Відкритий урок з читання для 1 класу «Леся Українка»

Про матеріал
Тема: Буква «Зз», звук [З], [З’]. опрацювання тексту «Весела зима». Мета: Ознайомлення учнів з буквою «З» (зе), її назвою та звуковим значенням. Навчити дітей правильно артикулювати звуки [З], [З’]. Виправляти в читанні складів та слів з буквою «зе». Вчити під час читання виділяти головні за змістом слова. Збагачувати активний словник учнів. Формувати у дітей навички виразного і свідомого читання. Розвивати уважність, спостережливість, логічне мислення; розвивати вміння виділяти головне, швидко мислити. Виховувати любов до природи, до всього прекрасного. Обладнання: Карта-подорож, ковзани, сніжинки, звукова схема, Буквар, предметні малюнки, вітальні листівки. Тип уроку: нестандартний
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

Відкритий урок

з читання

для 1 класу

«Леся Українка»

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель Л.Ч. Шойнова

 

 

Тема: Буква «Зз», звук [З], [З’]. опрацювання тексту «Весела зима».

Мета: Ознайомлення учнів з буквою «З» (зе), її назвою та звуковим значенням.

Навчити дітей правильно артикулювати звуки [З], [З’].

Виправляти в читанні складів та слів з буквою «зе».

Вчити під час читання виділяти головні за змістом слова.

Збагачувати активний словник учнів.

Формувати у дітей навички виразного і свідомого читання.

Розвивати уважність, спостережливість, логічне мислення; розвивати вміння виділяти головне, швидко мислити.

Виховувати любов до природи, до всього прекрасного.

Обладнання: Карта-подорож, ковзани, сніжинки, звукова схема, Буквар, предметні малюнки, вітальні листівки.

Тип уроку: нестандартний

 

 

 

Хід уроку

 

 

I.Організація класу. Привітання гостей.

 

Вчитель         –Ось  почули ми дзвінок,

                           Він покликав на урок,

                           Кожен з вас вже постарався –

                           До уроку приготувався.

                           Тож девіз тепер згадаймо

                            І урок вже починаймо.

 

Девіз(хором)   -Красиво читаємо,

                           Чітко розмовляємо,

                           Мову свою розвиваємо.

 

Вчитель         -Любі діти у наш клас

                          Завітали люди щирі.

                          Привітаймо в добрий час

                          Гостей усмішкою й миром.

 

Учень            - Ми вам раді, люди добрі.

                          Ми вітаємо щиро вас.

 

Учениця       - І запрошуємо ласкаво

                         На урок читання в клас.

 

-З перших днів навчання в школі, а саме на уроках навчання грамоти, ви увійшли до квітучого саду, ім’я якому – рідна мова. В тому саду кожне слово, то квіточка, кожен звук, то пелюсточка. А серед цього квітучого саду є незвичайна країна – Букварія. А незвичайна тому, що її мешканці – царівні букви, які проживають у великому місті, де правитель сам Буквар зі своїми помічницями (демонстрація букваря).

- А хто його помічниці?

 

Учениця         -33 чарівні букви там живуть.

                          Рано з хати вибігають,

                          Цілий день слова складають,

                          Сумувати не дають.

- А живуть ці літери, як ви знаєте в чарівних будиночках (вішають 2 будиночка: 1 зелений – там живуть приголосні звуки, 1 червоний – голосні звуки).

-Чим між собою розрізняються ці букви?

-Як ми позначаємо голосні звуки? ( показують на своїх картках)

-Як ми позначаємо приголосні звуки? ( показують на своїх картках)

-Як ще позначаються приголосні звуки? ( показують на своїх картках)

А коли саме ми позначаємо так приголосний звук?

 

II. Мотивація навчальної діяльності

 

 

-Сьогодні до нас ще завітала одна гостя. А хто вона – ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку, ку вона вам загадає.

 

Зима              -Стало біло навкруги,

                         Я розпушую сніги,

                         В дружбі з дітьми я всіма.

                         Здогадались? Я ….(Зима)

 

-Молодці діти! Справді до нас сьогодні завітала справжня зима, але вона прийшла не сама, а зі своїми дальними родичами – сніжинками, які нам принесли багато цікавих завдань, по закінченню яких ми отримаємо подарунки. Ну що згодні? Тоді почали працювати (вчитель вивішує карту з 9 завданнями і вивішує транспорт – санчата).

 

 

III. Вивчення нового матеріалу

       3.1.  Впіймай звук [З], [З’]. ( 1 сніжинка)

- Я читатиму віршик, а ви мені повинні назвати який звук ви частіше чули.

                         Зажурився заєць-тато

                         Знов пустують зайченята

                         Злий, зухвалий лис близенько,

                      -Зайченята, в дім хутенько.

 

          3.2.   Виділення звуків.

 

          3.3.   – Діти, як ви розумієте слово «пустують»? (граються, бавляться).

         - Молодці, з першим завданням, ви впоралися, ідемо далі і на черзі у нас зупинка біля другої сніжинки.

 

          3.4.  (2 сніжинка)

                     Гра «Повтори останній склад»

-Я читатиму вам віршовані речення, а ви почувши останній склад промовляєте його три рази.

                     У нас коза – за, за, за.

                      Витри, Роза, сльози  - зи, зи, зи.

                      Пасла кози в лузі –зі, зі, зі.   

                      Зебра віз везе – зе, зе, зе. 

                      Зубр зламав зуб  - зу, зу, зу.

                      Переступи, Тарас, перелаз – аз, аз, аз.

                      Трищить сильний мороз – оз, оз, оз.

 

-Молодці, із цим завданням впорались.

 

IV. Ознайомлення з буквою «З» (зе).

       4.1. Показ букви «З» (великої і маленької).

       (Демонстрація на великому екрані)

       Аналіз букви, порівняння великої і малої літер, запис в зелений будиночок.

 

Вчитель       -На гіллячку змій повзе,

                        Встигнув він, як буква «зе»

                        Буква «зе», як цифра 3 (три)

                        Хто не вивчив повтори.

 

                       (Показ малюнку зими)

 

      4.2. Повторення віршика

 

      4.3. (3 сніжинка) Учні показують свої малюнки (Напередодні було в учнів завдання намалювати на що схожа буква «зе»).

 

      4.4. Показ вчителем малюнків на великому екрані; учні визначають місце букви в словах.

 

      4.5. (4 сніжинка)  «Напиши букву» ( Учні друкують два рядочки букв в зошит 1 рядок – маленька буква, 2 рядок – велика буква).

V. Підготовчі вправи з читання

       5.1. (5 сніжинка) Читання на великому екрані складів.

                                 За, зо, зи, зу, зі, зе,

                                 Аз, оз, из, уз, із, ез.

      5.2. Читання таблиці на великому екрані.

 

 

а

о

у

і

и

е

зл

зла

зло

злу

злі

зли

зле

лз

лза

лза

лзу

лзі

лзи

лзе

зр

зра

зро

зру

зрі

зри

зре

вз

вза

взо

взу

взі

взи

взе

зн

зна

зно

зну

зні

зни

зне

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

        5.3. (6 сніжинка) Читання віршика.

       Гра «Втікачі»

     

                 Я зібрав зірок чимало

                 Та вони всі повтікали,

                 А за ними. Ну й дива!

                 Заповзли вони в слова.

                 Де зірки ці? Покажіть,

                 Позбирати поможіть!

 

         О*ЕРО,  КОВ*АНКА,  КО*А,  *ИМА,  МОРО*,  *ІРКА

 

        5.4. (7 сніжинка) Звуко-буквена схема слів:

 

ЗІРКА                                     МОРОЗ

= о- - о                                    - о- о –

 

VI. Робота з Букварем (8 сніжинка)

        6.1.  –Діти, а ви любите зиму?

        - Чому?

        - Які зимові розваги ви любите?

        - Що приносить дітям зима?

        - Отже, сьогодні читати ми будемо оповідання про зиму « Весела зима».

 

       6.2.  А коли ми будемо читати з вами текст, нам зустрінуться незнайомі слова, давайте їх прочитаємо і познайомимося з ними.

 

НАС ТА ЛА                                   ВІ ЗЕ РУН КА МИ

ПРИК РА СИ ЛА                          КОВ ЗАН КУ

ПО ВЕЗ ЛО                                   МО РОЗ НА

ЗА МУ РУ ВАВ                            ПО СА ДИВ

 

       6.3. Читання показове вчителем.

(Перед читанням вчитель ставить питання – якою є зима?)

 

       6.4. Відповіді на запитання.

 

       6.5. Читання тексту учнями.

(1,2 абзаци – учні, 3 абзац – хорове читання)

(Питання: Як мороз прикрасив вікна?)

 

 

        6.6. Напівголосне читання.

 

VII. Підсумок уроку

 

       7.1. Що робили на уроці?

       7.2. Хто був гостем на уроці?

       7.3. Оцінювання учнів.

       7.4. Подарунки від зими + подяка зими.

 

 

docx
Додав(-ла)
Шойнова Лола
Додано
15 листопада 2022
Переглядів
389
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку