Комунальний заклад освіти
« Середня загальноосвітня школа №91»
Дніпровської міської ради
Вчитель Мисливець С.А.
м. Дніпро
Тема. Одиниці вимірювання довжини. Кілометр. Порівняння значень величин. Відношення між одиницями мір довжини
Мета: систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання довжини, формувати уміння замінювати одиниці вимірювання довжини іншими, вправляти у розв’язуванні задач, удосконалювати обчислювальні навички.
Розвивати логічне мислення. Створити умови для формування позитивних мотивів навчання учнів. Дати можливість для інтелектуального розвитку і рефлексії, засвоєння певного соціального досвіду. Виховувати комунікативні якості учнів, збагатити знання про традиції та вірування українського народу.
Тип уроку: комбінований ( засвоєння навичок і вмінь; узагальнення та систематизація знань) .
Методично-дидактичне забезпечення: таблиці «Одиниці вимірювання маси», «Ялинка очікувань», картки для гри «Упіймай число», квітка з відривними пелюстками для гри, предметні малюнки, презентація
Підготовча робота: вчитель розподіляє інформацію про День Наума між учнями, які заздалегідь готують матеріал для виступу
ХІД УРОКУ
Вчитель
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
Любі діти! У наш клас
Завітали гості щирі.
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Учні
Ми вам раді, люди добрі!
І вітаємо щиро вас
І запрошуємо ласкаво
На урок у дружний клас.
ІІ. Створення позитивного емоційного настрою та мотивація учнів
( У кожного з учнів на парті паперова новорічна кулька, на якій записують очікувані результати)
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Постановка проблеми. (Слайд 3)
Учні висловлюють припущення, які вчитель узагальнює:
Сьогодні на уроці ми систематизуємо знання про одиниці вимірювання довжини, навчимося перетворювати одиниці вимірювання, будемо розв’язувати задачі.
Вчитель
Пропоную першу гру нашого уроку «Інтрига».
Перед вами картки з числами. Подивіться уважно і скажіть, яке з них є зайвим і поясніть чому.
Якщо розташувавши їх у прядку зростання, то ми отримаємо девіз уроку
182 Добре |
89 |
209 того |
543 хоче |
290 навчати |
799 знати |
465 хто |
681 все |
|
14 грудня за церковним календарем в цей день вшановується пам'ять пророка Наума. В народі говорять «Пророк Наум – наведе на розум». А чому саме Наум і ким він був ви дізнаєтесь протягом уроку. Крім того сьогоднішній урок ще буде незвичний тим, що ми будемо визначати найкращого знавця математики. За кожну правильну відповідь або правильно виконане завдання ви будете отримувати ось таку сніжинку. В кінці уроку ви підрахуєте скільки сніжинок отримали і той у кого їх виявиться найбільше отримає титул найкращого знавця математики.
Порахуйте від 127 до 135, від 567 до 576, порахуйте десятками від 300 до 400, порахуйте сотнями від 100 до 1000
Відкрийте зошити і запишіть число , «Класна робота»
Каліграфічно запишіть наступні числа
364 683 404
Запишіть число у якому 2 сот. 3 дес. 7 од., 5 сот. 6 дес. 2 од., 7 сот. 4 дес.,
9 сот. 9 од.
Запишіть сусідів числа 509, 200
Ми гарно розпочали наш урок і настав час дізнатися про Наума.
Один з учнів інформує присутніх про День Наума. (Слайд 11)
IV. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу
Прочитайте величини які ви бачите на екрані
1м, 1дм, 1см Назвіть найменшу одиницю вимірювання довжини (1мм)
Допоможіть мені відновити співвідношення між ними
20 см |
2дм |
1 м 36 см |
136см |
2дм 4 см |
24см |
5 м 09см |
509см |
7м |
700см |
8см |
80мм |
25см 3мм |
253мм |
900см |
9м |
3. Виміряй і порівняй довжини відрізків (с. 68, № 454) (Слайд 14)
І варіант виміряє довжину першого відрізка
ІІ варіант – другого.
Один з учнів знаходить на скільки відрізок АВ більший ніж СD?
Інформація про Наума Один з учнів інформує присутніх про День Наума. (Слайд 15)
Нерідко дітям доводилося долати досить великі відстані до школи. А в чому вимірюються великі відстані (в км).
Хто скаже скільки метрів в 1 км?
Доросла людина 1км може пройти за 15хв. (Слайд 17-18)
Доросла людина може пройти 1 км за 15 хв
За скільки вона пройде 4км?
За 1 годину
А скільки потрібно часу, щоб пройти 20км?
20:4=5(год)
Динамічна пауза
Прийшов час і нам трішечки розім’ятися.
Розв’язування задачі 461 (диференційовано за кольором кульки: червоні – самостійно, жовті – з опорою на короткий запис, салатові – разом з вчителем)
V. Закріплення знань учнів
(робота з таблицею мір маси стор.42)
(для вирішення номера 459 пропонується квітка, на пелюстках якої написані завдання з підручника. Діти відривають пелюстки і вирішують кожен свій приклад на дошці. Одна пелюстка порожня. На ній запис: «Додай своє». Учень пропонує свій варіант прикладу)
VІ. Домашнє завдання. С.70 , пр.463, з.464, для допитливих с. 73, з.7
VІІ. Рефлексія уроку
- назвіть одиниці вимірювання довжини. Як вони між собою пов’язані.
2. Визначення найкращого знавця математики. (Слайд 25)
Учні підраховують кількість сніжинок.
Вчитель. Дійсно, добре того навчати, хто хоче все знати!
3. Вправа «Очікування»
1