Тема: Віднімання суми від числа
Мета: ознайомлення з правилами віднімання суми від числа, повторення властивостей додавання, визначення порядку дій у виразах, удосконалення обчислювальних навичок, розвиток логічного мислення, уваги, виховання до народних зимових свят.
Обладнання: сигнальні картки, таблиці для усного рахунку, таблиці з текстами завдань та схемами задач, плакат «Ялинка»,
Хід уроку
І Організаційний момент
Хай Миколай у вишиванці
Розбудить подарунком вранці
І принесе у кожну хату
Добробут, радості багато!
Розбудить приспані надії,
Зернятко щастя хай посіє,
Зігріє гумором, любов’ю
І принесе усім здоров’я!
ІІ Перевірка домашнього завдання
(98+160)+(40+2)=(98+2)+(160+40)=300
(386+17)+14=(386+14)+17=417
(592+27)+95+8+5=(592+8)+(95+5)+27=727
11+(9+3)+801=(11+9)+801+3=824
- Назвати вираз, значення якого - найменше;
- Назвати вираз, значення якого – найбільше;
- Значення виразу має однакову кількість сотен та одиниць4
- Значення якого – кругле число.
- Яку властивість додавання ви використовували?
Учні классу усно опитують учнів біля дошки
- За кожне правильно зроблене завдання ви отримуєте сніжинку.
ІІІ Актуалізація опорних знань
Повторення написання цифр 0, 5, 7
- Записати подані числа, збільшивши їх на 30:
720, 540, 747, 725, 740, 520
- Прочитати числа в порядку зростання, скласти слово з відповідних букв:
750 570 777 755 770 550
З І О Д В Р
- Яке слово отримали? (Різдво). Що ви знаєте про це свято?
2.Усний рахунок за таблицями:
Яку властивість додавання ви використовували?
17+4+13-10+8= ( 32 )
х+33-11+2+9=40 ( х=7 )
467+796….467+799
920-86….920-76
98+54….54+98
- Які властивості додавання ви використали?
ІV Вивчення теми уроку
Порівняння виразів a-(b+c)=d та a-b-c=d
Висновок: a-(b+c)= a-b-c
Вивчення правила с.47
136-(36+7)=136-36-7=93
216-93-7=216-(93+7)=116
247-(80+47)=247-47-80=120
Фізкультхвилинка
Гра «Більше-менше»
І варіант: 859-(100+59);
ІІ варіант: 148-95-5;
ІІІ варіант: 36-17-3
a+(b+c-d)+(a-d)-b
-Яке правило ви використали?
2.У І подарунку – а цукерок, а у ІІ – на с цукерок більше. Скільки цукерок у двох подарунках разом?
3.Святий Миколай приніс до 2-А класу – а шоколадок з родзинками і с шоколадок з горіхами.Учні дружно з’їли – b шоколадок. Скільки шоколадок залишилось?
4.Дід Мороз приніс до школи – а подарунків. У 2-А класі він подарував – b подарунків, а у 2-Б – с подарунків. Скільки подарунків залишилось?
7. Яка з задач підходить до теми нашого уроку?
Яка з запропонованих схем відповідає цій задачі?
( Див. мільтімедійний додаток)
Складіть, будь ласка, задачу за поданою схемою.
Запис виразу до складеної задачі.
8 Гра «Так чи ні»
6 м 15 дм = 75 дм
306 = 3дес. 6 сот/
64 + 89 = 89 + 64
897 – 56 < 859 – 52
Р квадрата = а + b + c
9. Робота в групах
Гра «Хто швидше?»
Знайти значення виразу, по черзі обчислюючи по одній дії:
30 – 7 + 11 – 20 + 15 ( = 29 )
V Підсумок уроку
Методичний кабінет відділу освіти Конотопської міської ради
Віднімання суми від числа
План – конспект уроку математики
у 2 класі за програмою «Росток»
вчителя вищої категорії
Конотопської загальноосвітньої
І – ІІІ ступенів школи №5
Пагрець Світлани Аркадіївни
Конотоп
2020