Відкритий урок з Української мови для 3 класу. Тема: "Іменник як частина мови"

Про матеріал
Відкритий урок з Української мови для 3 класу. Тема: "Іменник як частина мови"
Перегляд файлу

 

Відкритий урок з української мови

У 3 класі

 

 

Тема: «Загальне поняття про іменник. Іменники, що означають назви істот та назви неістот»

 

                           Підготувала:

                                                    Вчитель початкових класів

                           Вдовик Ю. С.

 

 

 

 

Кивачівка 2019р.

Мета:розширити й поглибити знання  учнів про іменник як частину мови; вдосконалювати вміння виділяти іменник  серед інших частин мови через правильно поставлене запитання;ознайомити з термінами «назви істот» і «назви неістот»;розвивати словниковий запас учнів, виховувати навички грамотного письма.

Обладнання:  малюнки будинків із запитаннями хто?,що?,іграшковий мікрофон,картки із завданнями.

Тип уроку: урок засвоєння  нових знань.

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

 Діалог учителя з учнями.

- Я всміхаюсь сонечку!

- Здрастуй, золоте!

- Я всміхаюсь квіточці!

- Хай вона росте!

- Я всміхаюсь дощику!

- Лийся, мов з відра!

- Друзям посміхаюся!

- Зичу їм добра!

- То ж давайте повернемося один до одного і подаруємо своїм друзям посмішку.

II. Мотивація навчальної діяльності учнів.

      Вправа «Мікрофон»

Створення позитивного настрою.

- Щоб наш урок був гарним, цікавим, змістовним; щоб ви добре засвоїли знання, якими ви повинні бути на уроці?

- Активними, старанними, уважними …

- Я згодна з вами. Мені приємно вчити того, хто хоче вчитися. То ж розпочнемо!

III. Повідомлення теми й мети уроку.

- Щоб визначити тему нашого уроку ви маєте якнайшвидше об’єднати букви у слова.

Вправа «Роз’єднай слова».

ПОНЯТТЯПРОІМЕННИКЯКЧАСТИНУМОВИ

-          Прочитайте і звірте з записом на дошці.(Відкриваю запис на дошці)

 Репродуктивна бесіда.

-      Чи знайомі ви з іменником?

- Що саме ви знаєте про цю частину мови?

- Наведіть приклади іменників-антонімів і синонімів до слів, написаних на дошці (усно):

Дібрати антоніми:                                                   Дібрати синоніми:

день – ніч                                                                  робота – праця, труд

радість – смуток                                                     дорога – стежка, шлях

зима – літо                                                                їжа – пожива, страва

-   Сьогодні ми розширимо знання про іменник, будемо вдосконалювати вміння впізнавати іменники серед інших слів, познайомимось з іменниками-істотами і іменниками - неістотами.

ІV. Актуалізація опорних знань.

1.Поетична хвилинка.

Іменник свою справу знає:

Всі предмети називає –

І великі, і не дуже,

Все, що хочеш, любий друже.

І людину, і тварину,

І маленькую дитину.

Всяку птицю іменує –

Імен йому не бракує.

Ліси, гори і долини,

Ріки, моря, океани…

Безкінечні земні далі,

Нагороди і медалі –

Всім дає він імена –

Праця ж бо його така.

-   А зараз сіли всі рівненько, записали число, класна робота. Каліграфічна хвилинка.

 Пограємо з вами в гру.

2. Гра «Впіймай іменник»

(Завдання: почути і записати в зошиті іменники.)

Мужніти, мужність, мужній. Правдивий, правда, правити, правдивість. Мирний, мир, миритися, миротворець, мирилка.

(Перевірка)

-          Як ви розпізнали іменники?

-          Чим відрізняється іменник від інших частин мови?

V. Робота над новим матеріалом.

1.         Робота в парах (виконання диференційованих завдань)

Робота з роздавальним матеріалом (розподільний диктант). На отриманих листочках записано 8 слів. Поділіть аркуш зошита на дві колонки. У першу запишіть іменники, в другу – інші частини мови. Усно зробіть висновок: які слова називаються іменниками.

           Робота з підручником.

2.         Ознайомлення з поняттям «істота», «неістота».

Колективне виконання вправи . Вправа 247.

Робота в групах. Гра «Хто більше придумає слів»  (усно).

1 група – слова, що відповідають на питання хто?

2 група - слова, що відповідають на питання що?

-          Який можна зробити висновок? (До людей і тварин ставимо запитання хто? До рослин і речей – питання що?)

3.Фізкультхвилинка.

Хтось там бачу, притомився

                                                   І на парту похилився.

    Треба всім нам дружно встати,

                                                   Фізкультхвилинку почати.

VІ. Закріплення нового матеріалу.

1.Самостійне виконання вправи 248.

2.Гра «Розсели в будинках» за вправою

VІІ. Рефлексія.

1.Вправа «Незакінчене речення»

- Сьогоднішній урок навчив мене…

- Найцікавішим завданням на уроці було …

VІІІ. Підсумки уроку. Оголошення результатів навчальної діяльності.

ІХ. Домашнє завдання: повторити правило, виконати вправу 250, на с. 103.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Дмитрук Катерина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Слюсар Анастасія Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
22 вересня 2019
Переглядів
4911
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку