Тема : Виготовлення підставки для олівців
Мета : - навчальна: Ознайомити учнів з різними матеріалами, які можна використовувати для виготовлення підставки для олівців.Навчити учнів основним етапам виготовлення підставки для олівців.Розповісти про техніку безпеки під час роботи з інструментами та матеріалами.
- розвивальна: розвивати дрібну моторику пальців рук, уяву, увагу, спостережливість, пам'ять, логічне мислення, уміння організовувати свою роботу;
- виховна: виховувати повагу до праці; виховувати акуратність, культуру поведінки; формувати почуття колективізму, самоконтролю, взаємодопомоги; виховувати патріотизм.
- корекційна: слідкувати за правильною вимовою слів учнів, працювати над наголосом, вчити учнів контролювати свій голос, збагачувати словниковий запас.
Обладнання: кольоровий папір та картон, кольорові олівці, ножиці, лінійка;
Словник: підставка
Хід заняття
І. Підготовча частина:
1.1.Перевірка готовності учнів до заняття
Діти, підготуйте, будь ласка, кольоровий папір або картон, олівець та ножиці. Дякую! Сядьте рівненько. Молодці! А тепер щиро посміхніться і ми розпочнемо наше заняття.
1.2.Мовна хвилинка
- Діти, а яка зараз пора року?
- А що цікавого ви можете розповісти про цю пору року?
- Чи знаєте ви зимові місяці?
1.3Робота над черговим звуком ( )
1.Придумайте з черговими звуками « » по 2 слова
2.Скоромовка
3.Знайдіть у скоромовці слова, у яких присутній черговий звук.
ІІ.Основна частина
1.Оголошення теми і мети заняття
1.1.Відгадування загадки
Дерев’яний
Та довгенький,
Маю носик я
Гостренький.
На білому
Слід лишаю
І всіх діток
Потішаю.
(Олівець)
2.Розповідь «Призначення та функціональність підставки під олівці»
1.Напевно, багато хто з вас зіштовхувалися з такою проблемою, що часто олівці і фломастери знаходяться в не належному місці. Тому дуже доречно коли на столі є підставка ,яка буде забезпечувати зручність та порядок.
2.Крім зручності, підставка для олівців ще стане відмінним декоративним доповненням вашого столу.
3.Тому я хочу запропонувати вам виготовити підставку для олівців своїми руками.
- Отже, ми сьогодні ми створимо підставку для олівців, а за допомогою картону, ножиць, клею та декору.
- Як ви гадаєте, з яких матеріалів можна зробити підставку для олівців?
4.Словникова робота
Підставка – це предмет, на який ставлять що-небудь або який підставляють під щось.
5. Аналіз творчого завдання (показ готового виробу)
6. Планування трудових дій:
У кишеньку можна вставити шматочок кольорового паперу іншого кольору, фотографію або малюнок з улюбленим героєм.
Потрібно зробити ще 5 таких заготовок.
З'єднуємо його з іншим модулем.
7. Організація учнів на виконання практичного завдання
- Давайте пригадаємо правила користування ножицями
ІІІ. Виконання практичної роботи:
(проходить під музичний супровід)
ІV. Підсумок заняття:
1 Підсумкова бесіда
-Що ми сьогодні виготовляли?
- Що використовували під час роботи?
2.Прибирання робочих місць
- А тепер будь ласка, приберіть ваші робочі місця.
-Наш заняття завершено. Дякую за увагу!