Відкритий урок " Розташування слів за українським та англійським алфавітами"

Про матеріал

Конспект інтегрованого уроку ( англ.м +укр.м) на тему " Розташування слів за українським та англійським алфавітом " в 2 кл.

Перегляд файлу

Інтегрований урок. Українська+англійська мова

Тема: Розташування слів за українським та англійським алфавітами з орієнтацією на першу букву слова.

Мета:  закріплювати  знання  учнів  про українську та англійську абетки,  назви літер за абеткою; збагачувати  словниковий  запас  учнів;  розвивати  навички  звуко-буквеного  аналізу слів, спостережливість; закріпити вміння каліграфічного письма малих букв українського алфавіту; виховувати інтерес до навчання.

Формування ключових компетентностей:

- уміння вчитися: самоорганізовуватися до навчально-пізнавальної діяльності;

- соціальної: підтримувати контакт з учнем (ученицею) у парі, у групі,  виявляти зацікавленість у подальшій навчально-пізнавальній діяльності та демонструвати позитивну спрямованість особистості;

- загальнокультурної:  дотримуватись норм мовленєвої культури, зв’язно висловлюватись; виховувати почуття відповідальності та колективізму.

- здоров’язбережувальної:   слухати пояснення вчителя, у разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування.

Обладнання: роздатковий та ілюстративний матеріал, презентація., аудіозаписи.

 

Хід уроку

Організаційний момент

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

А старанно працювати.

 

Створення доброзичливої ситуації між учнями класу.

Хорове читання вірша, виконання дій.

В цьому класі друзі всі

Я і ти, і ми, і ви.

Добрий день тому, хто зліва,

Добрий день тому, хто справа.

Ми - одна сім'я.

Руку дай тому, хто зліва

Руку дай тому, хто справа.

Посміхнись тому, хто зліва

Посміхнись тому, хто справа.

Ми - одна сім'я.

 

Вправа «Моя емоція»

- Діти, який у вас настрій? (учні показують своїм обличчям  та промовляють певну емоцію українською та  англійською мовами)

Happy, so - so , Ok , surprised , fine

Набір "Емоції": продаж, ціна у Луцьку. Розвиваючі та навчальні іграшки від  "Плахта О.П. ФОП" - 980169416

  • Сідайте  зручненько, ми розпочинаємо наш урок.

Мотивація навчальної діяльності. Налаштування на роботу.

Я вам бажаю не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати.

 

Актуалізація опорних знань через проблемні запитання.

  • Діти, на дошці — таблиця з українською абеткою. Кожна цифра відповідає порядковому місцю букви в абетці: а — 1, б — 2, в — 3 і т. д., а перед вами на дошці записаний код.
  • Поміркуйте, яке слово «заховалось»?

15, 18, 11, 9, 15, 1 (книжка) (It is a book)

  • Діти, які раніше отримані знання допомогли вам швидко виконати наше завдання? (знання порядку цифр та алфавіту)
  • Вірно. А які ви знаєте близькі за значенням слова до слова абетка?  (Азбука, алфавіт) (It is an alphabet)
  •  Ми сьогодні заочно відвідаємо дуже цікаве місце, а яке — відгадайте!

 

Всі на світі книжки має,

На поличках їх тримає.

Тихо там себе веди,

Прочитав — на місце поклади. (Бібліотека) (It is a library)

 

  • Хто з вас відвідує бібліотеку?
  • Навіщо вони існують?
  • Як слід поводитися у бібліотеці?
  • Як ви розумієте вислів «розташовані за алфавітом»?
  • Що потрібно знати, аби швидко знайти книжку в бібліотеці?

 

Повідомлення теми та задач уроку

  • Діти, тож сьогодні на уроці ми з вами повторимо раніше вивчений матеріал – правильне розташування літер в алфавіті та практично виконаємо цікаві завдання.

 

Метод «Припущення»

  • Для чого потрібно знати алфавіт?
  • А які відповіді у вас будуть після перегляду цього зображення?

  • Яке зображення допомагає нам потрапити до бібліотеки?

 

Хвилинка каліграфії (класний керівник)

— Буква, яку ми будемо сьогодні писати під час каліграфічної хвилинки, заховалася. Відшукайте її на малюнку.

 

https://nuschool.com.ua/lessons/elementary/2mova_lit/2mova_lit.files/image058.jpg

 

а о у и і е я ю є ї

аз буки альфа віта а бе

  • Що ви можете сказати про записані букви?

  (Це букви, які позначають голосні звуки української мови.)

  • Скільки голосних звуків в українській мові?   (6)
  • How many vowels are there in an English alphabet?
  • Скількома буквами вони позначаються на письмі?   (10)
  • Які ще знаємо звуки?   (Приголосні тверді та м’які.)
  • How many consonants are there in an English alphabet?

 

Фронтальне обговорення:

  • Прочитайте склади. Які слова вони вам нагадують?   (Азбука, алфавіт, абетка.)
  • Що означають ці слова? 

(Сукупність букв, прийнятих у писемності будь-якої мови і розміщених у певному порядку.)

  • Підкажіть, будь ласка, це спільнокореневі слова чи слова, близькі за значенням?
  • Яке з цих слів ми вивчали як словникове слово?   (алфавіт)
  • Складіть з цим словом речення. Запишіть його. 

(Напр.: Ми вивчили алфавіт.)

  • Як по-іншому можна назвати алфавіт? (азбука)
  • Зверніть увагу,  що  слово  алфавіт має  подвійний  наголос (на другому і третьому складі).

 

Абетка (алфавіт) — сукупність літер, прийнятих у писемності якої-небудь мови і розміщених у певному порядку.

 

Проблемне запитання

  • Діти, а які мови ви знаєте? (перераховують безліч)
  • А з алфавітами яких мов ви вже знайомі?

Пісня «АБЕТКА» англ. м.

 

Слово вчителя англ.мови.

  • Діти, які ж ви молодці!
  • А що ви можете сказати про кількість літер англійського алфавіту?
  • Пропоную трохи пограти та згадати літери, з яких починаються певні слова. (apple, goat, hippo, elephant, monkey).

 

Гра «Поєднай»  («MATCH»)

Учні  утворюють пари із зображень та літер.

  • Діти, а наступне завдання на увагу та кмітливість!

F  -  fox                    W – wolf        T  -  tiger     M  -   monkey

 

Вправа «Хто швидше?» («Who is quicker?»)

  • Розташуйте літери на картках, які знаходяться перед вами, у відповідному алфавітному порядку.
  • Пропоную перевірити результат.

 

Завдання «Що зайве?» ( «What is the odd one out?»)

  • Діти, я вірю в творчі здібності кожного з вас і впевнена, що ви з легкістю виконаєте наступне завдання.
  • Розгляньте малюнки та визначіть, яке слово «зайве» та спробуйте пояснити чому. (наприклад, всі зображення тварин, а серед них гніздо чи яблуко)
  • А які ще слова англійською мовою нам відомі, що не належать до розряду тварин?
  • Які ж ви молодці
  • За те, що ви вправно працювали та гарно виконували завдання одна з книг на поличках нашої бібліотеки (берете якусь книгу та достаєте з неї картку) дарує вам ось таку незвичайну закладку.

 

Розвиток медіа грамотності

  • Хто знає, як необхідно використати цей квадрат? (згенерувати)
  • А як він називається? (кюар-код)

http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DSb5tvWtozU8&4&0

http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DSb5tvWtozU8&4&0

 

Фіз.хвилинка у вигляді музичної паузи.

Спів абеткової пісеньки з додаванням рухів (хто які бажає)

https://www.youtube.com/watch?v=Sb5tvWtozU8

Абеткову пісеньку                                        А, Бе, Ве —

Весело співать.                                            Коник у траві живе.

Абеткову пісеньку                                        Ге, Ґе, Де, Е —

Треба добре знать.                                      Мама донечку веде.

Р.Же.Зе —                                                    У,еФ, Ха —

По стежині жук повзе,                                 Я сміюся — ха-ха-ха!

И, І, І і И —                                                  Це, Ча, Ша —

Гріється на сонці змін.                                 Кіт в дорогу вируша,

Ка.еЛ.еМ—                                                   Ща, Ю.Я —

Лисенятко під кущем.                                  Гарна пісенька моя,

еН, О, Пе —                                                  Знак м'який Ь —

Песик носиком сопе.                                    Помічник вій мовчазний,

еР, еС, Те —                                                 Не мовчи,

В полі житечко росте,                                  А абеточку учи.

 

Вправа «Моя професія» (проф..орієнтація учнів)

  • Діти, а чи хтось з вас вже мріє про опанування певної професії?
  • Які роздуми?
  • Хочу наголосити, що яку б ви професію не обрали, ким би не працювали, ви маєте завжди залишатись людиною та прикладом для наслідування. А також постійно розвивати свої здібності та вміння.  

 

Робота в групах

  • Зараз кожна група отримає свою професію та своє завдання. За 5 хвилин ви маєте опрацювати картку, щоб ми всі разом мали змогу оцінити результат.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Закріплення та осмислення знань

 

 

Бесіда з учнями на зв'язок з життям

  • Діти, знання не мають жодного сенсу, якщо вони не допомагають людині в реальному житті. Зараз я доведу вам свою думку.
  • Підніміть руки ті, хто має багато друзів?
  • А в кого з вас є мобільний телефон?
  • Ви знаєте в якому порядку розташовуються імена в телефоні?
  • Чи відомо вам, що в телефоні є функція вибору мови?

 

Творча робота в парах

  • Діти, кожна з пар отримає по два телефона. Ваше завдання, поставити порядковий номер свого друга (перший, другий, третій…) та написати однакові імена. На одному телефоні українською відповідно до алфавіту з української мови, а на іншому – англійською у відповідності з англійським алфавітом.

Ann       Bohdan   Olha                     

 Ira     Dan       Vira     Mary

     ( напишіть базові імена англійською, щоб діти знали як вірно написати англійською)

         Анна         Богдан               Ольга   

          Іра          Данило    Віра        Марія                      

           

                         

Оговорення отриманих результатів творчої роботи.

  • Діти, тож узагальнюючи ми можемо зробити висновок, що лише в бібліотеці необхідно знати алфавіт?
  • А продовжувати ходити за новими книгами потрібно?
  • Молодці!

 

Вправа «Моя емоція»

- Діти, а який у вас настрій після уроку? (учні показують своїм обличчям певну емоцію)

Набір "Емоції": продаж, ціна у Луцьку. Розвиваючі та навчальні іграшки від  "Плахта О.П. ФОП" - 980169416

 

Вправа «Вислови думку одним реченням»

·    Сьогодні я дізнався(лася)...

·    На уроці я навчився(лася)...

·    Мені було важко...

·    Мені було незрозуміло...

·    Тепер я знаю, що...

·    Мене здивувало...

·    В житті я використаю знання …

 

 

docx
Додано
28 листопада 2021
Переглядів
532
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку