Виховна година - кіножурнал у бібліотеці "Книга - твій друг" для 1класу

Про матеріал

Година спілкування - кіножурнал у бібліотеці проводиться шкільним бібліотекарем і вихователем групи продовженого дня. Сьогодні книга дещо втрачає свої позиції по відношенні до інших високотехнологічних засобів комунікації. Але, на мою думку, в цьому немає нічого поганого. Електронні книжки, які можна знайти в Інтернеті, значно полегшують і прискорюють доступ до потрібної людині інформації. А прихильників читання традиційних книжок завжди буде багато, адже спілкування з друкованою книгою викликає особливе відчуття, ніби спілкуєшся з живою людиною. До вашої уваги конспект години спілкування та презентація для учнів 1класу для підвищення ролі книги.

Перегляд файлу

Виховна година у  бібліотеці для  1класу

Кіножурнал

Підготували:

  Шкільний бібліотекар Мацюк Л.П

Вихователь ГПД  Грибик М.В

Тема:Кіножурнал  «Книга – твій друг»

Мета:

  • Ознайомити  учнів  з історією  виникнення  та  структурою книги,  викликати в учнів почуття поваги і любові до неї;
  • прищеплювати знання та вміння бережливого поводження з книгами;
  • розвивати спостережливість, увагу, пам’ять, логічне мислення.
  • виховувати згуртованість, вміння поважати один одного,
  •  виховувати  цікавість  до  книги  та  інтерес  до  читання.

Обладнання:

  • мультимедійний проектор, мультфільми та відео по темі
  • план - презентація години спілкування  « Книга  -  твій  друг»
  • книги,  ілюстрації  казкових героїв, зображення папірусу і єгипетського письма,
  • ялинкові паперові прикраси  двох кольорів, паперові книжечки – фішки,
  • пам ятка - правила поводження з книгою, прислів’я про книгу, ілюстрації до казок, 
  • формуляри  для учнів  2класу.

Форма проведення: кіножурнал  з  вихователем  ГПД  та бібліотекарем ЗНЗ

Місце проведення:  читальна зала  бібліотеки навчального закладу

 

Хід заняття:

I.Вступна частина

 1.Привітання   (вихователь  ГПД)

- Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: « Добрий день!»

 

2. Перевірка готовності робочих місць (вихователь  ГПД)

- Сьогодні у нас незвичайна виховна година,  а кіножурнал, який   ми з вами будемо переглядати не  як  завжди,  у  нашому  класі,  а в бібліотеці  і  зустріла  нас  тут бібліотекар Лариса Петрівна  і  ми  з нею сьогодні познайомимо  вас     з  цікавими  сторінками нашого кіножурналу,  переглянемо багато відео-кіно та обговоримо  їх  з вами  А  хто  буде  дуже  активним  протягом  усього  уроку, той  отримає подарунок і документ,  який  дозволить йому  стати повноправним  читачем  у нашій  бібліотеці.

3. Оголошення теми виховної години  (вихователь  ГПД)                                        Супровід : план –презентація  години спілкування   -                                             КІНОЖУРНАЛ на тему:  «Книга  твій  друг»

1 слайд «  Кіножурнал   на  тему  «  Книга – твій  друг! »»

А яка тему кіножурналу ви здогадаєтеся самі відгадавши загадку, тому я прошу, щоб ви:

Не просто слухали, а чули.

Не просто дивилися, а бачили.

Не просто відповідали, а міркували,

Дружно й плідно працювали.

- Відгадайте загадку. Вона дуже проста і відповідь напевно знають усі.

Дуже я потрібна всім:

І великим і малим.

Всіх я розуму учу,

А сама завжди мовчу.(Книга)

  • Діти, ви зрозуміли, що тема нашої  виховної години книги.
  • Які книги ви любите найбільше?(Казки)

Тому  першою  сторінкою  нашого  кіножурналу  буде

2слайд   СТОРІНКА  перша   «  КАЗКОВА»

  • От і зараз ми з вами трішечки пригадаємо різні казки. Я читатиму загадки про героїв із казок, а ви спробуєте їх відгадати:

Бабуся онучку дуже любила,                                 Я-бичок-третячок,

Шапочку червону їй пошила.                                 Смоляний в мене бочок.

Дівчинки ім’я забула сказати.                                Із соломи дід зробив,

Ну, підкажіть, як її звати?                                      Бік смолою засмолив.

           ( Червона шапочка)                                                (Солом’яний бичок)

Що втікло від баби з дідом,                                   Виріс цей хлопчина  

Не сиділось на вікні.                                               Із малої деревини

А зустрілось з зайченятком-                                  У печі зміючку спік

Й ну співать йому пісні.                                         Сам на дерево утік.

                      (Колобок)                                           Його гусятко врятувало-

На крилечка його узяло.

Він звірят усіх лікує,                                              Принесло до тата й мами

Від халеп різних рятує,                                          Частуватись пирогами.

І звірят й мавпенят,                                                               (Івасик-Телесик)

Бегемотів й тигренят.

Вилікує він за мить                                               Сидить півник на печі,

Все, що в звірів так болить                                  Їсть смачненькі калачі

Наш добрий лікар …                                            Тут лисичка прибігає,

                      (Айболить)                                      Мерщій хлопчика хапає.

                                                                                 Біжить котик рятувати,

Вигнав дід козу із хати                                        У лисиці півника забрати.

Та пішла вона блукати,                                                   (Котик та півник)

В зайця хату відібрала,

Всі козу ту виганяли.

Рак козуню ущипнув-

Зайцю хатку повернув.

           (Коза-дереза)

II. Основна частина 

1.Мотивація  (бібліотекар )

Друга   СТОРІНКА  «  В  БІБЛІОТЕЦІ »  ( 3слайд)

Ви гарно  впоралися  з казками, а  де ми можемо знайти книги з казками,  де ж живуть усі книги?(В бібліотеці) отже  і  2сторінка  нашого кіножурналу  теж  буде  носити  назву  «  В  бібліотеці ».   А  на  які  запитання  може  відповісти  книга  і  про похід до бібліотеки  МИ  ЗАРАЗ  СПРОБУЄМО  ДОВІДАТИСЯ  з  мультика. А чи  любите  ви мультики???  Будьте  уважні!  (відео «Вступ»)

2.Правила поведінки в бібліотеці: (бібліотекар )

 -  Але в бібліотеці є певні правила, яких потрібно дотримуватися.

А  можливо  хтось із  вас  був  у  бібліотеці  і  може  сам пригадати  якесь  правило?

Молодці!!  Я вам  допоможу  і  нагадаю  ще  ряд важливих правил…

  1. В  БІБЛІОТЕЦІ ВЕДЕМО  СЕБЕ  ТИХО.
  2. Де беремо книжечку там  її  і  ставимо  на  місце
  3. Ставимо книжечку  сторіночками  до  стіни,  щоб  витягуючи  її  випадково  за сторінку – не зіпсувати  її
  4. З ВИБРАНОЮ  КНИГОЮ  ПІДХОДИМО  ДО  БІБЛІОТЕКАРЯ, 
  5. Дома  з книгою  поводимося  бережливо
  6. Повертаємо  книгу  вчасно  в  бібліотеку.
  7. Якщо  книга можливо  загубилася  або  з  нею  щось  сталося  все одно  прийти  в  бібліотеку  і  повідомити  про  це  бібліотекаря

До нас у гості  завітав  крокодил,  який  приніс  нам  мультик. Ми його переглянемо і подумаємо, чи вірно  поводить себе головний герой та його друг А  ВІДПОВІДАТИ  МИ  БУДЕМО  ПРИ  ДОПОМОЗІ  КАРТОК  - КНИЖЕЧОК

(відео «Крокодил в бібліотеці »+ картки- книжечки  зелені та червоні)

Обговорення відео:

ТРЕТЯ  СТОРІНКА «СТВОРЕННЯ та  НАРОДЖЕННЯ   КНИГИ» (4слайд)

3.Як твориться книга   (вихователь  ГПД) 

Як  поводитися  в бібліотеці  уже  будуть  знати  усі  учні.  А  от  де ж  взялися  книги,  хто  і  як  їх  створив – це  є  наступною  сторіночкою  нашого  кіножурналу.

- Створення книги це величезна праця. Хто з вас знає, як саме створюють книги? Відповісти  на  це  запитання  нам  допоможе  маленький  уривок від фільму про те,  як саме створюють книги,  дуже уважно переглядайте, адже після цього будуть запитання. (Перегляд відео «Як твориться книга»)

- Який матеріал використовували люди для виготовлення книжок?

- Діти, на чому спочатку видряпували ієрогліфи?

- А на чому витискали?

- Що є скарбницею книг?

- Як книги служать людям?

4. Народження книги  (вихователь  ГПД)

- Отож народження та створення кожної книги, це дуже клопітка та важка праця. Потрібно  берегти  книги.  Зараз на відео ви побачите, як старанно працюють люди, над створенням книги.

 (відео «Народження книги»).

Обговорення:

ЧЕТВЕРТА  СТОРІНКА « РУХЛИВА  ЯЛИНКА» ( 5слайд)

5.Фізкультхвилинка «Ялинка» (бібліотекар )

 - Ми так старанно з вами працювали , але час і відпочити. Зараз надворі дуже весела пора, пора зимових свят. А ЯКЕ  СВЯТО  скоро  наступить?(  Новий  рік).  А  що  на  цьому  святі  є головним (  ялинка ).  Вона  і  в нашій  бібліотеці  сьогодні  зустрічає  вас… а  під  нею….  знаходяться  подарунки  для  вас…(  Цукерки  та  формуляри )

Але яке ж свято без ялинки?

- Тому увага !  Ялинка  запрошує  Вас повторювати  вправи  разом  із нею. Підіймаємося  з- за  парт!

(відео «Ялинка»)

5 СТОРІНКА «  СТРУКТУРА  КНИГИ »  (6 слайд)

6.Структура книги. (бібліотекар )

 Ви  уже  багато  дізналися  переглянувши  деякі  сторінки  нашого  кіножурналу,  але  це  ще  не все  і  тому   наступною  сторінкою  нашого  кіножурналу  буде  - «Структура книги» ,  тобто  з  чого  вона  складається…

(Презентація «Структура книги») 

ОБГОВОРЕННЯ. 

6СТОРІНКА « ПРАВИЛА  ПОВОДЖЕННЯ  З  КНИГОЮ» (7 слайд)

7. Правила поводження з книгою.

А  СТОРІНОЧКИ  НАШОГО  КІНОЖУРНАЛУ  ПОМАЛЕНЬКУ  РУХАЮТЬСЯ  ВПЕРІД  І  ОСЬ  МИ  ПОЗНАЙОМИМОСЯ   з «Правилами поводження з книгою» з   НОВИМИ  ТА  НАГАДАЄМО  ТІ,   ЯКІ  МИ  УЖЕ  ЗНАЄМО  ….

- Щоб кожна книжечка була гарною, охайною за нею потрібно доглядати. Ось деякі правила поводження з книгою:

1. Обгорни книгу в папір – не бруднитиметься обкладинка.

2. Не читай книгу під чай їжі – можеш забруднити її.

3. Не клади в книгу олівців, ручок та інших товстих предметів – від цього рветься палітурка.

4. Не загинай ріжків на сторінках книги – ріжки відриваються і псується книга – зроби собі для книги закладку.

5. Не рви сторінок, не малюй і не пиши нічого в книзі, не роби в ній ніяких поміток.

6. Не перегинай книгу – від цього вириваються  сторінки.

7. Перегортаючи прочитану сторінку, держи її за верхній край.

7СТОРІНКА « ГРАЙЛИВА»  (8 слайд)

8. Гра «ЯЛИНКОВІ  ІГРАШКИ» (вихователь  ГПД)

Нас  зустрічає  наступна  сторінка  нашого  кіножурналу  і  називається  вона  «Грайлива».  А чи  полюбляєте  діти  Ви ігри???  Отже  познайомимося  з  інструкцією   гри  « Ялинкові  іграшки»,  яку  ми будемо грати :

- Діти, я буду говорити твердження про книгу, якщо воно правильне, то ви піднімаєте зелену  прикрасу  на  ялинку, якщо ні, то червону. Запам ятали?  Почали!!!

