мови.

5. Розширювати комунікативні вміння.

6. Виховувати свідому потребу до знань,бережливе ставлення до природи, життєву компетенцію, шанобливе ставлення до рідної мови та любов української мови, рідного слова і природи.

7. Формувати ключові компетентності (спілкування державною мовою, екологічну, навчання впродовж усього життя, громадську, інформаційно – комунікативну, компетентність галузі  природничих наук)

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань учнів.

Обладнання : презентація, картки для роботи в групах, ілюстрації весняних квітів, підручники, ромашки, цеглинки для рефлексії уроку, цеглинки для роботи на уроці, ІКТ.

Методи, прийоми, форми роботи: прийом « Мікрофон», « Незакінчене речення, робота в групах, метод спостереження, проблемно – пошуковий метод, метод дослідження.

Елементи особистісно – орієнтованого навчання:  ціле визначення « Мої очікування», групова робота, рефлексія, само – взаємооцінювання, інтерактивні вправи.

План уроку

  1. Організаційний момент (СЛАЙД 1)

Сьогодні у нас – незвичний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну чудову, в країну відому,

Що нас чекає й збагачує мову.

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно.

Дарма часу не втрачати,

Думати і працювати.

2. Емоційне налаштування на урок (СЛАЙД2)

3. Щоб досягти успіху, потрібно бути… (СЛАЙД3)

4.  Гра «Так чи ні» (СЛАЙД 4)

5. Відгадування загадки (СЛАЙД 5)

6. Картинка (дівчина – Весна) (СЛАЙ 6)

Ми сьогодні здійснимо подорож до Весни. До нас на урок завітала красуня Весна, яка несла кошик з чарівними квітами. Але по дорозі кошик зламався і всі квіти розсипались. Вона заплакала, коли я її зустріла. Весна сказала,що я не можу їй допомогти, зробити це можуть учні третього класу, які вивчили з української мови тему «Прикметник». Давайте допоможемо Весні ! зберемо всі свої знання по темі і виконаємо завдання кожної квіточки.

7. Повідомлення теми уроку (СЛАЙД 7)

8. Завдання про підсніжники (СЛАЙД 8)

Перша квіточка весняна

Тихо під сніжком куняла,

Дмухнув вітерець тепленький,

І з‘явився цвіт біленький.( Підсніжник)

   -Цікаво, яке завдання принесла ця квіточка?

9. Гра «Інтерв‘ю» (СЛАЙД 9)

(повторення правил про прикметник)

10. Загадка про пролісок(СЛАЙД10)

Я найперша зацвітаю

Синім цвітом серед гаю,

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку.(Пролісок )

   -Нове завдання приготувала квіточка.

-Вона хоче побачити, як ви гарно, каліграфічно пишете букви, склади, слова.

11. Каліграфічна хвилинка(СЛАЙД11)

   -Розумнички ! Ви гарно справились із завданням!

12. Загадка про барвінок (СЛАЙД12)

Зелене листя, зелений килим

Зима сховала під снігом білим.

Весна настала, і сонце гріє –

Зелений килим увесь синіє(Барвінок)

Цікаво, яке буде наступне завдання?

13. Зоровий диктант(СЛАЙД 13)

Дощик теплий, дощик синій

Цілий день співав в долині.

І під цей весняний спів у долині луг зацвів.

Знайти прикметники і слова, з якими вони пов‘язані.

14. Загадка про конвалію(СЛАЙД 14)

Що за квітка, відгадай?

Листя велике, широке,

Стебло високе,тоненьке,

А квіточка тендітна, біленька.( Конвалія)

15. Вона хоче з вами пограти гру «  Все навпаки» (СЛАЙД 15)

   -Запишіть,  будь ласка у зошитах.

16. Загадка про кульбабу(СЛАЙД 16)

 Квітень жовту фарбу взяв,

Моріжок розмалював, і

І з – під пензлика розквітли,

Наче сонце, диво квіти.(Кульбаба)

   -Принесла нам квіточка гру.

17. гра «Впізнай предмет за ознакою» (СЛАЙД 17)

18. Фізкультхвилинка (СЛАЙД 18)

19. Загадка про фіалку (СЛАЙД19)

Має гарні жовті вічка

Й фіолетову спідничку.

Запах  ніжний і духмяний

Наповняє ліс весняний.(Фіалка)

   -Цікаво, яке  ж завдання принесла нам фіалка?

20. З‘єднай прикметник з іменником так, щоб вийшли словосполучення. (СЛАЙД 20)

21. Загадка про нарцис (СЛАЙД 21)

Посадила в квітнику

Квітку ніжну та струнку.

Жовті ніжні пелюстки,

Зеленесенькі листки.

В квітнику у мене зріс

Гордий красень… це …(Нарцис)

22.  Нарцис пропонує роботу в групах.  Гра «Угадай прикметник за закінченням» (СЛАЙД22)

Допишіть пропущенні закінчення прикметників. Визначити у дужках рід. (Завдання для 3 груп)

23. Загадка про дзвіночки (СЛАЙД 23)

Ми у лісі проживаєм,

Дзвоном сонце зустрічаєм.

Маєм гарні сині очки

Називаємось… (Дзвіночки)

24. Цікаво, яке ж завдання принесли нам дзвіночки?

Дописати потрібно закінчення прикметників. Визначити рід.(СЛАЙД 24)

25. Загадка про ромашку (СЛАЙД25)

Наче сонце серединка,

Пелюстків біла хустинка.

Знає бджілка і мурашка,

Що звуть квіточку…(Ромашка)

26. Завдання ромашки «Робота з цеглинками» (СЛАЙД 26)

27. Загадка про тюльпан (СЛАЙД 27)

На квітник погляньте, діти,

Там козак стоїть між квітів.

Весь червоний – гордий пан.

Не козак це, а …..( Тюльпан)

28.Пропонує вам розглянути картинку і добрати прикметники (СЛАЙД 28)

29. Рефлексія  уроку (СЛАЙД 29)

А) Гра « Закінчи речення» (СЛАЙД 30)

Б) Розбір прикметника як частини мови (СЛАЙД 31)

В) Робота з ромашками (СЛАЙД 32)

Г) Робота з цеглинками (СЛАЙД 33)

30. Дякую за увагу! (СЛАЙД 34)

1 - Копія.jpg2 - Копія.jpg3 - Копія.png4 - Копія.jpg5 - Копія.png6 - Копія.jpg7 - Копія.png8 - Копія.png9 - Копія.jpg10 - Копія.jpg11 - Копія.png12 - Копія.jpg13 - Копія.jpg14 - Копія.jpg15 - Копія.jpg16 - Копія.jpg17 - Копія.png18 - Копія.jpeg19 - Копія.jpg20 - Копія.jpg21 - Копія.jpg22 - Копія.jpg23 - Копія.png24 - Копія.jpg25 - Копія.jpg

26 - Копія.jpg27 - Копія.jpg28 - Копія.png29 - Копія.jpg30 - Копія.png31 - Копія.jpg32 - Копія.png33 - Копія.jpg34 - Копія.jpg35 - Копія.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ніколаєва Ольга Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
3 жовтня 2023
Переглядів
417
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку