Виховна година для учнів 1 класу "Знайомимося із професіями"

Про матеріал

Виховна година "Знайомимося із професіями" дозволить класному керівникові допомогти учням якнайбільше дізнатися про світ професій, який нас оточує, формуючи вміння та навички самостійного пошуку і опрацювання літератури.

Перегляд файлу

Тема. «Знайомимось із професіями» (рольова гра) 1 клас.

Мета. Допомогти учням якнайбільше дізнатися про світ професій, який нас оточує. Формувати вміння та навички самостійного пошуку і опрацювання літератури. Розвивати мовленнєві здібності, логічне викладення думок. Розширити діапазон знань школярів з теми. 

Обладнання. Мультимедійна презентація, конверти з прислів’ями.
                                                           

Перебіг уроку
 

Учитель:
- А розпочати наш урок

я хочу із загадок,

а ви повинні відгадати

й усі професії назвати. 

  • Тож знайомимося із професіями. Слайд 1

Загадки

Тобі задачі заважкі — 
терпляче пояснив. 
Зчепились в класі хлопчаки 
— він їх розборонив. (Учитель) Слайд 2

Ще всі навколо міцно сплять, 
а він вже встати встиг, 
аби духмяним калачем 
ти смакувати зміг. (Пекар) Слайд 3
Гроші витрачає вміло: 
він вкладає їх у діло. 
Лік грошам він добре знає, 
їх на вітер не пускає (Бізнесмен) Слайд 4

Хто, як квочка із курчатами, 
в дитсадку щодня з малятами? 
Хто їх пильно доглядає, 
няньчить, пестить, розважає, 
вчить співати й малювати, 
рахувати і читати? (Вихователька) Слайд 5
Він такий же, як і ми, 
непомітний між людьми. 
А в театрі грає ролі: 
нині — вчителя у школі, 
завтра буде інша роль — 
то бідняк він, то король. (Актор) Слайд  6
Хто в лікарні по палаті 
ходить в білому халаті? 
Хто людей з біди рятує, 
хто хвороби всі лікує?... (Лікар)  Слайд 7
 

В літню пору, в час осінній, 
навесні — в гарячий час 
косять, жнуть вони і сіють, 
орють лан у котрий раз. (Хлібороби) Слайд  8
Гра «Знайомимося з професіями…» 
( Учитель показує малюнок -діти називають професію й  розповідають, що саме робить ця людина.) 

Перукар ( гребінці, ножиці, фен) Слайд  9

Кухар (газова плита, набір каструль) Слайд  10

Учитель (книжки, глобус, дошка) Слайд  11

Пожежник (вогнегасник,  пожежна машина) Слайд  12
Гра «Пантоміма»

(Учитель говорить дію, один учень показує, а інші відгадують).

Пожежник (гасить пожежі). 
Художник (малює картини). 
Продавець (продає продукти, різні товари). 
Перукар (робить стрижки людям). 
Листоноша (приносить людям газети, журнали, листи). 
Двірник (прибирає вулиці, двори). 
Машиніст (водить поїзди). 
Чоботар (ремонтує взуття). 

Фізкультхвилинка «Професії» (Учитель читає віршовані рядки, а діти виконують рухи відповідно змісту тексту)

Ой, як професій у світі багато!

(Ходьба на місці, похитуючи головою, долоні на щоках.)

Навіть не знаю, яку ж то обрати?

(Діти продовжують іти на місці, а руки розводять у сторони.)

Став будівельником я б залюбки,

Зводив будинки, школи, мости

(Присідають і імітують спорудження вежі з кубиків)

Космонавтом теж хочеться стати:

Серед зірок і планет політати…

(Діти піднімаються, задирають голови і кружляють на місці.)

Може б, спортсменом я став – футболістом,

(Буцають ногою уявного м’яча)

Або граціозним таких фігуристом…

(Ноги дітей пересуваються, не відриваючись від підлоги.)

Кухар – професія також хороша,

Бо куховарити вправно він може…

(Кругові рухи кистю – «помішують ополоником» уявну страву)

Шлях оберемо в житті я і ти

(Показують на себе та когось із товаришів)

Тільки спочатку нам слід підрости!

(Ходьба на носочках, руки простягнуті вгору)

 

Гра «Склади назву професії». Слайди  13 - 17

Гра «Відгадай знаряддя праці». Слайди 18 - 19

Вікторина «Професії казкових героїв». Слайди  20 - 21
Робота в групах «Збери прислів’я» 

(У конвертах складені слова відповідно до прислів’їв. Учитель роздає кожній групі по 3 конверта. Учні по черзі пояснюють значення кожного зі складених прислів’їв).
• Праця людину годує, а лінь марнує.
• Бджола мала, а й та працює. 
• Що посієш те й пожнеш. 
• Зробив діло – гуляй сміло. 
• Більше роби, та менше говори. 
• Який майстер – така й робота. 
• Сім разів відміряй, а раз відріж. 
• Під лежачий камінь і вода не тече. 
• Мало хотіти – слід навчитися і вміти. 
Тест «Хто чим займається» 
Зуби лікує:  а) хірург,  б) стоматолог, в) медсестра. 
Корову доїть: а) доярка, б) пастух,  в) двірник. 
Будинок будує:  а) маляр,  б) будівельник,  в) слюсар. 
Сніг мете: а) шофер,  б) льотчик, в) двірник. 
Дітей учить: а)  бібліотекар, б) нянька, в) учитель. 
Сорочки шиє: а) швачка,  б) чоботар, в) вівчар. 
Охороняє кордон: а) тракторист, б) прикордонник, в) листоноша. 
Добуває вугілля: а)  художник, б) водій, в) шахтар. 

Відповіді:  б), а), б), в), в), а), б), в).
Гра « Хто так каже?» 

(На аркушах паперу написані вислови людей різних професій. Учитель естафетою передає аркуш, хто з учнів отримав дає відповідь)
«Кому добавки?»  (кухар). 
«Який зуб вас турбує?»  (лікарка-стоматолог). 
«Велике спасибі за покупку»  (продавець). 
«Вам посилка, розпишіться»  (листоноша). 
«У мій невід попало багато риби» (рибак). 
«Тема сьогоднішнього уроку «Корисни копалини»  (учитель). 
«Сідайте, як стригтимемося?» (перукар). 
Завдання «Асоціації» 

(Учитель показує набір малюнків кожної професії, учні відгадують)
o Шланг, вода, костюм (пожежник). 
o Дзеркало, ножиці, гребінець (перукар). 
o Кисть, валик, відро з фарбою (маляр) 
o Поварежка, ковпак білий, каструля (кухар). 
o М'яч, кеди, форма (футболіст). 
o Корова, відро з молоком (доярка). 
o Фарби, пензлик, картина (художник). 

Гра «Чарівна буква Ф». Слайди 22 - 23

Учитель:
- Обравши собі професію, пам’ятайте про головну для вас сьогодні. Про неї дуже влучно сказав поет А. Костецький у своєму вірші

 

«Найголовніша професія »

 

1-й учень.

Спитай у тата чи у мами, 
Які професії у них. 
Професій в світі є чимало, 
Сповна їх вистачить на всіх. 
2-й учень.
Та є одна поміж професій, 
Якої вчаться всі в житті, 
Яка для кожного найперша, 
Якої вчитиметесь ви. 
3-й учень.
Учитель, лікар чи геолог, 
Письменник, слюсар чи шахтар – 
Всі називають головною 
4-й учень.
Бо всім відомо, що без школи, 
Без знань, що мусиш ти набуть, 
Не станеш у житті ніколи 
Тим, ким в дитинстві мрієш буть.

 

 

 

 

Додатковий матеріал 

 

Абетка професій

( Джерело Юлія Турчина, м. Харків) 
А 
Грунт удобрювати як? Де посіяти буряк? 
Як рослини захищати, від хвороб їх лікувати? 
Все в сільському господарстві агрономи знають, 
І за це їх на селі дуже поважають. 
Б 
Батько в мене – будівельник, 
Він новий будує дім. 
Коли вирасту, то сяду 
В кран підйомний поруч з ним. 
В 
У садочку вихователі, як бабусі, і як матері: 
Нагодують, погуляють, спати діток повкладають, 
Почитають нову казку, подарують свою ласку. 
Г 
Корисні копалини мрію шукати, 
Для цього потрібно геологом стати. 
Я влітку вивчаю, коли я в селі, 
Властивості, склад і будову Землі. 
Д 
З вантажом ідуть машини, із країни до країни, 
І вже декілька ночей не змикав шофер очей. 
Він доставить в строк вантаж, дальнобійник спритний наш. 
Е 
Став би я екскурсоводом, 
Спілкувався б із народом, 
По музею б я ходив, 
Про мистецтво б говорив. 
Є 
Єгерь – професія дуже цікава, 
Від браконьєрів ліси берегти. 
Щоб ти з родиной в чудову діброву 
Зміг би у будь-яку пору прийти. 

Ж 
В серпні почались жнива,вже хліба дозріли. 
Жнець працює день і ніч,не шкодує сили. 
Щоб були тобі й мені паляниці запашні. 
З 
Хто за рух відповідає, розклад поїздів складає? 
Залізничник, мій дідусь, в нього я порядку вчусь. 

І 
Історик вивчає події і дати, 
Щоб шану героям Вітчизни відддати, 
Хай дітям своїм перекажуть батьки 
Про подвиг народу в воєнні роки. 
Ї 
Коней приборкує в цирку їздець, 
Верхи він мчить по арені. 
В залі шепочуть: "Який молодець! 
Гарний в своєму натхненні". 

Й 
Маму з татом поважай, дома їм допомагай. 
Підмітай та посуд мий, якщо бачиш, що брудний. 
Свої речі поскладай, відпочити мамі дай. 
І до праці та порядку вже з дитинства ти звикай. 
К 
Мрія кожного хлопчини – це зіркові височини. 
Космонавт у кораблі відлітає від Землі. 
Та на жаль, іще ми діти, на ракеті щоб летіти. 
Л 
З понеділка по суботу ходить лікар на роботу. 
Якщо раптом захворію, може вийти і в неділю. 
Він мені призначить ліки,перевірить горло, ніс, 
Скаже їсти борщ і кашу, щоб одужав я й підріс! 
М 
Службу державну митник несе, 
Зайвого злодій не провезе. 
Що у валізах, в вантажних вагонах 
Перевіряють люди в погонах. 
Н 
На роботі мама й тато, а я з нянею сиджу, 
В неї досвіду багато, з нею змалку я дружу. 
Погуляє, нагодує і до школи підготує. 
О 
Охоронець уважний ходить біля вітрин, 
За порядком пильнує в супермаркеті він. 

П 
На виклик пожежна машина летить, 
Сміливий пожежник в кабіні сидить. 
Його телефон "01" люди знають, 
І в разі пожежі завжди викликають. 
Р 
Із іншої країни він репортаж веде, 
Наш репортер кмітливий цікаве скрізь знайде. 

С 
В саду працює садівник: дерева обгортає, 
Кущам він форму придає, троянди поливає. 
Створив він затишок в саду, охоче я туди іду. 
Т 
Якщо дуже поспішаю, то таксі я викликаю; 
Хай таксист по місту мчить, доберуся я за мить. 
У 
Прийдуть до школи діти малі 
Там їх зустрінуть учителі, 
Будуть навчати читати, писати 
І один одному допомагати. 
Ф 
Нам фото на пам’ять фотограф зробив, 
І нашу родину він там відтворив. 
Нехай дуже швидко минають роки, 
На фото родинне дивлюсь залюбки. 
Х 
Художник чудові картини малює, 
В музеї милуююсь пейзажами я, 
Там рідна природа, річки і долини, 
Лани золоті, Україна моя! 
Ц 
До цирюльника ходила, 
Модну зачіску робила. 
Волосся стало чепурне – 
Ви не впізнаєте мене! 
Ч 
Чобітки чоботарю я свої не подарю. 
Хай він їх відремонтує, до зими їх підготує, 
Тепло взуюсь, одягнуся, на гринджолах прокачуся! 
Ш 
Шахтар – професія складна, дитина кожна знає. 
Вугілля для країни він в шахті добуває. 
Працює він з наснагою – ми вдячні із повагою. 

Ю 
Знає він обов’язки, знає всі права, 
Це юрист досвідчений – світла голова. 
Він закони пояснить у своїй країні. 
Зможе він допомогти будь-якій людині. 
Я 
Полюбуйтесь на спортсмена, 
На засмаглого яхтсмена, 
Він сміливий та моторний, 
Трюк він робить неповторний. 
Ь 
Є професій так багато: 
Мама – кухар, слюсар тато. 
А я б в пекарні працював, 
І хліб м’якенький випікав.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Молодан Елена
    Дякую за цікаву роботу.
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    3.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Мартиненко Наталія Сергіївна
    Дякую за чудово підібраний та структурований матеріал!!!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
3 квітня 2018
Переглядів
9379
Оцінка розробки
4.7 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку