Арсеньєва Тетяна Олексіївна
Вчитель англійської мови Закотненської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів
Тема: Подорож Україною (5 клас)
Мета: повторити й активізувати лексику теми;
навчитися складати список речей для подорожі;
продовжувати формувати навички читання;
розвивати вміння монологічного й діалогічного мовлення;
розвивати вміння сприйняття тексту на слух;
виховувати любов до рідної Батьківщини.
Обладнання: підручник з англійської мови 5 клас Несвіт А.М., картинки міст України, картинка автобуса, проїзні квитки на автобус, ілюстрації до тексту.
Тип уроку: урок – подорож
ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
1. Привітання. Організаційний момент
T: Good morning, children!
Ps: Good morning, teacher,
Good morning, class,
This lesson will be
Important for us!
T: Children, this lesson is unusual for you and for me. I want to ask you to be attentive and active. Look to each other - smile! Look at me - smile! We begin our lesson.
2. Перевірка домашнього завдання
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Повідомленя теми та мети уроку
T: Children look at the Board, read the statement and try to guess the theme of our lesson.
“The world is a book, and those who do not travel, read only a page” (St. Augustine)
Т: You are right! the theme of our lesson is "Travel around Ukraine". Today we are going to perform many different tasks. Learn how to make a list of items for the trip, we read the text and do the exercises
Children, it is better to travel by bus, and our bus is magical, because for 45 minutes we inspect all of Ukraine. Throughout the journey, we will help Intelligent Historian
2. Фонетична зарядка
Before we start traveling, we need bus tickets. They will get the couple of students who will read a poem.
We go by car We go by land.
And we go by train And sea and air,
We go by boat, We go, go, go
We go by plane. From here to there.
- учні отримують заздалегідь підготовлені квитки.
3. Активізація знань ЛО. («Незакінчена репліка»)
T: Before we get on the bus we need to pack for the trip. What are these things?
I'll take….
4. Етап підготовки до читання тексту (ст. 129 впр. 1)
T:Сhildren, on the magic bus we arrived in the capital of Ukraine - city of Kiev. Something interesting about this town will tell us Smart Historian.
S.H.: Точний рік народження Києва досі невідомий і, певно, назавжди залишиться таємницею. Перші згадки про місто з’явилися тільки у 860 році, але офіційно, точкою початку його історії вважається 482-й рік. Примітно, що в 11 ст. площа Києва перевищувала площу багатьох провідних Європейських міст. Тоді, на його території могли вміститися 10 Парижів і цілих 50 Лондонів.
5. Етап читання тексту (ст..129 впр.2)
6. Етап розуміння прочитаного (ст..129.впр.3)
7.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
T: Finished walk Kiev , and we came to the sports city of Ukraine - Kharkov. And why is it sports - talk Smart Historian.
S.H.: Спортивним вважається Харків тому, що там живе найвитриваліший і найшвидший українець Геннадій Тупілко. Він здатний пробігти100-метрівку за 16.48 сек., а дистанцію в 22.5 км. – за 2 години.
8. Розвиток словотворчих та орфографічних навичок
Гра «З двох - одне»
T: And now we come to the mystical town called Poltava. Smart Historian will discuss why it is a mystical city
S.H.: Саме на Полтавщині Микола Васильович Гоголь творив свої знамениті «Вечори поблизу Диканьки». В цій повісті описуються події у різдвяну ніч. В небі літає Відьма на мітлі, місяць викрадає хитрий Чорт і багато інших подій, які вважають історики, відбувалися насправді.
9. Аудіювання тексту.
T: Now we're known for the sweet city of Ukraine - Lviv. Something interesting will tell Smart Historian.
S.H.: Львів здавна славився своїми кав’ярнями та «цукернями» - кондитерськими. Розташована за адресою Ткацька 10, львівська фабрика «Світоч» - найстаріше кондитерське підприємство України. Свою історію підприємство веде з далекого 1882р. Львів вважається улюбленим містом дітлахів.
T: Well done. For correctly completed task you get candy.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Домашнє завдання
2. Оцінювання.
3. Підсумки уроку
«Незавершена репліка»
T: На сьогоднішньому уроці мені сподобалося…
Діти, наостанок я хотіла зачитати вам рядки відомого українського письменника Тараса Григоровича Шевченка
«Свою Україну любіть.
Любіть її… во врем’я люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть! »
Будьте патріотами своєї держави, і пам’ятайте, куди б ви не вирушили – вдома набагато краще!