Відкритий урок (Образотворче навчання) " На пташиному подвір`ї"

Про матеріал
Образотво́рче мисте́цтво — мистецтво відображення сущого у вигляді різних образів, зокрема таких як художні образи на площині (графіка, малярство тощо) та в просторі (скульптура). Сутність Образотворче мистецтво відображає дійсність у наочних образах, відтворює об'єктивно наявні властивості реального світу: об'єм, колір, просторовість, матеріальну форму предмета, світлоповітряне середовище тощо. Проте образотворче мистецтво зображує не тільки те, що доступне безпосередньому зоровому сприйняттю, але й передає розвиток подій у часі, певну фабулу, розгорнуту оповідь. Воно розкриває духовний склад людини, її психологію. Відображення дійсності Образотворче мистецтво у сукупності своїх видів створює реальну картину життя людини та природи, а також наочно втілює ті образи, яких немає в реальності, які є наслідком людської фантазії. Професії у царині образотворчого мистецтва Творчих працівників у царині образотворчого мистецтва узагальнено називають художниками (хоча здебільшого кожен із них спеціалізується у певній галузі образотворчого мистецтва — як скульптор, маляр, графік тощо). Образотворче мистецтво як галузь науки
Перегляд файлу

                       Гаврилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

 

 

 

 

 

Відкритий урок

з образотворчого мистецтва

 

1- Б  клас

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                   Підготувала

                                                                 вчитель початкових класів

                                                                 Гутніченко Світлана Олександрівна

 

                                                       

    Тема. На пташиному подвір’ї. Розмаїття форм. Взаємозв’язок основної форми та її частин. Малювання птаха (кольорові олівці)

     Мета. Дати учням початкове уявлення про малювання птахів, сприяти активному формуванню правильного світосприйняття, розкрити взаємозв’язок основної форми

 форми та її частин.

Продовжувати формувати поняття про виражальні можливості кольору,

розвивати уміння сприймати художні образи, відображати властивості предметів, їх настрої за допомогою кольору. Розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу.

 

 Обладнання  Зразки малюнків свійських птахів, репродукції картин                          М. ПриймаченкоЖар-птиця у квітах”, загадки про свійських птахів, презентація

 

Обладнання для учнів. Альбом, підручник, кольорові олівці.

 

 

                                                Хід уроку

І. Організаційна частина.

           Доброго дня, шановні колеги!

           Доброго дня, малеча моя!

           Доброго дня, плането Земля!

           Щастя й здоров`я всім людям бажаю,

           Заняття з образотворчого мистецтва розпочинаю.

Вітання дітей

           Доброго дня, шановні гості!

            Вас вітають –учні школи,

            Не сумуєм ми ніколи,

            Ми рухливі, галасливі,

            ми розумні і кмітливі.

            Працювати будем вміло,

             Щоб почути у кінці:

            «1-Б КЛАС – молодці!»

 ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.

          У нас сьогодні справжнє свято

          Гостей- птахів  прийде багато.

          Тому один на одного ласкаво подивіться

          і зустрічайте, як годиться!

  1. Загадки.

Ходить птаха по подвір’ю: 
Гребінець, борідка, пір’я. 
А як сяде у гніздечко –
Нам знесе вона яєчко. 

    

Він – не вершник, а зі шпорами, 
Його одяг – з узорами. 
Час він знає, як і люди, 
Сам – не сторож, а всіх будить

 

Ходить-бродить по двору 
І лякає дітвору.
Заґелґоче, засичить, 
Наче зараз полетить.
Розбігайтеся, малята, 

Бо почне він вас щипати!

 

В неї ноги — наче ласти, 
Дзьоб плескатий, червонястий, 
— Кря-кря-кря, — пливе по річці, 
Їсть зерно, скубе травичку…
Ви вгадали цю босячку? 
Хто це, діти? Звісно,…


Хто сердитий спозаранку 
На подвір’ї біля ґанку? 
– Ой булди, булди, булдик, – 
З півнем свариться…

 

– Як можна назвати двома словами усіх цих птахів?

– Це свійські птахи. ( Яких утримують люди, годують їх, будують для них житло, піклуються про потомство ) Вони приносять користь людині, а людина за ними доглядає.(гуси доживають до 40 років)
-Як називається двір, де живуть домашні птахи? ( пташиний)

 – Які  свійські птахи живуть у вашому дворі чи у дворі ваших родичів із села?

 

 2. Перегляд демонстраційного матеріалу.

1. ГраСвійські чи дикі?” ( Вчитель називає тварини, діти піднімають кружечки ( зелені –дикі, сині –свійські),(півень, лисиця,  курка, білка, качка,( корова, сорока, кабан, свиня)

2. Малюнки із зображеннями курки, півня, качки, гуски, індика.

– Які особливості будови птахів?

  Відповідь дітей :     -Тіло птахів складається з голови, шиї, тулуба і кінцівок. Всі вони мають свої особливості, часто пов’язані з умовами існування. На голові розташовані очі. 

     Чим птахи відрізняються від інших тварин?

 – Правильно. Тіло птахів укрите пір’ям, вони мають міцний дзьоб. Більшість із них літають.

3. Демонстрація малюнка із зображенням півня та розповідь казки “Бобове зернятко”. –     Одного разу півень ходив по городу і знайшов біб. Спочатку він запропонував його курочці. Вона ж не захотіла його ковтати, і півень сам вирішив ним поласувати. Аж біб застряв у нього в горлі! “Ко-ко-ко – конаю: курочко, рятуй! – Закричав півень. – Дай води!”

    Довго бігала курочка по воду, але ніхто не хотів допомогти їй задарма. Та нарешті добрі люди допомогли. Курочці таки вдалося принести півникові  води. Як тільки півень води напився – бобове зернятко в горлі прослизнуло: “Кукуріку!”

 – Які ще казки про свійських птахів ви читали? («Коза-дереза», «Курочка ряба»)

– Отже, сьогодні ми будемо малювати півника, курочку та інших свійських птахів.

 

III. Робота над темою уроку.

        Хто з вас дітки, хоче знати,

       як красиво малювати?

        То ж зручнесенько сідаймо

        І до праці приступаймо.

 1. Презентація

Завітаймо до веселого гамірного куточка нашої чудової країни- пташиного двору. Тут милують око яскравим пір`ячком і різноманітними формами великі і малі пташки. Роздивіться, як по-різному зобразили митці ( ХУДОЖНИКИ ТА СКУЛЬПТОРИ) господаря пташиного двору- півня.

 а) Демонстрація зображення господаря пташиного двору – півня

       Птахи завжди зачаровували людей, не тільки здатністю літати, вмінням співати, а й своєю красою та грацією рухів

Птахи на картинах народних майстрів  

  б) Гармонійне поєднання окремих частин форм різних птахів  

Роздивіться уважно, як гармонійно поєднані між собою окремі  частини форм  різних птахів(слайди 16, 17)

  в) Секрети Чарівниці Гармонії (с. 75).

 – Який з намальованих птахів вам найбільше подобається? Чому?

   Правила роботи і техніки безпеки під час малювання.

    1.Кожний елемент має знаходитись точно на своєму місці.

    2.Відстань між елементами повинна бути однаковою.

    3.Під час роботи не розмахувати олівцями.

    4. Стежити, щоб олівці не падали на підлогу.

    5. Робоче місце тримати в чистоті.

   2. Робота в альбомі

 Вправа (підготовча):

– Спробуйте намалювати тулуб, шию, голову, крила птахів.

  Фізкультхвилинка.

  3. Продовження роботи в альбомі.(Звучить музика, діти працюють)

 Малювання кольоровими олівцями.

– Намалюйте свого улюбленого птаха або кількох.

 Під час малювання зверніть увагу на розміщення птаха на аркуші. Не забудьте про правильну будову тіла птаха.

   4. Хвилинка релаксації. "Спляче кошеня"
Уявіть собі, що ви веселі кошенята. Кошенята ходять, вигинають спинку, махають хвостиком. Але от кошенята втомилися (пауза), почали позіхати, лягають на килимок і засинають. У кошенят рівномірно піднімаються й опускаються животики, вони спокійно дихають (повторити 2 - 3 рази).

ІV. Підсумок уроку.

1. Виставка дитячих малюнків.

2. Словесне оцінювання.

– Чому ви намалювали саме цих птахів?

 – Ілюстраціями до яких казок могли б бути ваші малюнки? ( Курочка-ряба)

Ось заняття закінчилось

 і дзвенить для вас дзвінок!

 Працювали ви, трудились,

 відпочинок заслужили!

Молодці!

3. Повідомлення переліку того, що потрібно принести на наступне заняття.

4. Прибирання робочих місць

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                        Шановні колеги!

 

   Запрошую Вас на відкритий урок з образотворчого мистецтва, який відбудеться 26 січня об 11год. 35 хв.

в приміщенні 1-Б класу.

 

 

 

 

                                            З  повагою Гутніченко С.О.

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

doc
До підручника
Образотворче мистецтво 1 клас (Трач С. К., Резніченко М. І.)
Додано
22 квітня 2020
Переглядів
1667
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку