Відкритий урок з математики на тему: «Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2.»

Про матеріал

Відкритий урок з математики на тему: «Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2.» для 2 класу

Підготувала:

вчитель початкових класів

Щербова Наталія Миколаївна

Перегляд файлу

Відкритий урок з математики на тему:  «Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2.» для 2 класу

Підготувала:

вчитель початкових класів

Щербова Наталія Миколаївна

https://4.bp.blogspot.com/-n6jMUBPPrHA/WFVjzyWf2AI/AAAAAAAAAZ8/fovkIC0tYl4RQWlMLva-3MvnTu2MT2yywCLcB/s320/IMG_20161212_092211.jpg



Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2.

Мета: Закріпити таблицю множення числа 2; вправляти учнів у розв'язуванні прикладів на застосування таблиці множення числа 2; закріплювати вміння виконувати додавання і віднімання в межах 100; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу учнів; виховувати почуття взаємопідтримки і допомоги.

Обладнання: роздатковий матеріал, комп'ютерна техніка, презентація.

https://3.bp.blogspot.com/-3dob4MZkwg4/WFVjrnZuw7I/AAAAAAAAAZ4/KL663iCuOUMNLVDM7-Vpz_-AmpEWQiz2gCLcB/s320/IMG_20161212_092025.jpg    https://4.bp.blogspot.com/-WQLAhg64PCk/WFVj25pLl0I/AAAAAAAAAaA/KDZ7DTaVsIMPOnEWqm08Ow_OYAWpS-0swCLcB/s320/IMG_20161212_092831.jpg


Хід уроку:

І.Організаційний момент (девіз уроку)

Міркуємо — швидко!

Відповідаємо — точно!

Лічимо — правильно!

Пишемо — гарно!

- Всі готові до уроку? Молодці, часу не гаймо, до роботи приступаймо!

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Фронтальне опитування (мозковий штурм)

- З якою арифметичною дією нещодавно познайомилися?

- Як називаються числа при множенні?

- Що показує перший множник? Другий множник?

2. Робота в парі

- Розкажіть один одному таблицю множення числа 2.

3. Відгадайте загадку і дізнайтесь де ми сьогодні побуваємо

В дім цей ходять залюбки

І дорослі й малюки.

Там артисти і тварини

Виступають беззупинно. (Цирк)

- Правильно, це цирк!

4. Складання ланцюжка асоціацій до слова цирк

Цирк - арена, акробат, клоун, дресировані тварини...

5. Хвилинка каліграфії з логічним навантаженням

- Щоб попасти на виставу треба придбати квиток. А скільки він коштує ми дізнаємось, коли знайдемо зайве число в ряду чисел. Чому це число зайве?

                            2       4       6       8       9      

- Прописування цифри 9. Скласти три приклади з відповіддю 9.

- Математичний диктант. Запишіть добутки чисел

         2*2,   2*5,   2*8,   2*9,   2*3,   2*6,   2*4,   2*7

Тож квиток ви придбали, таким чином потрапили на циркову виставу, де з вами буде працювати клоун Бобо. Він підготував для вас цікаві завдання...

6. Обчислення кругових прикладів

Чи знаєте ви що означає слово "цирк"? З латинської мови це коло. Майданчик де виступають артисти теж має форму кола і називається "арена". Ми з вами теж будемо рухатися по колу - вирішувати кругові приклади.


 

         2*8

         20+36

         16-6

10*2

56-42

24-22


 

7. Гра ”Я не боюся помилитися – я вчуся!” (мозковий штурм)

- Скільки лапок в 2 вовків?

- Скільки в мишки є хвостів?

- Скільки вушок в 3 зайців?

- Скільки пальців на руці?

- Скільки крил є у лисиці?

- Скільки жаб літає в небі?

- Скільки хвостиків у тебе?

- На тарілці 2 груші. Скільки груш на 6 тарілках?

- У клітці 2 папужки. Скільки папужок у 5 клітках?

 

8. Робота з підручником. Розв'язати задачу № 428.

9. Робота в парах. Обчислити вирази № 432.

10. Фізкультхвилинка.

11. Робота в групах. Гра - змагання "Хто швидше?"

Порівняти вирази

         2+2+2        2*3

 2+2+2+2+2                  2*6

         2*6             2+2+2+2+2+2+2

         2*5             2*9

         2*2             2*7

12. Робота над задачею № 433

C:\Users\F4F1~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.gif13. Гра "Будь уважний" (кількість сторін геометричних фігур вказує на відповідну кількість дій):

Стільки разів у долоні плеснемо – 

Стільки разів ногою тупнемо –

 Ми сядемо стільки разів –

І піднімемось у той час.

 Підстрибнемо рівно стільки –

Ну й рахунок, гра, та й тільки!

14. Розв'язування логічної задачі.

         Віра і Надя - сестри.

         Віра сказала, що у неї два брати.

         Надя сказала, що і у неї два брати.

         Скільки дітей в сім'ї?

ІІІ. Підсумок уроку

 

Домашнє завдання № 434,435.

Джерела: інтернет-ресурси

docx
Додано
6 серпня 2018
Переглядів
2282
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку