Тема: Віднімання виду 17-а,18-а
Мета: Ознайомити учнів з прийомом усного віднімання виду 17-а,18-а закріпити вміння виконувати дії з двоцифровими числами, формувати вміння розв’язувати складені задачі, повторити. Розвивати логічне мислення, увагу, математичне мовлення, зорову пам’ять. Виховувати патріотичні почуття і любов до України, її славні історії і славних синів – козаків.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
На Україні здавна,
Традиція є славна,
З гостями вітатися,
І мило посміхатися.
То ж повертайтесь до людей,
Нехай в них буде: «Добрий день!»
– Так, ви нащадки козаків.
– Хто такі козаки? (козак-вільна людина)
-Де вони жили? (За порогами Дніпра)
Детальніше ознайомимось виконуюч завдання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Потрібно швидко й вміло порахувати
Й відповіді від найменшого до найбільшого розташувати.
39-30=9
49-32=17
13+14=27
78-44=34
30+15=45
Характеристика числа.
Каліграфічно запишіть число 17.
Продовжіть речення:
– Числа при додаванні називають….
– Назвіть число, у якому 2 дес.3 од….
– Назвіть компоненти дії віднімання….
– Щоб порівняти два числа….
– Чотирикутник, у якого всі кути прямі називають….
– А яка ще геометрична фігура має 4 рівні сторони і всі прямі кути?
30-10-2= 18 40-10-4=26 80-20-7=53
60-30-1=29 90-40-5=45 70-30-3=37
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Як від 17-а віднімати.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
№1 Поясни: Як від 17-а,18-а віднімати.
№2 Прочитай приклади
№3 Поясненя задачі
- Про що задача? – Скількивикористали груш? – Скільки використали яблук? –Що запитуєтьс в задачі? – Які числові дані відомі? – Якою дією розвяжемо задач\у?
№ 4 Склади з ожної рівності по дві рівності на додавання.
№5 Запиши вирази і обчисли їх значення.
Фізкультхвилинка музична.
Цікаві задачі.
На дубі росло 30 груш. Подув вітер і 12 груш упало. Скільки груш залишилося на дубі? ( жодної, бо груші на дубі не ростуть).
VI. Підсумок уроку. Рефлексія.