1. Книги – це наші друзі.

2. Під час читання книги можна їсти та пити.

3. Книги розвивають нас.

4. Книги розширюють словниковий запас.

5. У книгу можна покласти олівець чи ручку.

6. У книзі можна робити помітки.

7. Книги треба обгортати.

8. Для книг потрібні закладки. 

МОЛОДЦІ!!!

 

IІІ. Заключна частина (вихователь  ГПД)

8СТОРІНКА «  Підсумкова »  (7слайд)

ОСЬ  І  ЗАКІНЧУЄТЬСЯ  НАШ  КІНОЖУРНАЛ…ДАВАЙТЕ ПІДСУМУЄМО  НАШІ  ЗНАННЯ  ОТРИМАНІ  СЬОГОДНІ  НА УРОЦІ.

  1. Підсумкова бесіда. (вихователь  ГПД)

 Запитання за змістом виховної години 

- Які книжки ви читали?

- Яка ваша найулюбленіша?

- Якою ви собі уявляєте книгу майбутнього?

- Вам подобається читати книжки?

- А що вам більше подобається читати книгу, чи дивитись телевізор?

- Що таке бібліотека?

9СТОРІНКА «  Подарункова  »  (8слайд)

 Вручення  формулярів (бібліотекар )

ВИ  СЬОГОДНІ  МОЛОДЦІ  І  МИ  ХОЧЕМО  ВАС  НАГОРОДИТИ  ЗА  ТЕ,  що  ви  були сьогодні  активні,  гарно  відповідали,  багато  цікавого  нам  розповідали  і  тому…… СТАЛИ  ПОВНОПРАВНИМИ  ЧИТАЧАМИ  НАШОЇ  БІБЛІОТЕКИ,  а  засвідчує  це  ФОРМУЛЯР –  ЗАПИСНИЧОК,  в  якому  вам  будуть  записуватися бібліотекарем   ті  книги,  які  ви  будете  брати  читати  додому  і  вчасно  їх  повертати…  А  як  з  ними  поводитися …і  вдома  і  в  школі  і  в бібліотеці  і  в  класі   ви  уже  знаєте…. ТАК  чи  ні?

( ВРУЧЕННЯ  ФОМУЛЯРІВ  УЧНЯМ  2КЛАСУ)

          НА  ЗАВЕРШЕННЯ  ДО  НАС  ЗАВІТАЛИ  КОТИКИ  ІЗ  МУЛЬТИКА,  які  і  нагадають  нам  ще раз,  як потрібно  поводитися  з  книгою!                                        ( Перегляд мультика «Три котика. Книги ми не будем ображати»)

4. Прощання. (вихователь  ГПД)

 Любі діти! Шануйте, бережіть, любіть книжки! І тоді весь розум, мудрість і людська доброта переходитимуть до вас через книги. Читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки нової книги! Запам’ятайте: «Книга – джерело знань»!

Дякуємо  за  увагу!

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.9
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 16
Оцінки та відгуки
  1. Онищенко Ірина
    Дякую за актуальну, корисну розробку!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Щерба Ірина
    Дякую за корисну інформацію!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Хавтирко Світлана
    Дуже потрібний матеріал для сучасних дітей
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Моторна Ніна
    Щиро дякую за новизну інформації
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Легун Елена
    На жаль, сучасним дітям потрібно пояснювати що таке книга і для чого вона. Презентація актуальна.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  6. Чучаєв Олександр
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  7. Пойда Сергей
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  8. Червонецька Вікторія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  9. Новоженюк Наталія
    Дуже сподобалося, цікаві конкурси для читачів. Молодець!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  10. Сонячна Олена
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  11. Кравченко Олег Андрійович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  12. Вишаровская Оксана Антонівна
    Гарний захід до Дня бібліотеки - посвята в читачі. Дякую за цікаву розробку!!!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  13.  Vika
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  14. Васільєва Анна Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  15. Костюк Інна Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  16. Савченко Микола Григорович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 13 відгуків
doc
Додано
4 березня 2018
Переглядів
4931
Оцінка розробки
5.0 (16 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку