Тема. Коротке пояснення письмового додавання двоцифрових чисел.
Мета: ознайомити з коротким поясненням письмового додаванням двоцифрових чисел, удосконалювати обчислювальні навички; закріплювання знання усної і письмової нумерації в межах 1000, вчити творчо працювати над задачею; розвивати мислення; виховувати уважність.
ХІД УРОКУ
I. Організаційна частина
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
Дітки, сядьте всі зручненько,
Руки покладіть гарненько,
Бо урок у нас незвичний -
Чарівний, математичний!
- Ви веселі, бадьорі і будемо працювати старанно, гарно, на радість усім.
- Поверніться, будь ласка, один до одного і подаруйте один одному посмішку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Оголошення теми і завдань уроку.
- Для досягнення своєї мрії кожній людині потрібні знання; в народі кажуть недарма: ЦАРИЦЯ ВСІХ НАУК МАТЕМАТИКА!
- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Наш девіз:
«Якщо хочете багато знати, треба більше працювати».
Видумуй! Пробуй, твори!
Розум, фантазію прояви!
Активним й уважним будь
І про кмітливість не забудь!
ІІІ. Перевірка домашнього завдання. Самоперевірка .
ІV. Актуалізація опорних знань
1.Усна нумерація в межах 1000.
2. Перетворення величин.
3. Підбери дію.
4. Відшукай периметр.
2 5 7
Утвори трицифрові числа.
Кролик з мамою (не сам)
З'їли моркви 800 грамів.
Кролик схрумав 200 грамів.
Скільки залишилось мамі?
(800 – 200 = 600)
Пройшов 100 метрів Вінні-Пух,
Постояв, перевівши дух.
А потім ще 130 ішов він до крамниці.
Втомився дуже, ледь не впав!
Яку ж він відстань подолав?
(100 + 130 = 230)
508 беріз в гаї, 209 - то дуби.
Скільки ж їх тут всіх?
(508 + 209 = 717)
Граби, вільхи й ясени ростуть в цьому гаї.
Грабів - 300, 200 - вільх,
Ясенів - вгадай-но!
Бо дерев у цьому гаї — 1000
— лісник це знає.
(1000 – 300 – 200 = 500)
Є 500 машин у Льоні:
Білі, сині і червоні.
Синіх і червоних – 370,
Скільки біленьких авто?
Відповість на це нам хто?
(500-370 = 130)
Намалювала Риточка
504 квіточки.
304 разом жовтих і червоних.
А для вас завдання, діти:
Полічіть синенькі квіти.
(504 -304= 200)
Повторення теорії .
Назви компоненти дії додавання.
Чому важливо знати знати математику.
Подумай, що буде якщо ми не вмітимемо рахувати.
Поділись, як зручніше виконувати додавання.
Поясни , як виконати письмове додавання.
Запропонуй короткий варіант пояснення .
V. Оголошення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми познайомимося із коротким поясненням письмового додавання двоцифрових чисел, вдосконалюватимемо обчислювальні навички, закріпимо знання усної і письмової нумерації в межах 1000, будемо творчо працювати над задачею.
VІ. Пояснення нового матеріалу.
VІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
25 67 44 59 36
72 23 37 29 36
97 90 81 88 72
Прочитала - ? ст.
640 ст.
Прочитати – 340 ст.
640-340=300 (ст.)
Відповідь: 300 сторінок прочитала.
Обернена задача
Прочитала - 300 ст.
? ст.
Прочитати – 340 ст.
Прочитала - 300 ст.
640 ст.
Прочитати – ? ст.
1 група
Задача 2
І дн. – 600 кг цукру
?
ІІ дн. - ?, на 240 кг менше
600 -240 = 360 (кг) – ІІ дня.
600 + 360 = 960 (кг) – всього.
Обернена задача.
І дн. – 600 кг цукру
960 кг На ? кг м.
ІІ дн. - ?
960-600=360(кг)- ІІ дня.
600 – 360=240(кг)- менше.
6+6+3+3=18 (см) – периметр прямокутника.
18: 3= 6 (см)- сторона трикутника.
Х – 340=700 345- Х= 145
Х=360 Х=200
VІІІ. Пісумок уроку