Виховна година «Дитинство – країна мрій і доброти»

Про матеріал
Мета: Навчальна: - викликати у дітей бажання творити добро; - формувати в учнів звичку уважно ставитися до товаришів. Корекційна: - розвивати вміння цінувати дружбу; - розвивати образне мислення, мовлення дітей, пам’ять. Виховна: - виховувати повагу й любов до близьких людей. Форма проведення: виховна година Обладнення: мультимедійна дошка, проектор, роздатковий матеріал (малюнки, картки), презентація.
Перегляд файлу

Мета:

Навчальна:

  • викликати у дітей бажання творити добро;
  • формувати в учнів звичку уважно ставитися до товаришів.

Корекційна:

  • розвивати вміння цінувати дружбу;

      - розвивати образне мислення, мовлення дітей, память.

Виховна:

      - виховувати повагу й любов до близьких людей.

Форма проведення: виховна година

Обладнення: мультимедійна дошка, проектор, роздатковий матеріал (малюнки, картки), презентація.

 

Хід заняття

  1. Організаційний момент

Учениця:                      Доброго ранку! Доброго дня!

                   Доброго вчора, сьогодні, щодня.

                                       Хай не псується годинник на вежі,

Хай буде все на землі, як належить... (Слайд 1)

Вихователь:  Дорогі діти, гості, сьогодні ми помандруємо з вами у найкращі, найвеселіші роки в житті людини – дитинство.

Нас з дитинства світ казковий
Знов у гості кличе всіх.
По доріжці веселковій йде, лунає дружньо  сміх.
        І країна ця чудова – світ любові і добра. (Слайд 2)

II. Мотивація навчальної діяльності

 Оголошення теми:

 І тема нашої виховної години:  «Дитинство – країна мрій і доброти». (Слайд 3)

Мета:

Сьогодні, діти, ми побуваємо з вами в країні дитинства. Будемо розвивати мовлення, бажання робити добрі справи. Виховувати культуру спілкування.

Словникова робота:

Дитинство - що ж таке дитинство? Чарівний світ, де збуваються усі мрії, бажання, забаганки

        А зараз, діти, давайте проведемо невеличку гімнастику:

Щасливе дитинство – це тепла хатина.

В якій у любові зростає дитина.

Це мамина пісня, бабусина казка,

                  Любов усіх рідних,  Господняя ласка. (Слайд 5)

III. Основна частина


Вихователь:  З чого ж починається наше життя? (Слайд 6)


Найперші зернята добра сіються в душі дитини саме з дитинства в колі рідної сім’ї. Мати й батько, бабуся і дідусь, сестри і брати – найрідніші, найближчі

 

 

 

кожному з нас люди. Від них ми  одержуємо життя. Вони вчать нас людських правил, оживляють наш розум, вкладають у наші вуста добрі слова.

          Не скупіться на теплі слова,

Бо у світі так мало тепла,

Лиш від рідної хати,

Та від лагідних рук мами і тата.

     Казка про «Добру сімейку» ( Слайд 7)

В одній казковій країні живе Добра Сімейка. Добра Сімейка намагається зробити світ добрішим, щоб люди любили один одного і братів наших менших. Приходили на допомогу без нагадування і благань. Нікому не робили боляче ні словом, ні діями, ні думками. Вміли розділити горе і радість з рідними, друзями, незнайомими людьми.

Ця сімейка , діти, складається ось з яких людських рис характеру. Давайте прочитаємо по черзі. (Слайд 8)

Учень: Дивляться в річку задумані вікна –

Сонячна злива у шибах буя.

Не пересохне вона і не зникне,

Річка дитинства – колиска моя.

Учень: Їй поклонюся за добрим звичаєм,

Тиха печаль за водою спливе,

Хай за життя ми немало втрачаєм,

           Річка дитинства у серці живе. (Слайд 9)


Батьки завжди, діти, піклуються про вас. Зараз я вам прочитаю лист, який написав батько сину «Лист до сина» (Слайд 10):

«Коли в тебе буде чисте, безгрішне серце, тоді тобі легко житиметься в світі – де б ти не був і які б лиха не зазнав. Бо будеш,як світлий вогник, чистий промінь, до якого все тягнеться з найчистішими поривами. Бо будеш сам прекрасною людиною. Не гріши, сину. Це перше правило. І , може, єдине. Ні перед ким – ні перед людьми, ні перед деревом, ні перед птахою. І тоді будеш, як Бог. Байдуже, ким ти будеш, тобто,з якої чесної праці ти їстимеш свій хліб щоденний. Бо маючи ясну безгрішну душу, будеш, як Бог тобто, таким, яким тебе, людину, задумала природа...»

Учень:  Щасливе дитинство – це друзів багато,

З якими і будні минають, як свято!

Це щедрі сюрпризи і здійснені мрії,

Казкові бажання і щирі надії. (Слайд 11)

Вихователь: Що треба дітям для щастя, крім гарної родини, заповідних мрій? Звичайно, вірні, щирі друзі. Ми теж вміємо дружити.


Як дружать дівчата? Вони проводять разом багато часу, відпочивають разом, довіряють одна одній свої таємниці. (Слайд 12)

Учениця:                                    Віддана подруга щира
                                                     Дуже добра, дуже мила.
                                                     Дружим з нею ми давно,
                                                     Завжди з нею заодно.

 

Учениця: І працюєм, і гуляєм,
                  і малюєм, і співаєм.
                 Дружбу ми свою цінуєм,

                Дару цього не марнуєм.
                Й вам бажаєм так дружити,
                Один одного любити.

Вихователь:  Кажуть, що чоловіча дружба міцна , як граніт. Хлопці, хто з вас має

друга у класі? Розкажіть, яка ваша дружба? (Слайд 13)

Учень: Дружба між чоловіками теж існує –

Сильна й щира, і мандрує
З ними завжди і повсюди,
Їх веде у світ і в люди.

Учень: Чоловіча дружба сильна і надійна
              Поєднує шлях людський.
              І живуть усі спокійно,
              Й відчувають дух мужський.

Вихователь:  Вірність шануйте, дружбу шануйте,

                  Не ображайте їх словом лихим.

                  Радість даруйте, в ногу крокуйте

                  Із другом щирим, вірним, палким. (Слайд 14)

Фізхвилинка «Друзі»: Уважно слухайте мої запитання: (Слайд 15)

Встаньте, Зробіть крок уперед, хто любить солодощі.

Підніміть праву руку, у кого є домашня тваринка.

Присідають ті, хто любить грати у футбол.

Плескаємо у долоні ті, у кого влітку день народження.

Руки вперед, у кого багато друзів у класі.

Руки за спину ті, у кого є сестричка.

Ліву руку вперед ті, у кого улюблений урок малювання.

Підстрибніть ті учні, хто любить вишивати.

Плесніть у долоні ті, хто пятикласники!

Дякую за те, що ви були дуже уважні, кожен з вас, напевно, дізнався щось нове про своїх однокласників.

Вихователь: Щоб поводитись гарно і чемно

                  Та й здоровя, й життя зберегти,

                  Ти всі правила маєш завчити, 

                  І виконувать їх завжди.

Вихователь: Правила (Слайд 16)


  1. Лиш прокинувсь – уставай,

Лінькам волі не …(давай)

  1. Пелюстки роса умила,

Отже, й ти берись до …(діла)

  1. Спонукань не жди ніколи,

Своєчасно йди до …(школи)

  1. Перш ніж вийдеш ти за двір,

Все в портфелі …(перевір)

  1. В школі, в класі не сміти,

Насмітив – то …(прибери)

  1. Про охайність пильно дбай,

Чистим одяг свій …(тримай)

 


Учень:  Є країна дитинства в державі моїй

Там – земля солов’їна, чисте поле надій,

Там заквітчана школа кличе юних у путь,

А усміхнені діти, мов барвінки, цвітуть! (Слайд 17)

   Учень: Дитинство і радість, палкі сподівання,

          Улюблена школа, під дахом твоїм!

          Ти віра й надія, ти дружба й кохання!

          Натхнення і мрія дитячі мої! (Слайд 18)

Вихователь: Родина, рід, які слова святі,

             Вони потрібні кожному в житті,

             Бо всі ми з вами - ніжні гілочки

             На дереві, що вже стоїть віки. (Слайд 19)

«Дерево добрих справ» (Слайд 20)

Відсьогодні у нашому класі буде поряд з вами жити «дерево добрих справ». Весною і влітку дерево буде зеленим, восени жовтим, а взимку – білосніжним. Надворі зараз зима, наше дерево доброти сьогодні одягнене у біле вбрання. Я пропоную кожному взяти одину сніжинку і записати, які добрі справи зроблені вами найбільше запамяталися.

 Яке гарне дерево. Якщо постійно робити добрі вчинки, то воно порадує нас щедрим урожаєм плодів.

Підсумок

Щасливе дитинство – в щасливій родині,

Яка все найкраще плекає дитині!

Благаєм, дорослі, зробіть все можливе,

                  Щоб квітло у світі дитинство щасливе! (Слайд 21)

Рефлексія

  1. Про що  ми з вами розмовляли?
  2. Що було цікавим для вас?
  3. Що запам’яталося вам?

         Дякую за увагу.(Слайд 22)

 

 

doc
Пов’язані теми
Позашкільна освіта, Виховна робота
Інкл
Додано
20 квітня 2019
Переглядів
3375
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку